خدمات ما چاپ کتاب چاپ کتاب در تیراژ کم با عنوان انتخابی

چاپ کتاب در تیراژ کم با عنوان انتخابی

سه شنبه ، 18 شهریور 1399
چاپ کتاب با تیراژ کنم و عنوان دلخواه یکی از خدماتی است که در موسسه سینا به صورت تضمینی و با کیفیت ارائه می‌شود این خدمات در موسسه سینا در عرض یکماه یا کمتر ارائه می‌گردد.
چاپ کتاب در تیراژ کم با عنوان انتخابی

نحوه تالیف کتاب

علاقه به نوشتن به صورت ذاتی در برخی انسان ها وجود دارد اما مهارت نوشتن و اینکه چگونه کتابی نوشته شود که مورد تایید مخاطبین باشد و در جامعه از جایگاه خوبی برخوردار باشد مهارت اکتسابی است و به مرور زمان این مهارت به وجود می آیند شما برای اینکه بتوایند نسخه نهایی کتاب خود را با کیفیت عالی نگارش کنید لازم است مطالعات خود را افزایش دهید و دست به نگارش ببرید چندین بار متنی که در نظر دارید را بنویسید هر بار متوجه خواهید شد که متن کیفیت بیشتری دارد. در این مطلب سعی کرده ایم همه آنچه که برای تالیف و نگارش و انتشار کتاب احتیاج دارید برای شما گردآوری کنیم.

مراحل نگارش کتاب

برای نگارش کتاب قبل از هر چیز سعی کنید عنوان و موضوع اصلی کتاب را در اختیار داشته باشید و شخصیت های اصلی و نقاط ضعف و کتاب خود را بشناسید و سعی کنید یک توضیح مختصری از شرح کلی داستان بنویسید. در حالت کلی سعی کنید قبل از شروع به نگارش بدانید که در چه موردی می خواهید بنویسید و نگارش چقدر حائز اهمیت است. سپس شروع به پیاده سازی و چیدمان بخش های اصلی کتاب کنید:

 • صفحه آغازین کتاب (صفحه بسم الله الرحمن الرحیم)

 • صفحه عنوان کتاب
 • صفحه شناسنامه کتاب
 • صفحه تقدیم به …..
 • پیشگفتار کتاب
 • صفحه مقدمه کتاب
 • فهرست بندی کتاب
 • پیکره اصلی و فصل های کتاب
 • فهرست منابع و مأخذ کتاب
 • پیوستها و ضمائم کتاب
 • معرفی سایر کتاب ها و یا خدمات در انتهای کتاب

برای کسانی که علاقه مند به این حوزه هستند و مهارت بالایی دارند نویسندگی بسیار راحت است و با ذوق انگیزه این هدف را دنبال می کنند. البته اگر استعداد نویسندگی ندارید و نیاز به مزایای پژوهشی آن دارید نگران نباشید زیرا استخراج کتاب از پایان نامه یکی از مرسوم ترین راههایی است که می توانید از طریق آن امتیاز چاپ کتاب را به دست آورید. که در موسسه سینا این خدمات به صورت کاملا تضمینی ارائه می شود.

تصویر

فرآیند چاپ کتاب

فرآیند چاپ کتاب چندان پیچیده نیست فقط نیاز به زمان دارد. مراحل اداری و قانونی چاپ کتاب کمی طولانی است ولی نیاز به تخصص خاصی ندارد و خود نویسنده نیز می تواند این مراحل را انجام دهد. ترتیب مراحل چاپ کتاب به ترتیب زیر می باشد:

آماده سازی محتوای کتاب

بعد از اینکه احساس کردید فرایند نگارش کتاب را به اتمام رسانیده اید و ناشر مورد نظرتان را انتخاب کردید باید کتاب را در قالب دستنوشته یا فایل ورد به ناشر تحویل دهید. ناشر بعد از اخذ کتاب از شما وظیفه دارد ایرادات نگارشی و دستور زبانی را اصلاح کند و غلط های املایی را در صورت وجود از بین ببرد. همچنین در این مرحله می بایست صفحه آرایی و ویراستاری نیز انجام شود.

دریافت شابک (ISBN)

شابک یک کد ۱۰ الی ۱۳ رقمی است که به هر کتاب منسوب می شود. باید توجه نمود که با تجدید چاپ یک کتاب شابک آن تغییر نمی کند. در ایران دریافت شابک از خانه کتاب انجام می گیرد. به این صورت که ناشر شابک هایی که از خانه کتاب دریافت کرده است را به یک کتاب نسبت می دهد و سپس فرم مربوطه را پر کرده و به خانه کتاب ارسال می کند.

دریافت فیپا

فیپا که مخفف فهرست نويسي پيش از انتشار است شامل اطلاعاتی است که در پشت صفحه عنوان کتاب چاپ می شود. اداره كل پردازش و سازماندهي سازمان اسناد و كتابخانه ملي مسئول مستقيم صدور فيپا در ایران است و برای اخذ فیپا باید از طریق این سازمان اقدام کرد. برای دریافت فیپا، کتاب به کتابخانه ملی ارسال می شود که شامل شابک، پرینت کتاب و فایل آن در سی دی و در نهایت فرم تکمیل شده درخواست فهرست نویسی است. تحویل فیپا یک هفته الی ۱۰ روز زمان می برد.

دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

در این مرحله پرینت کتاب به همراه فایل آن در قالب سی دی و اطلاعات مربوط به فیپا و شابک و همچنین طرح رنگی جلد برای صدور مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می گردد. به طور معمول مجوز وزارت ارشاد یک هفته الی ۴ ماه بعد از تحویل کتاب صادر می شود که بستگی به موضوع کتاب دارد. کتاب های علمی و دانشگاهی معمولاً در کمترین زمان بررسی می شوند اما کتاب های شعر یا با موضوعات حساس ممکن است چند ماه پس از ارسال مجوز را دریافت نمایند. همچنین گاهی اوقات ممکن است برای دریافت مجوز نیاز به تغییرات و اصلاحاتی در محتوای کتاب باشد.

چاپ و صحافی

بعد از اتمام مراحل فوق کتاب برای چاپ به چاپ خانه ارسال می شود. برای کتاب های دارای تیراژ بالای ۱۰۰۰ جلد معمولاً از چاپ افست استفاده می شود و برای کتاب های زیر ۱۰۰۰ نسخه معمولاً چاپ دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرد. پس از آماده شدن کتاب چاپ شده، صحافی آن نیز انجام می گیرد. با توجه به اینکه این مرحله در اختیار خود ناشر قرار دارد معمولاً به سرعت انجام می گیرد.

ارسال کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعلام وصول

پس از اینکه کتاب به چاپ رسید، ناشر باید ۱۰ نسخه از آن به وزارت ارشاد ارسال کند و با دریافت اعلام وصول، عملاً فرایند چاپ کتاب به اتمام رسیده است.

تصویر

چاپ کتاب در تیراژ دلخواه چه کاربردی دارد؟

اغلب نویسندگان کتاب را با هدف ارتقای رزومه منتشر می کنند و قصد فروش و کسب سود از این طریق را ندارند و به همین جهت تمایل به صرف هزینه بسیاری ندارند به خصوص این روزهای که هزینه کاغذ و چاپ افزایش داشته است تا حد امکان می خواهند در هزینه ها صرفه جویی کنند. اگر هدف شما از انتشار کتاب فروش نیست و به فکر سوددهی نیستید توصیه مکینیم برای بار اول کتاب را در تیراژ پایین تر چاپ کنید و در صورتی که استقبال مخاطبین از کتاب بیشتر بود آنرا مجددا در تیراژ دلخواهتان چاپ کنید. چاپ در تیراژ پایین اغلب از طرف ناشرین و موسسات قابل پذیرش نیست زیرا سود کمی برای آنها خواهد داشت اما ما در موسسه سینا آماده ارائه خدمات چاپ کتاب با تیراژ دلخواه و عنوان انتخابی هستیم. نظر شما متقاضیان عریر در اولویت اهداف موسسه می باشد و هیچ گاه به دلیل سود مالی و یا دلایل دیگر نظر و درخواست شما به تعویق نخواهد افتاد. ارائه به موقع خدمات جز ویژگی های اصلی این مجموعه می باشد.

خدمات موسسه سینا برای چاپ کتاب با تیراژ پایین و عنوان دلخواه

ما در این مجموعه برآنیم تا شما فرهیختگان و دانشگاهیان عزیز بتوانید با تقویت رزومه تحصیلی خود موقعیت ها شغلی و تحصیلی چشمگیری به دست آورید. خدماتی که در این موسسه ارائه می شود شامل موارد زیر می باشد:

معرفی عنوان های مختلف در زمینه موضوعی مورد علاقه شما برای ترجمه یا نگارش. کارشناسان مجموعه کتب جدیدالنشر را رصد می کنند و آنهایی که ترجمه نشده اند را به صورت لیست وار به متقاضیانی که تمایل به ترجمه کتب جدیدالنشر دارند ارائه می کنند. همچنین عناوینی که تا کنون در رابطه با آنها هیچگونه کتابی ارائه نشده است نیز به صورت لیست وار در مجموعه برای شما عزیزان ارائه می گردد. می توانید از لیست ارسالی مناسبترین عنوان را برای کتب خود انتخاب کنید.

کلیه مراحل دریافت فیپا طراحی جلد اخذ شابک و صحافی و دریافت مجوز در کمترین بازه زمانی توسط کارشناسان ما انجام می شود.

این مجموعه در زمینه نگارش کتاب و یا ویرایش محتوایی کتاب هیچگونه فعالیتی ندارد اما برای ترجمه کتاب به صورت کاملا تضمینی می توانید از خدمات موسسه استفاده کنید.

چاپ کتاب با بالاترین کیفیت و تیراژ دلخواه شما انجام خواهد گرفت این خدمات صرفا به دلیل صرفه جویی در هزینه ها و کم کردن فشار مالی می باشد.

ما در این مجموعه به هیچ عنوان برای صرفه جویی در هزینه از کیفیت آن کم نمی کنیم و مفتخریم که اعلام داریم در چند سال اخیر سابقه درخشانی در زمینه انتشار و چاپ کتاب در همه حوزه های تخصصی داشته ایم. هر کتابی که برای چاپ انتخاب کرده اید می توانید در موسسه سینا با بهترین سطح کیفی کتاب خود را به مرحله چاپ برسانید. جهت اطلاع از هزینه های دقیق و به روز هم اکنون با کارشناسان موسسه سینا در تماس باشید.

در این مجموعه کلیه خدمات تحت نظر مشتری و با هماهنگی وی انجام خواهد پذیرفت و می توایند در رابطه با نوع طراحی جلد و شیوه چاپ کتاب نظرات و پیشنهادات خود را به کارشناس ارائه دهید حتما ترتیب اثر داده خواهد شد.

113 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش