آموزش زبان انگلیسی با آزمون تافل آشنا شوید

با آزمون تافل آشنا شوید

جمعه ، 07 اردیبهشت 1397
یکی از معتبر ترین مدرک ها برای نشان دادن سواد در رشته زبان انگلیسی ارائه مدرک تافل میباشد این آزمون که چندین سال است به صورت اینترنتی در کشور ما برگزار میشود و برای دانشگاه ها و موسسات در داخل و خارج از کشور بسیار معتبر است.
با آزمون تافل آشنا شوید

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر خارج از کشور را دارند باید مدرک تافل ارائه کنند ارائه مدرک تافل از شروط لازم برای ورود به این دانشگاه ها است نه شرایط کافی دانشجویانی که تمایل به اخذ مدرک تافل دارند اگر نمره 79 تا 90 دریافت کنند میتوانند پذیرفته شوند اما هر چقدر که این عدد به عدد 120 نزدیکتر شود موفقیت بیشتری دارد از دلایل علاقه متقاضیان به شرکت در آزمون تافل، برگزاری آن به روش کامپیوتری و اینترنتی می باشد که پرسش ها از مرکز بین المللی تافل ارسال می گردد و متقاضی باید بر اساس بخش های مختلف آزمون، در زمان مشخص، پاسخ ها را به صورت اینترنتی وارد نماید.

آزمون تافل اینترنتی

در آزمون تافل اینترنتی شرکت کنندگان باید در ساعت و روزی مشخص، در محل آزمون حاضر و به پرسش ها به صورت اینترنتی پاسخ دهند. سوالات به صورت آنلاین در صفحه نمایش گر ارائه می گردد و برگزار کنده آزمون، نقشی در ارائه پرسش ها و نمایش آن به شما نخواهد داشت. اعتبار مدارک تافل نیز ۲ ساله می باشد. در تافل اینترنتی، تاکید بر روی کلیه مهارت هایی است که در آزمون پرسش می گردد. تافل قدیمی، بسیار گرامر محور بوده اما ساختار های جدید آموزش زبان، گرامر محوری را از آزمون حذف کرده و راه های جایگزین بهتری را برای سنجش دانش زبان داوطبان طراحی نموده است.

فاصله زمانی بین شرکت در آزمون و دریافت نتیجه حدود ۱۴ روز می باشد و یک داوطلب می تواند بارها در طول سال در این آزمون شرکت نماید. آزمونی ۴ ساعته دارای ۴ بخش و ۱۲۰ پرسش، ساختار تافل اینترنتی را تشکیل می دهد. پرسش ها در این آزمون برای هر ۴ مهارت به صورت تصادفی ارائه می گردد و وقت مشخصی برای پاسخ به هر بخش از آزمون وجود دارد، اما امکان پاسخ به پرسش ها در مدت زمان مشخصی انجام می گیرد ولی الزامی برای توالی پاسخ به پرسش ها وجود ندارد. هر ساله حدود صدها هزار نفر در سراسر جهان از جمله ایران، در آزمون تافل شرکت می کنند و تقریبا اکثر دانشگاه های دنیا، این مدارک آزمون ارزشیابی سطح سواد انگلیسی را قبول دارند. اعتبار تافل بر خلاف آیلتس ۵ ساله است.

تافل آی بی تی سخت تر یا آسان تر از آیلتس نیست، اما به دلیل حجم بالاتر مطالب و فکری بودن بخش خواندنی و شنیداری آزمون تافل، کمی تمرکز داوطلب برای موفقیت در این آزمون باید بیش تر باشد.

تافل اینترنتی چه بخش هایی را شامل می شود؟

تافل اینترنتی مانند آیلتس دارای ۴ بخش می باشد که از داوطلب خواسته می شود در محیط مجازی، به هر بخش به طور مجزا پاسخ دهد. نمی توانید فاصله زیادی را بین پاسخ به هر بخش در اختیار بگیرید، اما می توانید در طول طرح پرسش های هر بخش،‌ با اطلاع مسئول جلسه، از پست صندلی بلند شوید و مثلا آب یا غذا بخورید..

بخش نخست:درک مطلب

این قسمت با شیوه قدیمی که در بخش کامپیوتری بود تفاوتی ندارد و از ۳ بخش تشکیل شده است که متن های آکادمیک و علمی را شامل می گردد. هر یک از این سه متن، دارای ۶۰۰ تا ۸۰۰ کلمه می باشد و داوطلب باید با دقت کامل متن را خوانده و بر اساس مهارت درک مطلب، به پرسش ها پاسخ دهد. در این قسمت طراحی سوالات با رعایت استاندارد طراحی آزمون تافل انجام می گیرد و داوطلبان باید، با شیوه های طراحی پرسش ها و رد کردن گزینه نادرست و حدس زدن گزینه درست و انتخاب نهایی،‌ آشنا شوند.

بخش دوم: بخش شنیداری

 آزمون تافل، توانایی داوطلب در درک مکالمات انگلیسی می باشد. البته لهجه گوینده بخش پرسش های شنیداری تافل، آمریکایی است. بخش  شنیداری تافل اینترنتی با نسخه قبلی تفاوت زیادی ندارد و داوطلبان باید به ۲ مکالمه و ۴ سخنرانی درسی که با پرسش های مختلفی همراه است پاسخ دهد.

بخش سوم: بخش نوشتاری

 هدف آن است که شما به عنوان فردی که قصد دارید در دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل نمایید، بتوانید یک متن علمی درست را بر اساس استاندارد نوشتن برای مقالات و نشریات علمی آماده نمایید و این متن انسجام و گرامر درستی  هم داشته باشد. نوشته شما باید شفاف و با پاراگراف های منسجم و استفاده از کلمات ربطی، نظر شما را درباره یک موضوع در قالب نوشتاری چند صد کلمه منعکس نماید. یعنی اگر فردی متن شما را مطالعه کرد،‌ متوجه شود که نظر  شما دقیقا درباره سوالی که مطرح شده چیست و چه دلایلی برای توسعه نظری که داشتید، ارائه کرده اید. این مهارت را در کلاس آمادگی آزمون تافل اینترنتی در نظر داشته  و روی آن تکیه کنید. متن شما معمولا نباید بیش از ۳۵۰ کلمه باشد.

بخش چهارم: بخش گفتاری

اين بخش جديد از آزمون تافل دارای شش تکليف می باشد که دو تکلیف آن به صورت  مستقل و چهار تکلیف آن به صورت تلفيقی می باشد. بخش گفتاري آزمون تافل داراي قسمت‌هاي زير است: دو تکليف مستقل درباره موضوعات معمولی و آزاد. شرکت‌کنندگان بايد با استفاده از دانش و تجارب شخصی خود در مورد موضوع خاصی توضیح ‌دهند.

411 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.