اخبار عمومی آخرین وضعیت جذب هیات علمی دانشگاه ها در سال 97

آخرین وضعیت جذب هیات علمی دانشگاه ها در سال 97

سه شنبه ، 06 آذر 1397
در جلسه ۲۱۶ هیأت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست دکتر محمد علی کی‌نژاد آخرین وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها بررسی و اعلام شد
آخرین وضعیت جذب هیات علمی دانشگاه ها در سال 97

اعلام فهرست دانشگاه های غیرفعال در فراخوان جذب هیأت علمی سال 97

وزارت علوم اعلام کرد : فهرست دانشگاه های غیرفعالِ فراخوان جذب هیأت علمی ۹۷ در صورت عدم توجه به ضرب العجل این وزارتخانه منتشر می شود.
فراخوان جذب سال ۹۷ دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور از شهریورماه امسال آغاز شد. بر اساس اعلام مرکز جذب وزارت علوم ، اسامی دانشگاه هایی که بر اساس بخشنامه ها و دستورالعمل های مرکز جذب در فراخوان ۹۷ تاکنون به موقع عمل کرده اند به این شرح است:
شهید چمران اهواز، موسسه آموزش عالی غیردولتی کوشیار، شهید بهشتی، تربیت مدرس، هرمزگان، کردستان، تهران، خلیج فارس، یزد، ارومیه، بوعلی سینا همدان، اصفهان، ملایر، زنجان، صنعتی شریف، شاهرود، بین المللی امام خمینی(ره)قزوین، شهرکرد، گلستان،صنعتی خواجه نصیر طوسی، شهید مدنی آذربایجان، هنر، علوم و فنون مازندران، هنر اسلامی تبریز، اهل بیت، غیردولتی اقبال لاهوری، غیردولتی نقش جهان، صنعتی اراک و غیردولتی راغب.
مرکز جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشگاه هایی که در این لیست قرار ندارند و تاکنون اقدامی در فرایند جذب هیات علمی امسال انجام نداده اند، ضرب العجل یک ماهه تعیین کرده است. در صورت عدم فعالیت در فرایند جذب هیات علمی، بعد از یک ماه اسامی این دانشگاه ها در اختیار خبرگزاری ها قرار می گیرد.

آغاز مراحل احراز صلاحیت داوطلبان جذب هیأت علمی 97 آزاد از هفته جاری

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد گفت: از این هفته کار صلاحیت سنجی برای جذب اعضای هیأت علمی این دانشگاه آغاز می‌شود.
علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد با اشاره به فراخوان جذب اعضای هیئت علمی این دانشگاه گفت: مراحل ثبت‌نام این دوره از فراخوان سی‌ام آبان ماه به پایان رسید و برنامه احراز صلاحیت آغاز شده است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد با بیان اینکه امرئوز آخرین مهلت ویرایش اطلاعات داوطلبان هیئت علمی است؛ گفت: آن دسته از افرادی که برای جذب هیئت علمی ثبت‌نام کرد‌ه‌اند اما خواهان ویرایش در اطلاعات خود هستند،می‌توانند وارد سامانه شوند و تا پایان وقت اداری امروز نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.
وی با اشاره به امکان دسته‌بندی و اعتبار‌سنجی اطلاعات نهایی اظهار کرد: مجموعه‌هایی که کار ثبت‌نام را انجام داده‌اند معدل، جایگاه و سن داوطلبان را مورد بررسی قرار می‌دهند تا اعتبار سنجی آنها انجام گیرد و برای هیئت علمی انتخاب شوند.
رهایی درباره تایید صلاحیت علمی هر یک از داوطلبان گفت:‌ از این هفته کار صلاحیت و سنجش میزان علمی هر یک از داوطلبان آغاز می‌شود.

آخرین وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاه‌ های دولتی و آزاد

در جلسه ۲۱۶ هیأت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست دکتر محمد علی کی‌نژاد آخرین وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها بررسی و اعلام شد. در ابتدای این جلسه دکتر کی‌نژاد در تشریح عملکرد هیئت عالی جذب گفت: تاکنون ۶ مورد پیشنهاد برای بررسی و بازنگری سیاست‌ها و تدوین دستورالعمل اجرایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده و ۷ مورد پیشنهاد هم به شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها ارائه شده است.
وی افزود: ضمنا توانمندسازی و معرفت افزایی اعضای هیئت علمی هم بر عهده معاونت آموزشی دانشگاه است که با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها کارگاه‌های توجیهی معرفت افزایی برای اعضای هیئت علمی برگزار می کند و گزارش نهایی اجرای این کارگاه‌ها، توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در جلسه هیئت عالی جذب به صورت مستمر ارائه می شود.
در ادامه جلسه، دکتر کبگانیان طی سخنانی اظهار کرد: بعداز مصوبه ۶۰۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی که در راستای برقراری عدالت و جلوگیری از جذب سلیقه ای تصویب شد؛ فرآیند جذب در وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌شود و اختیار جذب با خود دانشگاه‌هاست وهیئت مرکزی جذب وزارتخانه‌ها وظیفه ابلاغ بخشنامه ها و هیئت عالی جذب نیز وظیفه سیاستگذاری را بر عهده دارد.
وی افزود: اگر هیئت‌های اجرایی جذب وجود نداشت مشکلات به مراتب بیشتر بود.
در ادامه جلسه حجت الاسلام رضوان طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آمار پرونده‌های بررسی شده در این مرکز را ارائه کرد و گفت: در ۸ سال گذشته ۶۰۳۱۴ پرونده جذب در اولویت بررسی بودند که تا کنون ۲۲۶۵۲ جذب متقاضی قطعی شده است.
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۳، ۱۱۸۳ پرونده بند ز و بند پ قانون برنامه ششم توسعه در هیئت مرکزی جذب تأیید شده است.
وی گفت: در مورد تبدیل وضعیت نیز ۶۸۳ متقاضی پیمانی به رسمی قطعی و ۳۱۴ متقاضی هم به رسمی آزمایشی تبدیل وضعیت پیدا کرده‌اند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ادامه جلسه دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی با تاکید بر اینکه باید از آموزش عالی نخبه گرا به آموزش عالی گسترده تبدیل شویم، اظهار کرد: تعداد متقاضیان عضویت هیئت علمی چندین برابر ظرفیت جذب است و بازگشت به آموزش عالی نخبه گرا نمی توانند جوابگو باشند.
پس از سخنان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر جواد محمدی – دبیر هیئت عالی جذب- گفت: حدود ۳۰ هزار عضو هیئت علمی بعد از مصوبه ۶۰۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی جذب شده‌اند در حالی که قبل از این مصوبه ۵۰ هزار نفر جذب شده بودند.
وی افزود: هیئت عالی جذب تا کنون ۳۷ نشست منطقه ای به منظور پاسخگویی به سوالات و رفع ابهامات هیئت‌های اجرایی جذب برگزار کرده‌است.
در پایان جلسه تعدادی از اعضای هیئت‌های اجرایی جذب و کارگروه‌های صلاحیت عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دانشگاه بناب، دانشگاه پیام نور، دانشگاه گیلان، دانشگاه مازندران، دانشگاه هنر، دانشگاه اراک، دانشگاه بیرجند، دانشگاه صنعت نفت، دانشگاه گنبد کاووس، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی زابل، دانشگاه علوم پزشکی همدان، مرکز تحقیقات علمی، پژوهشی و آموزشی سازمان انتقال خون تأیید صلاحیت شدند.

88 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
ثبت دیدگاه

بحث های داغ
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.