آموزش نگارش مقاله اکسپت تضمینی مقالات SCOPUS

اکسپت تضمینی مقالات SCOPUS

شنبه ، 19 آبان 1397
گروهی از مجلاتی که چاپ مقاله در آنها می تواند امتیازات خوبی در مصاحبه دکتری داشته باشد، مجلات scopus هستند که چاپ مقاله در آنها تضمینی می باشد.
اکسپت تضمینی مقالات SCOPUS

مجلات علمی اسکوپوس بعد مجلات isi موسسه تامسون رویترز  از پرطرفدارترین مجلات در میان محققین می باشد. این نشریات مربوط به کشور هلند می باشد.  بر خلاف مجلات تامسون رویترز این مجلات یک پایگاه جامع دارند که تمام مقالات چاپ شده در نشریات اسکوپوس.، در این پایگاه نیز نمایه می شوند و با این ویژگی فوق العاده شما قادر به محاسبه تعداد آیتم های  یک مقاله خواهید بود. این خود شاخصی برای تعيين كيفيت مقاله می باشد. اما از معایب پایگاه اسکوپوس، پولی بودن آن است. یعنی شما برای دسترسی به این پایگاه نیاز به سالانه اشتراک خواهید داشت.

نظام رتبه بندی سيمگو (SCImago Journal & Country Rank) توسط گروه پژوهشی سامیگو در دانشگاه گرانادا در اسپانیا انجام می شود و بر اساس تعداد مقالات علمی موسسات آموزش عالی کشورهای مختلف موجود در پایگاه اسکوپوس آنها را ارزیابی و رتبه بندی می کنند. این رتبه بندی یکی از جدیدترین و جامعترین نظامهای رتبه بندی پژوهشی دانشگاهها و موسسات پژوهشی محور در جهان است. اخیرا این سیستم رتبه بندی دو شاخص جدید عملکردی (نمایه تخصصی و میزان تعالی) را به چهار شاخص پیشین برای ارزیابی دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ها افزوده است.
 مجلات و ژورنال های نمایه شده در اسکوپوسScopus براساس امتیاز Q يا Quartile Scores (نمرات چارکی) رتبه بندی می شود. بر این اساس ، مجلات اسکوپوس بر اساس رتبه و اعتبار خود در چهار رتبه Q1,Q2,Q3,Q4 قرار می گیرند. مجلاتی که Q1 هستند می توانند در لیست مجلات ISI ایمپکت دار نیز قرار بگیرند. زیرا اعتبار این مجلات در حد مجلات ISI ایمپکت دار می باشد.

اکسپت تضمینی مقالات SCOPUS

پایگاه داده Scopus شامل مجموعه مقالات، کتاب ها و خلاصه های کنفرانس های علمی است که در زمینه های مختلف مهندسی، علوم پزشکی، فن آوری، پزشکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و هنر  می باشند. مجلات Scopus توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت، آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از قابل اطمینان ترین پایگاه های داده ها و شاخص ها برای پذیرش و انتشار مقالات شناخته شده است. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد برای اخذ پذیرش سریع نقالات استخراج شده خود می توانند از مجلات این پایگاه استفاده نمایند. زیرا پروسه داوری این مجلات کوتاه تر از مجلات ISI می باشد.
در پایگاه استنادی اسکوپوس معیار پذیرش مقاله برای چاپ، تناسب عنوان مقاله با مجله، محتوای خوب و بدون ایراد از لحاظ نگارشی و ترجمه درست مقاله است. ولی بسیاری از محققین آگاهی و اطلاعات کافی از این مجلات را ندارند. به همین منظور باید بعد از نگارش مقاله از افراد یا موسسات با تجربه در این زمینه بخواهند تا مقاله آنها را در یک مجله اسکوپوس متناسب با موضوع مقاله سابمیت نماید. 
موسسه سینا با استفاده از تجارب اساتید همکار، فرآیند اخذ پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس Scopus را برای دانشجویان تسهیل نموده است. موسسه سینا علاوه بر تخصص و تجربه بالا در زمینه های استخراج مقاله از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری، ترجمه تخصصی مقاله، امکان پذيرش تضميني از مجلات SCOPUS را بصورت تضمینی انجام می دهد. دانشجویان می توانند برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس با کارشناسان ما در این زمینه از طریق ایمیل مکاتبه نمایند و یا از طریق چت آنلاین موسسه درخواست خود را ارسال نمایند تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

4619 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.