صفحه اصلی مجلات لیست مجلات خارجی آنچه که باید درمورد مقالات ISC آی اس سی بدانید!

آنچه که باید درمورد مقالات ISC آی اس سی بدانید!

چهارشنبه ، 11 تیر 1399
تأسیس مرکز استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در همایش اسلامی وزیران آموزش عالی و تحقیقات علمی (ICMHESR) در جلسه‌ای که ISESCO در سال 2008 در باکو، پایتخت آذربایجان برگزار شد، تأیید شد.
آنچه که باید درمورد مقالات ISC آی اس سی بدانید!

مقالات ISC (آی اس سی)

تأسیس مرکز استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در همایش اسلامی وزیران آموزش عالی و تحقیقات علمی (ICMHESR) در جلسه ای که ISESCO در سال 2008 در باکو، پایتخت آذربایجان برگزار شد، تأیید شد. از آن زمان به بعد، دانشگاه ها و مؤسسات تحقیقاتی اسلامی ملزم به همکاری با ISC هستند .براساس تصویب شورای توسعه آموزش عالی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، تأسیس ISC در سال 2008 تصویب شده است. هم اکنون تمام کشورهای عضو ISESCO از جمله جنوب شرقی آسیا، کشورهای عربی، کشورهای اسلامی غیر عربی آفریقایی آفریقا کشورهای آسیای میانه و کشورهای منطقه قفقاز و سایر کشورهای اسلامی در خاورمیانه، اروپا و آمریکای جنوبی تحت پوشش ISC قرار گرفته اند.

برخی از اقدامات مهم ISC از زمان افتتاح آن به شرح زیر است:

 • فهرست بندی کلیه مجلات معتبر اسلامی در همه زمینه ها و زبان ها برای ایجاد یک شبکه علمی در بین کشورهای اسلامی
 • ارزیابی مداوم از شبکه علمی کشورهای اسلامی با هدف ارتقاء آنها
 • نظارت مداوم بر موقعیت علمی کشورها (به ویژه کشورهای اسلامی) برای اطلاع از شکاف ها ، نقاط ضعف و قوت در حوزه های علمی مختلف
 • رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های جهانی ، کشورهای اسلامی و سایر کشورها نیز بر اساس شاخص های مصوب
 • تهیه گزارشهای مختلف علمی و فناوری از کشورها و بویژه دانشگاههای اسلامی. و برگزاری کارگاههای تبلیغی در زمینه اثربخشی پژوهش در دانشگاهها و مؤسسات تحقیقات

تفاوت Isc با مقالات isI

پروسه داوری در مجلات isc به اندازه مجلات IsI سخت گیرانه و زمانبر نمی باشد، ولی تمامی استاندارد های بین المللی مجلات معتبر را مجلات isc دارا می باشند، نحوه نگارش مقالات در مجلات isc نیز همانند سایر پایگاه های اطلاعات علمی می باشد، تنها با این تفاوت که ارسال مقاله در مجلات isI به زبان انگلیسی می باشد ولی isc مقالات شما را به سه زبان فارسی، عربی، انگلیسی پذیرش می کند، و اگر مقاله شما به زبان فارسی نگاشته شده است نیازی به ترجمه انگلیسی ندارد.

نکات مهم برای افزایش اخذ پذیرش مقاله در مجلات ISC

 1. مقاله مورد نظر باید دارای سطح علمی بسیار بالا باشد
 2. انتخاب مجله مناسب با موضوع مقاله
 3. اصالت موضوع
 4. قالب بندی مقاله طبق ساختار مجله
 5. ویراستاری حرفه ای توسط کار شناس مجرب
 6. پلاجریسم(رفع سرقت ادبی) مقاله توسط کارشناس متخصص

برخی از موارد بالا از جمله نوشتن محتوای ناب علمی به خود نویسنده بستگی دارد اما یک مقاله از هر لحاظ برای مجله مهم می باشد چه بسیار مقالاتی که با بار علمی بسیار بالا به علت عدم ویراستاری کارشناسی نشده ویا غلط های نگارشی و دستوری در مجلات معتبر isc پذیرش نشده اند.ویا علت ریجکت مقاله از سوی مجلات به علت سرقت ادبی اتفاق افتاده در مقاله می باشد که می تواند عمدی و یا غیر عمدی باشد.

خدمات موسسه سینا

تصویر

در موسسه سینا امر ویرایش فنی مقاله شما از قبیل رفع اشتباهات دستوری، علائم، ناسازگاری در استفاده از کلمات و نحوه چینش آن ها، ضعف ساختاری پاراگراف ها و عناوین آن ها، غلط های املایی، محتوا، شاخص، سرفصل ها و زیرشاخه ها، اصلاح داده ها و ارائه نمودار در یک مقاله یا گزارش پژوهشی، و اصلاح خطاها در استنادات، رفع مشکلات عدم هم خوانی در موضوع و رفع گسستگی ها و تناقضات و اصلاح آن ها است همه ی این امور توسط کارشناسان حرفه ای انجام خواهد شد.ویراستاری تخصصی مقاله معمولا توسط افراد آگاه به موضوع مقاله انجام میشود که شامل حذف جملات ضعیف، غیر علمی، باز بینی وتصحیح مطالب نادرست و... می باشد. وهمچنین یکی دیگر از خدمات کاربردی موسسه سینا رفع سرقت ادبی مقاله پژوهشگران محترم از طریق فرایند پارافریز بندی می باشد. واخذ پذیرش مقاله در ژورنال های معتبر داخلی و خارجی بین المللی، ویرایش کتاب،استخراج مقاله از پایان نامه ارشد ورساله ی دکتری وترجمه تخصصی گارنتی دار آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

جهت تماس با موسسه سینا به ایمیل زیر مراجعه نمایید:

[email protected]

تلفن ثابت:

04133250787

تلفن همراه:

09149724522

850 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
041 3325 0787
0914 972 4522
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش