آموزش چاپ مقاله آشنایی با روشهای مختلف سابمیت مقاله

آشنایی با روشهای مختلف سابمیت مقاله

سه شنبه ، 17 بهمن 1396
به ارسال مقاله به مجله سابمیت مقاله می گویند در این متن موسسه سینا سعی خواهد کرد آموزش سابمیت مقاله را برای شما شرح دهد.
آشنایی با روشهای مختلف سابمیت مقاله

آموزش سابمیت مقاله  

روش های مختلفی برای سابمیت مقاله وجود دارد که یکی از این روش ها که امروزه از انواع دیگر رایج تر و پر استفاده تر است شیوه سابمیت کردن آنلاین می باشد که تقریبا اکثر مجله های معتبر دارای این سیستم برای دریافت مقاله می باشند. برای سابمیت کردن مقاله می بایست چند متن و نامه از پیش آماده کنید که در مقاله ای دیگر در مورد آن بحث خواهیم کرد. هنگامی که مقاله شما به همراه متن ها و نامه های همراه آماده بود اقدام به سابمیت مجله کنید.

منیواسکریپت یا manuscript واژه انگلیسی است که به مقاله خام شما که به مجله ارسال می شود و در دست بررسی قرار می گیرد و هنوز اکسپت یاپذیرفته نشده است، گفته می شود. شما به عنوان نویسنده مسئول عهده دار سابمیت مقاله به مجله هستید و تمامی مکاتبات بعدی فقط با شما انجام می گیرید. برای ابتدای کار باید در سایت مجله عضو شوید که واژه انگلیسی آن رجیستر Register است. برای این کار بعد از پر کردن اطلاعات لازمی مانند نام و نام خانوادگی، نشانی الکتریکی برای خود نام کاربری و رمز عبور تعریف می کنید و از آن طریق وارد شده و گزینه ارسال مقال یا Submit an article را انتخاب می کنید.

در این قسمت گزینه Submit New Manuscript که به معنای ارسال منیو اسکریپت جدید است را انتخاب کرده و وارد مراحل ارسال مقاله می شوید. چندین قدم و مرحله باید برای ارسال درست و مناسب مقاله خود به مجله بردارید.

نوع مقاله را باید انتخاب کنید. بعد از آن عنوان مقاله خود را باید وارد کنید که می توانید عنوان منیواسکریپت را در این قسمت کپی کنید. بعد از آن باید نویسندگان مقاله با رعایت ترتیب اسامی و با نام بردن از وابستگی آن ها به دانشگاه یا شما، نام برده شود. بعد از این مرحله نوبت به وارد کردن چکیده مقاله می رسد. سپس باید کلمات کلیدی را انتخاب و در قسمت مربوطه وارد نمایید. تعداد این کلمات نباید بیشتر از 4 واژه باشد. در گام بعدی اطلاعات تکمیلی مقاله را وارد می کنید  و بعد از آن نکات ضروری را وارد می کنید که اطلاعات این قسمت تنها در اختیار سردبیر مجله قرار می گیرد.

بعد از این مراحل نوبت به پیوست کردن فایل ها می رسد. شما باید فایل های خواسته شده و منیواسکریپت خود را در این مرحله پیوست و ارسال کنید. یادتان باشد که جداول و اشکال یک به یک از منیو اسکریپت جدا شود و جداگانه پیوست و ارسال شود.

پس از تکیمل مرحله فوق دگمه NEXT را می زنید که اگر خطایی در ارسال موارد مراحل فوق رخ داده باشد در این قسمت به شما خطا خواهد داد که باید برگشته و اصلاح کنید. در صورت درست بودن تمامی مراحل انجام شده گزینه Build PDF for my Approval ظاهر می شود که در نهایت با زدن Back to Main Menu به منوی اصلی برگشته و گزینه Submissions Waiting for Author’s Approval فعال می شود. بعد از انتخاب این گزینه بر روی Action Links کلیک کرده که منویی ظاهر می شود که می توانی فایل پی دی اف ساخته شده توسط مجله را مشاهده کنید. اگر اشکالی مشاهده کردید می توانید با گزینه  edit submission اصلاحیه ها را انجام دهید. در صورتی که فایل مورد تایید شماست گزینه Approve Submission را زده که به منزله تایید نهایی شما و ارسال کامل مقاله به مجله بوده و امکان ویرایش کارتان را دیگر نخواهید داشت.

 در این مرحله سابمیت مقاله شما به پایان رسیده است و مقاله با موفقیت به مجله مورد نظر ارسال شده است. حال باید به انتظار داوری آن بمانید تا در صورت نظر کثبت داوران مقاله شما اکسپت شود.

 

669 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش