بررسی هزینه چاپ مقاله در مجلات و ژونالهای معتبر بین المللی

بررسی هزینه چاپ مقاله در مجلات و ژونالهای معتبر بین المللی

ممکن است که برای شما این موضوع پیش آمده باشد که وقتی اقدام به چاپ مقاله خود در یک مجله خارجی می کنید، آن مجله برای چاپ مقاله از شما هزینه ای را به دلایل مختلفی که در ادامه این مقاله بررسی می کنیم طلب می کند. موسسه سینا در این مقاله می خواهد به بررسی هزینه چاپ مقاله خارجی بپردازد و ماهیت آن را کنکاش کند.

هزینه چاپ مقاله در مجلات و ژورنالهای معتبر علمی 

امروزه داشتن مقاله در مجلات معتبر به خصوص در مجلات انگلیسی زبان و مجلات خارجی یک امتیاز برای دانشجویان و اساتید به حساب می آید. بدین منظور افراد زیادی اقدام به نوشتن مقاله و فرستادن مقالات به ژورنال ها و مجلات خارجی می کنند. در این بین بعضی از این مجلات برای چاپ مقاله شما هزینه ای را درخواست می کنند.

در دنیای امروز آگاه هستیم که هر موسسه و بنیادی برای اینکه بتواند بقای خود را حفظ کند باید بتواند درآمدی برای خود مهیا کرده تا بتواند هزینه های جاری خود را پرداخت کند. مجلات و ژورنال ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و باید برای خود روش های درآمد زایی را فراهم کنند. بسیاری از مجلات علمی در حال حاضر وابسته به دانشگاه ها و دولت ها هستند که در این گونه موارد به دلیل داشتن پشتوانه و تامین مالی توسط این نهادها، چاپ مقاله را به صورت رایگان انجام می دهند که به طبع نوع مجله در امر پذیرش و اکسپت مقاله ممکن است ستختگیرانه تر عمل کنند و مدت زمان بیشتری چاپ مقاله شما زمان ببرد.

از طرف دیگر مجلات و ژورنال هایی که مستقل هستند و به تعبیر بالا وابستگی به نهاد خارجی ندارند باید بتوانند منابع درآمدی برای هزینه های مجله تامین و مهیا کنند. از آنجا که مجلات کاملا علمی هستند و مقالات علمی در آن ها به چاپ می رسد گرفتن تبلیغات نمی تواند جایی برای این درآمد زایی داشته باشد. در نتیجه  اینگونه مجلات درآمد خود را از طریق دریافت مبلغی از نویسنده بابت چاپ مقاله در ژورنال و دریافت هزینه بابت دسترسی افراد به متن کامل مقاله چاپ شده، تامین می کنند.

هزینه های چاپ مقالات خارجی به چند عنوان صورت می گیرد. یکی از این موارد هزینه است که بابت رسیدگی به مقالات شما در روند داوری و اکسپت آن دریات می کنند که Processing Fee یا Submission Fee نام دارد. برای مجالاتی که Open Access هستند، ژورنال برای اینکه مقالات خود را به رایگان در اختیار عموم قرار دهد مبلغ و هزینه آن را از نویسنده دریافت می کند. مقالات این نوع از مجلات به صورت کامل و به رایگان در اختیار عموم می باشد و دسترسی به مقالات اینگونه از مجلات ساده تر است و درنتیجه شانس ارجاعات به آن افزایش پیدا می کند.

گاهی بعضی از ژورنال ها برای اینکه زمان داوری مقالات را نسبت به زمان معمول آن مجله کمتر کنند مبلغی را از نویسنده می گیرند. به طور نمونه اگر داوری یک مقاله در مجله ای به طور عادی و معمولی 4 تا 5 ماه زمان می برد، نویسنده با پرداخت هزینه ای به مجله این مدت زمان را می توان کم کند. البته توجه داشته باشید که وقتی این سبک هزینه را پرداخت کنید فقط زمان داوری را کم می کنید و تضمینی برای اکسپت شدن و چاپ مقاله شما وجود ندارد.

 در نهایت برخی از مجله ها و ژورنال ها  پس از اینکه مقاله شما توسط داوران تایید و اکسپت شد بابت چاپ مقاله شما در مجله هزینه ای را از شما درخواست می کنند که باید برای چاپ مقاله پرداخت شود.


  تلگرام   اینستاگرام   لینکدین
سفارش آنلاین چاپ مقاله

دیدگاه ها (6)

 • موسسه سینا 17:44 , 6 آبان 1397

  سلام خدمت دوست عزیز
  احتراما عرض کنیم که موسسه سینا با مجلات تخصصی وعلمی پژوهشی خارجی اروپایی همکاری دارد که درزمان کمتر از یک ماه با کمترین هزینه اکسپت مقالات ارزشمندتان را دریافت نمایدودرمدت 45روزه به چاپ برساند. برای معرفی مجلات وهزینه مجلات وزمان داوری وزمان چاپ لطفا درخواستتان را به ایمیل زیرارسال نماییدتا کارشناسان در اسرع وقت مجلات را خدمتتان معرفی نمایند.
  منتظر ایمیلتان هستیم.
  pub.sina@gmail.com

 • موسسه سینا 17:34 , 6 آبان 1397

  باسلام وعرض ادب
  نویسنده گرامی هزینه پذیرش وچاپ مجلات ایمپکت دار کلا 400.000تومان میباشدواگر تعداد مقالات بیشتر باشدموسسه تخفیف بیشتری خواهد دادو تلاششوبرای دریافت پذیرش مقالات ارزشمندتان مطمن باشیدخواهد کردکه نه یک مقاله بلکه مقالات بیشتری با رضایت خودتان ارسال نمایید.
  منتظر ارسال مقالات ارزشمندتان هستیم.
  باتشکر

 • سامی 15:57 , 23 مهر 1397

  باسلام
  هزینه مجلات ای اس ای بدون ایمپکت دار چقدره؟ایا چندتا مقاله ارسال کنم تخفیف داده میشه؟

 • موسسه سینا 09:21 , 23 مهر 1397

  با سپاس از شما دوست عزیز. رضایت شما، افتخار ماست.

 • سعیدی 04:50 , 23 اردیبهشت 1397

  آیا چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی خارجی هم انجام می دهید که حتما اروپایی باشد؟ هزینه ی آن چقدر است؟

 • شروین 04:48 , 23 اردیبهشت 1397

  سلام.
  خواستم بابت تمامی زحمات کارشناسان موسسه تشکر کنم.
  واقعا کارتون عالیه. خیلی خیلی ممنونم. خوشحالم که بهتون اطمینان کردم.

بیان دیدگاه

غیر ضروری (نمایش داده نمی شود)

🎁🎁 تخفیف شگفت انگیز زمستانه 97 در خدمات دانشگاهی 🎁🎁