خدمات ما چاپ مقاله اکسپت مقاله و چاپ مقاله ISI

اکسپت مقاله و چاپ مقاله ISI

سه شنبه ، 23 دی 1399
مقالات ISI یکی از مهمترین قسمت های رزومه ی تحصیلی و پژوهشی هر دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است.
اکسپت مقاله و چاپ مقاله ISI

مزایای چاپ مقاله isi

 • ارتقا رزومه ی علمی داوطلبان مصاحبه ی دکتری با پذیرش مقاله isi
 • افزایش امتیازات پژوهشی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها با اکسپت و چاپ مقاله isi
 • الزام برای اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر بین المللی با پذیرش و چاپ مقاله isi
 • اخذ مدرک دکتری برای دانشجویان دوره ی دکتری با چاپ مقاله isi

فرآیند اخذ پذیرش و چاپ مقالات ISI بسیار پیچیده و دارای جزییات فراوان است. برای اینکه بتوانید مقالات خود را در ژورنال های ISI به چاپ برسانید بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • سطح کیفی و فنی مقاله isi باید بالا باشد.
 • مقاله isi باید پیکربندی مناسبی داشته باشد. عنوان مناسبی داشته و کلمات کلیدی کاملا مرتبط با محتوی اصلی مقاله باشد. چکیده ی آن باید شامل مهمترین نتایج و روش تحقیق باشد. مقدمه به درستی نوشته شود. در ادبیات موضوع به موضوعات مرتبط و ترجیحا به روز اشاره شود. روش تحقیق کاملی ارائه شود و ترجیحا از فرمول ها، نمودار ها و جداول برای تبیین بهتر موضوع استفاده شود.
 • فصل نتایج و تحلیل به خوبی نوشته شود و در برگیرنده ی تمام نتایج باشد و به بهترین شکل ارائه شود.
 • پیشنهادات باید برای پروژه های آتی در مقاله isi به خوبی مطرح شود.
 • از رفرنس های معتبر، مهم و به روز برای پذیرش و چاپ مجلات آی اس آی isi استفاده شود.
 • ژورنالی که میخواهید مقاله isi برای آن فرستاده شود باید کاملا متناسب با حوزه (Scope) تخصصی مقاله باشد. و توجه نمایید که مجله معتبر باشد.
 • کاملا دقت کنید که متن مقاله شما از جایی کپی نشده باشد. کپی بودن متن مقاله ی شما از دید داوران یک نوع سرقت علمی (Plagiarism) محسوب می شود و خط قرمز بسیاری از داوران و ژورنال هاست.
 • ترجمه ی مقاله باید کاملا حرفه ای و تخصصی (Native) باشد.

فرآیند های سابمیت، چاپ و پذیرش مقالات ISI جزییات فراوانی دارند که در این مقاله به بررسی کلی آنها میپردازیم:

انتخاب مجله ISI

پس از نگارش نهایی مقاله و آماده سازی آن باید مجله مناسبی برای فرستادن مقاله انتخاب کرد. برای انتخاب ژورنال مناسب باید چند نکته ی هم را در نظر داشت. حوزه ی تخصصی مقاله ISI باید با حوزه های تخصصی مجله isi کاملا متناسب باشد. برای این کار می توانید از سرویس های آنلاین مختلفی استفاده کنید. در ادامه به بررسی برخی از این سرویس ها می پردازیم:

1-1. وبسایت Journalfinder

این وبسایت متعلق به انتشارات Elsevier است. به کمک این وبسایت می توان ژورنال های پیشنهادی متناسب با مقالات خود را پیدا کنید. بدین منظور با وارد کردن عنوان و چکیده ی مقاله ی خود و همینطور انتخاب گرایش و حوزه ی تخصصی مقاله ی خود می توانید مجلات پیشنهادی را ببینید. این پایگاه یکی از معتبرترین پایگاه های پیشنهاد مجلات می باشد.

2-1. استفاده از JCR یا Master Journal List

JCR یا همان Journal Citation Report گزارشی است که هر سال منتشر می شود و در آن لیست مجلاتی که دارای نمایه ISI هستند قرار داده شده است. با مراجعه به این لیست می توانید تمامی مجلات و اطلاعات مربوط به ضریب تاثیر و درجه بندی آنها را مشاهده کنید. راه دیگر استفاده از پایگاه آنلاین MJL یا همان Master Journal List است. در این پایگاه با وارد کردن کلمات کلیدی که مرتبط با حوزه و گرایش تخصصی شماست، می توانید لیست مجلات را بررسی کنید و از وضعیت مجلات از نظر اعتبار آگاه شوید. همچنین می توانید وضعیت هر مجله از نظر اعتبار ISI و ... را بررسی کنید.

3-1. استفاده از پایگاه Impactfactor.ir

این یک پایگاه فارسی است که در آن با وارد کردن شماره شاپای مجله (ISSN) می توانید بررسی کنید که وضعیت ژورنال از نظر ISI بودن، نمایه شدن در Scopus، و مورد تایید بودن یا نبودن در وزارت علوم و بهداشت و ... را بررسی کنید. این پایگاه تا حد زیادی قابل اعتماد است اما بهتر است پس از چک کردن دوباره با پایگاه MJL چک شود.

همچنین می توانید از تجربیات اساتید و سایر دانشجویانی که در این زمینه فعال هستند استفاده کنید. با بررسی منابع و مراجعی که در مقاله ی خود استفاده کرده اید می توانید سرنخ خوبی پیدا کنید. اگر در مقاله ی خود با مقالات ارائه شده در چند مجله رفرنس داده اید، آن مجلات یک گزینه ی خوب برای فرستادن مقاله می باشند. بسیاری از مجلات تازه کار ممکن است در ادامه ی مسیر مقالات بی کیفیت را چاپ کنند. برای همین اعتبار و سابقه ی هر مجله را برای ارسال درخواست پذیرش و چاپ مقاله ISI بررسی کنید. ترجیحا مجلاتی که اعتبار خوبی دارند و حداقل چندین نوبت چاپ مقاله ISI انجام داده اند را انتخاب کنید. ضمنا همیشه واقع نگر باشید! افراد همیشه توانایی ها و کیفیت کارهای انجام شده ی خود را دست بالاتر از واقعیت در نظر می گیرند! از فرستادن مقاله ی خود به مجلاتی که کیفیت آنها بسیار بالاتر از سطح مقاله ی شماست خودداری کنید! باور کنید تاثیر منفی چنین کاری بسیار بیشتر از تاثیر مثبت بلندپروازی شماست. در بسیاری از موارد مقاله ای با کیفیت متوسط برای یک مجله ی فوق العاده با کیفیت توسط دانشجو فرستاده می شود. در خیلی از موارد مقاله بلافاصله توسط ادیتور ریجکت می شود. همچنین در برخی موارد تعداد انتقادات و اصلاحات داوران به حدی زیاد و سنگین است که دانشجو دلسرد شده و از ادامه ی مسیر باز می ماند. همچنین باید گفت مسیر پژوهش صعب العبور است. اگر در ابتدای مسیر هستید باید بدانید که فرستادن یک مقاله برای چندین مجله و رد شدن مقاله کاملا طبیعی است.

فرمت بندی و سابمیت مقاله ISI در مجلات آی اس آی

بعد از انتخاب مجله مورد تایید باید مقاله ی خود را به قالب و فرمت درخواستی مجله تبدیل کرده و در وبسایت رسمی مجله بارگزاری کنید. فرمت استاندارد مجله شامل فونت استفاده شده، حاشیه ی متن، تعداد صفحات و کلمات مجاز مقاله، نحوه ی معرفی رفرنس ها و منابع می باشد. در صورتی که مقاله ی شما به فرمت مجله در نیاید و یا اینکه این کار بصورت ناقص صورت گیرد، مقاله ی شما بلافاصله توسط ادیتور رد شده و به مرحله داوری نمیرسد. در نظر داشته باشید که همیشه بهتر است تعدادی از رفرنس های مقاله ی شما از رفرنس هایی باشد که در مجله ی مورد نظر شما چاپ شده اند.

اکسپت و چاپ مقاله ISI

پس از فرمت بندی و بارگزاری مقاله، مقاله وارد فرآیند بررسی و ارزیابی می شود. در هر مرحله این امکان وجود دارد که مقاله ی شما یا کلا رد (ریجکت) شود و یا از شما خواسته شود تا لیست اصلاحات ارائه شده توسط ادیتور و یا داوران مجله را رفع نمایید. میزان سخت گیری داوران و تعداد داورانی که مقاله ی شما را بررسی می کنند از مجله به مجله ای متفاوت می باشد. پس از پذیرش و اکسپت مقاله، مقاله ی شما وارد فرآیند چاپ شده و در زمان مورد نظر بسته به شرایط مجله (فصل نامه، دو فصل نامه و ...) چاپ خواهد شد.

 • هزینه های اکسپت و چاپ مقاله ISI

پس از پایان نگارش مقاله و انجام فرآیند فرمت بندی باید بحث هزینه را هم برای انتخاب مجله در نظر داشته باشید. مجلات برای اخذ هزینه سیاست های مختلفی دارند.

 • مجلات پولی

بیشتر مجلات پولی هستند. شما پس از سابمیت کردن مقاله ی خود در این مجلات عموما باید برای فرآیند داوری و در صورت پذیرش شدن مقاله برای اکسپت و چاپ هزینه پرداخت کنید.هزینه دریافت شده از مجله ای به مجله ی دیگر می تواند متفاوت باشد.

 • مجلات دسترسی آزاد (Open Access)

علت شکل گیری این مجلات دو مقوله می باشد. اولا در بسیاری از موارد پژوهشگران زمان کمی برا اخذ اکسپت و پذیرش مقاله ی خود دارند. بدین منظور می توانند با پرداخت هزینه ، داوری سریع داشته باشند تا هرچه سریعتر مقاله ی خود را به دست داوری بسپارند. البته این به معنای پذیرش مقاله نیست. بلکه شما فقط پول داوری سریع و جلوتر از نوبت را پرداخت میکنید. دلیل دوم ایجاد چنین مجلاتی بدلیل حمایت از پژوهشگرانی است که می خواهند به این مقالات چاپ شده دسترسی داشته باشند و هزینه ای هم ندهند. در مجلات دسته ی قبل پژوهشگران باید مقالات را از وبسایت مجلات و انتشارات خریداری کنند.

هزینه پذیرش و چاپ مقاله ISI

مجلات open access از نویسندگان برای چاپ مقالات ISI هزینه دریافت می کنند، اما هزینه پذیرش و چاپ مقاله ISI همواره ثابت و یکسان نیست و بسته به نوع مجله و البته گاهی کیفیت آن متفاوت است. علاوه بر هزینه پذیرش و چاپ مقاله ISI، هزینه چاپ سریع مقاله ISI نیز وجود دارد و شامل حال نویسندگانی می شود که تمایل دارند مقالات آن ها در زمان کوتاه تری داوری و چاپ شود؛ به عبارت دیگر این امکان در نظر گرفته شده تا پژوهشگرانی که می خواهند آثارشان سریع و به طور اختصاصی داوری و مقاله شان در صورت تایید بدون نوبت چاپ شود، با پرداخت مبلغی بیشتر از هزینه چاپ، این امر برای شان میسر شود. اگر به اطلاعات کاملتری از مجلات و ارسال مقاله خود به مجله معتبر دارید ، تنها کافی هست با کارشناسان موسسه سینا تماس حاصل نمایید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل و یا ثبت سفارس به کارشناسان موسسه سینا ارسال نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن راهنمایی های لازم و جامع خدمت شما ارائه گردد.

43 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش