صفحه اصلی اخبار دکتری اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1400 در هفته آخر فروردین

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1400 در هفته آخر فروردین

یکشنبه ، 15 فروردین 1400
نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1400 به‌صورت کارنامه در هفته آخر فروردین منتشر می‌شود.
اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1400 در هفته آخر فروردین

آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی عالی جمعه ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۹ با بیش از ۹۰ درصد داوطلبان ثبت نام کننده در ۲۴۲ کد رشته، ۲۱۰ حوزه امتحانی و ۱۱۰ شهرستان برگزار شد.

تعداد ۱۸۵ هزار و ۶۹ نفر در این دوره از آزمون ثبت نام کرده بودند و تعداد شهرهای محل برگزاری آزمون نیز نسبت به آزمون دوره گذشته که ۶۰ شهر بود افزایش پیدا کرده بود.

کلید اولیه آزمون دکتری ۲۰ اسفند ۹۹ منتشر شد و داوطلبان ۱۴ روز فرصت داشتند که نسبت به کلید اولیه اعتراض کنند که این مهلت در تعطیلات نوروزی به پایان رسید.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه و نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ در هفته آخر فروردین ۱۴۰۰ منتشر می شود و داوطلبان مجاز در هفته اول اردیبهشت ماه می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

پس از انتخاب رشته افراد مجاز، در هفته اول اردیبهشت ماه، افرادی که حد نصاب را کسب کرده اند برای مصاحبه معرفی می شوند. حدود ۳ برابر به مصاحبه دعوت می شوند که پیش بینی می شود تعداد افراد معرفی به مصاحبه حدود ۵۰ تا ۵۵ هزار نفر باشد. مصاحبه های تخصصی به مدت ۲ ماه از خردادماه ۱۴۰۰ آغاز می شود.

بر اساس آخرین مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در زمینه سهم آزمون و سهم مصاحبه در دانشگاه ها، همچنان سهم ۵۰ درصد مصاحبه و سهم ۵۰ درصد آزمون است و بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی حد نصاب در پذیرش دانشگاه ها اعمال می شود.

ظرفیت پذیرش در دوره دکتری دانشگاه های دولتی و غیر انتفاعی به همراه دانشگاه آزاد در مجموع حدود ۲۲ تا ۲۴ هزار نفر است که برآورد می شود حدود ۱۲ هزار نفر در دوره دکتری دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی و همین تعداد در دانشگاه آزاد پذیرفته شوند.

39 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش