خدمات ما استخراج مقاله از پایان نامه آموزش استخراج مقاله از پایاننامه

آموزش استخراج مقاله از پایاننامه

چهارشنبه ، 29 خرداد 1398
آیا استخراج مقاله از پایاننامه توسط خود دانشجو نیز میتواند انجام شود؟ چگونه میتوان یک پایاننامه که تعداد صفحات آن زیاد است را به مقاله تبدیل کرد؟
آموزش استخراج مقاله از پایاننامه

در بسیاری از دانشگاه ها اخذ نمره کامل در پایاننامه کارشناسی ارشد و دکتری در قبال ارائه مقاله و کسب امتیاز در پایاننامه میباشد و این انگیزه بسیار قوی میباشد برای دانشجویانی که میخواهند نمره کامل اخذ نمایند و از این طریق میتوانند از پایاننامه دوره کارشناسی ارشد و دکتری خود مقاله استخراج کنند استخراج مقاله از پایانامه یکی از راههایی است که میتوانید از طریق آن به سادگی رزومه خود را تقویت کنید و از مزایای چاپ مقاله استفاده کنید.

چهار چوب مقاله نویسی

تحقیق و پژوهش در دنیای علم اهمیت ویژه ای دارد تمامی پیشرفتهای علمی بر پایه تحقیق و پژوهش استوار است.مهمترین شیوه ارایه نتایج یک تحقیق و پژوهش ،تهیه مقاله پژوهشی میباشد و محققی موفق است که بتواند مقاله خود را در مجلات معتبر منتشر کند.از انجایی که نوشتن صحیح مقاله از ارکان اساسی پذیرش و چاپ مقاله میباشد ما سعی کردیم به روشهای صحیح نگارش مقاله اشاره کنیم.

به طور کلی هر مقاله علمی و پژوهشی شامل اجزاء اصلی زیر است:

آموزش استخراج مقاله از پایان نامه

نحوه نوشتن عنوان مقاله

عنوان ، مفهوم و مضمون اصلی مقاله را به طور خلاصه نشان میدهد.عنوان مقاله بایستی جذاب ،کوتاه،گویا وبیانگر متغیرهای اصلی مقاله باشد.

عنوان مقاله لزوما همان عنوان پایان نامه نیست ومیتوان عنوانی غیر از عنوان پایان نامه و مرتبط با موضوع پایان نامه انتخاب کرد.درصورتی که پایان نامه قابلیت استخراج دو یا چند مقاله را دارد میتوانید عنوانی متناسب با موضوع مورد نظر انتخاب نمایید.

 

تصویر

 

نحوه نوشتن اسامی نویسندگان

بعد از عنوان،اسامی نویسندگان مقاله ذکر میگردد.معمولا اسامی نویسندگان به ترتیت میزان مشارکت انها در انجام پژوهش ذکر میگردد و شماره گذاری میشود.در زیر اسامی مولفان ،نام دانشگاه یا موسسه ای که هر نویسنده در ان مشغول به تحصیل یا فعالیت است ذکر میگردد.

نحوه نوشتن چکیده مقاله

درصورتی که قصد استخراج یک مقاله از پایان نامه را دارید چکیده میتواند همان چکیده پایان نامه باشد اما درصورتی که بخواهید بیش از یک مقاله استخراج کنید بایستی مواردی از چکیده را انتخاب کنید که به موضوع شما مرتبط است و از ارایه یافته های مربوط به مقاله های بعدی پرهیز کنید.

نکاتی که در نوشتن چکیده باید در نظر گرفت:

تعداد کلمات چکیده بین 250-300 کلمه باشد.

جمله ها خبری و به صورت گذشته یا ماضی بعید نوشته شود.

چکیده را با ارایه هدف پژوهش و ضرورت آن شروع کنید.

موضوع خود را معرفی کنید.

به نحوه نمونه گیری ،آزمایش ،گردآوری داده ها اشاره نمایید.

یافته های پژوهش را به صورت مختصر بیان کنید.

کلمات کلیدی

واژگان کلیدی به خواننده کمک میکند بعد از خواند چکیدن  بفهمد چه مفاهیم و موضوعاتی در این مقاله مورد توجه قرار گرفته است.لازم است کلماتی رو انتخاب نمایید  که بیشترین رابطه معنایی با مقاله شما دارد.تعداد کلمات کلیدی معمولا 3-6 کلمه در نظر گرفته میشود.

نحوه نوشتن مقدمه مقاله

در مقدمه مقاله مساله تحقیق و ضرورت انجام آن و اهداف ان از نظر بنیادی و کاربردی به صورت مختصر بیان میگردد.مقدمه باید یک منطق اساسی را در مقاله بیان کند و به خواننده نشان دهد که چرا این تحقیق ادامه منطقی گزارشهای پیشین است..در مقدمه ابعاد وشرایط دقیق مساله بیان میشود به عبارت دیگر مساله چه چیزی است ،چرا بوجود آمده و چه شرایطی باعث بوجود آمدن آن شده است.

نحوه نوشتن پیشینه تحقیق

نوشتن  پیشینه تحقیق جزء اصلی مقاله میباشد.معمولا پیشینه در فصل دوم پایان نامه ذکر میشود منتها بایستی جدیدترین ومرتبط ترین نظریه های ثبت شده در فصل دوم پایان نامه را به صورت مختصر در مقاله آورده شود.اگر قصد چاپ مقاله خود در مجلات خارجی وبین المللی مثل isi,isc,scopos ,...

دارید نظریات وتئوریهای مربوط به موضوع پژوهش را خلاصه کنید. به صاحب نظران اصلی اشاره کنید،متغیرهای پژوهش را با منابع جدید تعریف کرده و مفاهیم مرتبط با آن را مورد بررسی قرار دهید و در پایان مبانی نظری پژوهش را جمع بندی کنید.

نحوه نوشتن پیشینه پژوهش

پژوهش های جدید را بررسی کنید و پژوهش های مرتبط را درج نمایید. در صورتی که پژوهش مسقیمی وجود ندارد به پژوهش های نزدیک اشاره نمایید و حتما پژوهش ها را نقد کنید این کار باعث میشود نظر داوران به مقاله شما مثبت گردد.درج پیشینه های قدیمی گویای عدم تسط پژوهشگر به پژوهش های جدید در دنیای علم است.درج جداول مقایسه ای پیشینه های پژوهشی به ترتیب سال یک روش خوب است.

نحوه نوشتن فرضیه وسوالات پژوهش

فرضیه های مقاله در فصل اول یا سوم پایان نامه موجود میباشد.در کارهای آزمایشی به نحوه ی آزمایش ،نوع کنترل و نحوه ی اخذ داده ها وروش تحلیل داده ها اشاره کنید و در کارهای غیر آزمایشی به منبعی که داده از آن گردآوری شده  و همچنین نحوه اخذ داده اشاره نمایید.

نحوه تحلیل داده ها

در این بخش از مقاله به کیفی و کمی بودن پژوهش ،مقطعی یا طولی بودن پژوهش و نوع آزمون یا طرح آزمایش خود اشاره میگردد.

چگونگی نوشتن نتایج تحقیق

برای نگارش این بخش می توانید از فصل چهارم پایان نامه استفاده کنید.سعی کنید از یافته هایی استفاده نمایید که مربوط به فرضیه یا سوال پژوهش شماست.در مقاله از درج یافته ها وجداول جانبی واضافه خودداری نمایید.

بحث ونتیجه گیری

بحث و نتیجه گیری از جمله مهمترین بخش های یک مقاله است و نوع نتیجه گیری به مهارت و تسلط پژوهشگر بستگی دارد.نتیجه گیری خوب از مقاله به پذیرش راحت تر مقاله کمک میکند.

چگونگی نوشتن منابع مقاله

در پایان لازم است کلیه منابعی که در مقاله استفاده شده به شیوه ای مطلوب ذکر شود.هر مجله برای رفرنس نویسی استایل متفاوتی دارد و شما بایستی منابع مقاله خود را بر طبق منابع مجله مدنظرتان نگارش کنید.

ثبت سفارش
512 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش