انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله

انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله

از دغدغه های اصلی دانشجویان پس از نگارش مقاله isi انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله می باشد زیرا نیمی از اعتبار یک مقاله به مجله ای است که در آن چاپ شده است.

تمامی محققین پس از نگارش مقاله باید در پی مجله ای مناسب باشند که بتوانند مقاله را در آن چاپ کنند که مهم ترین و حساس ترین قسمت در مرحله چاپ یک مقاله است امکان دارد که شما مقاله ای  را برای چاپ ارسال کنید و پس از مدتی متوجه شوید که پذیرش نشده است بنابر این شما باید اول در مورد مجلات مختلف تحقیق کنید که بدانید کدام مجله در حیطه علمی مقاله شما پذیرش دارد سپس مقاله را ارسال کنید مثلا مقالاتی که در حیطه پزشکی نگارش میشوند باید در مجلات  pubmed به چاپ برسند اگر در زمینه مجلات چاپ مقاله اطلاعات کافی ندارید میتوانی از موسسات مربوطه در این بخش کمک بخواهید این موسسات میتوانند با مطالعه مقاله شما مجله مناسب برای آن عنوان را به شما معرفی کنند.

برای از دست ندادن زمان، ضروری است مجله ای دقیقا منطبق با عنوان و محتوای مقاله سرچ گردد. به همین خاطر ابتدا می توان در لیست مجلات و یا jcr وwos کلمات کلیدی مقاله رو سرچ و مجله یا مجلات مرتبط را پیدا نمود. همچنین در لینک تامسون رویترز مربوط به مجلات (http://science.thomsonreuters.com/) بعد از اسم و مشخصات مجله و در بخش coverage، ایندکس های تخصصی مجلات ذکر می گردد. البته خیلی از مجلات isi listed دارای Zoological Record یا ایندکس عمومی و جنرال می باشند. این قبیل مجلات معمولا در رشته ها و حوزه های مختلف اقدام به پذیرش زود هنگام مقاله کرده و چاپ مقاله ماهیانه دارند.

مجلات دیگر و با اعتبار بیشتر دارای ایندکس تخصصی در coverage هستند. به عنوان مثال مجلاتی که در بخش coverage سایت تامسون دارای ایندکس تخصصی Social Sciences Citation Index هستند اقدام به پذیرش و چاپ مقاله در حوزه های علوم اجتماعی می کنند و یا مجلات با ایندکس Arts & Humanities Citation Index اقدام به پذیرش و چاپ مقاله در حوزه های هنر و علوم انسانی می کنند. معمولا مجلاتی که در تامسون در بخش coverage ایندکس تخصصی دارند، یا web of science و یا jcr بوده و از اعتبار بالایی برخوردارند.

به منظور ارزیابی زمان داوری، اکسپت و چاپ هم می توان مقالات چاپ مقاله شده در آخرین ولووم مجله را بررسی کرد، معمولا زمان دریافت، اکسپت و چاپ مقاله ابتدای مقاله ذکر می شود.

موسسه سینا بر این باور است که آگاه سازی قشر تحصیل کرده از وظایف موسسه می باشد و یاری رساندن به اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیل کرده را وظیفه ی بالقوه خود می داند. بنابراین شما فرهیخته گرانقدر در صورتی که حتی مجله ای را خودتان انتخاب نمودید اما فرصت رایزنی, سابمیت و ... را نداشتید همکاران ما در موسسه سینا آمادگی خود را جهت هر نوع کمک و مشاوره ای با کمترین هزینه اعلام می دارند.

مراحل ثبت سفارش چاپ مقاله در موسسه سینا :

 1. ارسال درخواست خود به آدرس ایمیل pub.sina@gmail.com
 2. بررسی درخواست شما و ارسال ایمیل یا تماس تلفنی برای درخواست چکیده مقاله شما و مدارک دیگر برای بررسی توسط کارشناسان
 3. معرفی مجلات مرتبط با موضوع مقاله شما یا بررسی مجله پیشنهادی شما
 4. تائید نهایی مجله انتخابی از سوی شما
 5. ارسال مقاله به مجله و قرار دادن در پروسه داوری
 6. پیگیری وضعیت مقاله و دریافت پاسخ نهایی از سوی مجله (در صورت پذیرش، ارسال نامه اکسبت به ایمیل نویسندگان مقاله)

راه های ارتباطی با موسسه سینا

تلفن ثابت:  ۰۴۱۳۳۲۵۰۷۸۷        تلفن همراه: ۰۹۱۴۹۷۲۴۵۲۲

ایمیل: pub.sina@gmail.com


  تلگرام   اینستاگرام   لینکدین
سفارش آنلاین چاپ مقاله

دیدگاه ها

 • نویسنده
  نویسنده 12:26 , 9 اردیبهشت 1397

  پرسش یا پیشنهاد خود را می توانید در قسمت نظرات مطرح کنید.
  در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد.

بیان دیدگاه

غیر ضروری (نمایش داده نمی شود)

🎁🎁 تخفیف شگفت انگیز زمستانه 97 در خدمات دانشگاهی 🎁🎁