چاپ مقاله

چهارشنبه ، 19 دی 1397
محققینی که علاقه به چاپ مقاله دارند میتوانند از طریق موسسه سینا اقدام به چاپ و پذیرش مقاله در کمترین زمان و با کمترین هزینه کنند.
چاپ  مقاله

چاپ مقاله در مجلات معتبر اساسی ترین هدف تمام دانشجویان در همه رشته های میباشد که برای تقویت رزومه تحصیلی و کاریشان باید مقاله چاپ کنند اما چاپ مقاله در مجلات مختلف از لحاظ درجه اعتبار باهم تفاوت دارند.مقالاتی که توسط دانشجویان و محققین به چاپ میرسد به دو دسته تقسیم میشود مجلات داخلی و مجلات خارجی این مجلات هر یک کاربرد هایی در موارد مرتبط و خاص خود را دارند.

چاپ مقاله در مجلات خارجی

عموما مجلات خارجی اعتبار بسیار زیادی دارند و این مقالات به زبان انگلیسی نوشته و چاپ میشوند البته چندین مجله خارجی وجود دارد که از لحاظ درجه اعتبار یکسان نمیباشند و در سطوح متفاوتی قرار دارند.چاپ مقاله در هر رشته باید در مجله مرتبط با آن رشته انجام پذیرد.البته قبل ذکر است که کاربرد و اعتبار مجلات داخلی و خارجی در داخل کشور تقریبا یکسان هستند اما مجلات داخلی چون به زبان فارسی نوشته میشوند اعتبار بین المللی ندارند.یعنی با چاپ مقاله در مجلات داخلی نمیتوان از دانشگاه های خارجی پذیرش گرفت اگر مقاله چاپ شده را برای کسب امتیازات داخلی بخواهیم میتوانیم در مجلات داخلی اقدام به چاپ مقاله کنیم اما اگر چاپ مقاله را برای کاربرد های بین المللی میخواهیم باید در مجلات خارجی اقدام به چاپ مقاله کنیم.

چاپ مقاله در مجلات داخلی 

مجلات داخلی اعتبار بسیار زیادی در داخل کشور دارند و به زبان فارسی نوشته میشوند.مجلات علمی پژوهشی داخلی مجلاتی میباشند که قابل تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت میباشند.برای چاپ مقاله در هر یک از این مجلات باید اصول و قواعدی که هر مجله مشخص میکند را رعایت کنید داوری این مجلات نسبت به مجلات خارجی آسان تر میباشند و سختگیری کمتری دارند اما زمان داوری ممکن است کمی طولانی تر باشد.

مزایای چاپ مقاله در مجلات داخلی

چاپ مقاله در مجلات داخلی اعتبارات زیادی دارد از جمله:

  • فرهیختگانی که علاقه مند به استخدام در مراکز و ادارات دولتی میباشند میبایست به منظور ارتقائ امتیاز خود در آزمون ورودی و مصاحبه های استخدامی مقاله در مجلات داخلی چاپ کنند.امتیاز چاپ مقاله در مجلات داخلی زیاد است و کسانی که مقاله چاپ شده دارند در اولویت قرار میگیرند.
  • اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و اساتید دانشگاه به منظور رسمی شدن یا ارتقای درجه (که افزایش حقوق و مزایا را در پی دارد) میتوانند در مجلات داخلی اقدام به چاپ مقاله کنند.
  • دانشجویان دوره کارشناسی ارشد برای کسب دو نمره پایان نامه خود مجبور به چاپ مقاله میباشند چاپ مقاله در  مجلات داخلی به آنها کمک میکند که بتوانند نمره کامل در پایان نامه را اخذ نمایند.
  • دانشجویان دوره کارشناسی ارشد که قصد شرکت در آزمون ورودی دکتری را دارند باید بدانند که شرط اصلی قبولی در مصاحبه دوره دکتری ارائه مقاله میباشد دانشجویانی که مقاله چاپ کنند در اولویت میباشند.
  • چاپ مقاله مجلات علمی پژوهشی داخلی به عنوان نخبه به حساب می آیند و این دانشجویان میتوانند معافیت و یا کسر سربازی بگیرند.

مزایای چاپ مقاله در مجلات خارجی

اعتبار چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی باهم یکسان میباشد و تمامی مزایایی که برای چاپ مقاله در مجلات داخلی ذکر شد شامل مجلات خارجی نیز میباشد تنها تفاوتی که با هم دارند در امتیاز مربوط به مهاجرت و پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارجی میباشد اگر قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی دارید میبایست اقدام به چاپ مقاله در این مجلات کنید.

 

تصویر

 

معرفی مجلات خارجی و داخلی معتبر

مجلاتisi :isi نامی که امروزه برای تمامی دانشجویان تمام کشور ها آشنا است معتبر ترین مجلات در سطح بین المللی مجلات موسسه تامسون رویترز میباشند که به مجلات ای اس ای معروف هستند.موسسه تامسون رویترز همه ساله لیستی از مجلات را منتشر میکند که در بالاترین سطح علمی قرار دارند.باید قبل از چاپ این لیست ارائه شده در وب سایت این موسسه را بررسی نمایید تا مبادا مجله ای  جعلی باشد و علاوه بر آن باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که ممکن است یک مجله یک سال در لیست مجلات isi باشد و سال دیگر به دلیل افت اعتبار از این لیست خارج شود.

مجلات pubmed: مجلات pubmed مجلاتی هستند که در سطح و حوزه خود بسیار با ارزش و اعتبار میباشند این مجلات در حوزه پزشکی و پیرا پزشکی اقدام به چاپ مقاله میکنند.

مجلات scopus: این مجلات نیز در سطح خود بسیار معتبر و پر ارزش میباشند.

مجلات jcr:این مجلات نیز جز مجلات خارجی میباشند که بسیار با اهمیت هستند ولی از لحاظ اعتبار بعد از  تمامی مجلاتی که ذکر شد قرار دارند.

مجلات isc:این مجلات معتبر ترین مجلات داخلی برای چاپ مقاله میباشند که پایگاه استنادی آن در شهر شیراز قرار دارد این مقالات از لحاظ ارزش و اعتبار در سطح مجلات isi قرار دارند اما چون به زبان فارسی نوشته میشوند و چاپ میشوند اعتبار بین المللی نخواهند داشت.

تصویر

مراحل چاپ مقاله داخلی و خارجی

برای چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی نیاز به طی مراحل و فرآیندی دارید از جمله:

بعد از اینکه نگارش مقاله را تمام کردید اگر تصمیم دارید که به مجلات خارجی ارسال کنید باید ترجمه کنید ابتدایی ترین کاری که باید انجام دهید پیدا کردن یک موسسه معتبر برای ترجمه میباشد.مقاله علمی در یک رشته خاص توسط هر مترجم قابل ترجمه نمیباشد باید یک فرد در حوزه رشته ی مرتبط بتواند این مقاله را ترجمه کند که مسلط به بخش های علمی باشد و بتواند بدون کم و زیاد کردن  و آسیب رساندن به محتوای اصلی متن آنرا ترجمه کند.اگر مقاله از لحاظ ترجمه در کیفیت پایینی باشد مجلات معتبر آنرا چاپ نخواهند کرد.

انتخاب مجله مورد نظر شما باید مجله مورد نظر خود را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که میخواهید در کدام مجله مقاله را چاپ کنید باید مجله ای که انتخاب میکنید با موضوع مقاله مرتبط باشد در غیر اینصورت مقاله پذیرفته نخواهد شد.اگر با زمینه رشته های هر مقاله آشنا نیستید میتوانید این بخش را به موسسات واگذار نمایید.

بعد از اینکه مقاله ترجمه شد و مجله مناسب را انتخاب کردید باید تبدیل به فرمت و ساختار قابل قبول برای آن مجله شود یعنی باید ابتدا مجله مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس مقاله را به ساختار و قالب مرتبط با آن در بیاورید.این مرحله در مواردی برای محقق سخت به نظر میرسد چون قبلا سابقه این کار را نداشته است اما موسساتی که در این زمینه فعالیت میکنند به علت سابقه طولانی در این زمینه و آشنایی با قالب و ساختار تمامی مقالات را به بهترین حالت و در کمترین زمان ویرایش میکنند.

حالا به مرحله ارسال مقاله و رایزنی با سردبیر رسیدیم برای گفتگو با سردبیر مجلات خارجی باید به زبان انگلیسی صحبت کنیم و آمادگی پاسخگویی به سوالاتی که پرسیده خواهد شد را داشته باشیم کارشناسان موسسات چاپ مقاله از عهده این بخش نیز راحت تر بر می آیند.

بعد از اینکه رایزنی با سردبیر به اتمام رسید مقاله به داوری ارسال خواهد شد و در مرحله داوری داوران بررسی خواهند کرد و تصمیمات لازمه اتخاذ خواهد شد.بعد از محله داوری نتیجه پذیرش یا رد مقاله را دریافت خواهید کرد.

خدمات موسسه سینا در زمینه چاپ مقاله

چاپ مقاله در مجلات تضمینی isi : یک گروه از مجلات که تحت عنوان مجلات ای اس ای نامیده می شوند، جز مجلات تضمیمی محسوب می شوند. منظور از تضمینی این است که موسسات با برخی از مجلات این گروه همکاری داشته و می توانند با رایزنی خود، چاپ مقاله شما را تضمین نمایند. البته این زمانی امکان پذیر است که مقاله شما از لحاظ محتوایی ایرادی نداشته باشد و طبق فرمت مجله تنظیم شده باشد. لازم به ذکر است که چاپ مقاله تضمینی در مجلات ISI تنها برای مجلات فاقد ایمپکت می باشد و مجلات ISI ایمپکت دار با هیچ کدام از موسسات همکاری نداشته و تنها معیار این مجلات در پذیرش و چاپ مقاله، محتوای مقاله می باشد. در نتیجه مجلات JCR جز مجلات تضمینی در چاپ مقاله نیستند.

چاپ مقاله در مجلات تضمینی scopus : این گروه از مجلات، از لحاظ اعتبار و امتیاز همتراز با مجلات ISI و گاها JCR هستند. چاپ مقاله در این مجلات نیز تضمینی می باشد. البته گروهی از این مجلات که دارای رتبه Q1 هستند، سختگیرتر از مجلات اسکوپوس Q2,Q3 و Q4 می باشند. زیرا همانطور که گفتیم، این گروه از مجلات اسکوپوس همتراز با مجلات JCR می باشند. اما مجلات اسکوپوس جز مجلات تضمینی موسسه سینا می باشند و می تواند پذیرش مقاله شما را در صورت علاقمندی، در کمتر از یک ماه از این مجلات بگیرد.

چاپ مقاله در مجلات تضمینی isc : مجلات ISC همانطور که می دانید مجلات پایگاه نشریات جهان اسلام می باشد که مقالات را در هر دو زبان فارسی و انگلیسی پذیرش می کند. اگر مقاله ارسالی شما به زبان فارسی باشد، می توان بصورت تضمینی آن را در مجلات ISC داخلی به چاپ رساند. اما اگر مقاله ارسالی شما به زبان انگلیسی می باشد و دوست دارید مقاله خود را در یک مجله خارجی تضمینی به چاپ برسانید، ما مجلات ISC خارجی را به شما توصیه می کنیم. زیرا هم بازه داوری کوتاه مدتی دارند و هم مجلات سخت گیری نیستند و در کمتر از یک یا دو هفته نتیجه داوری خود را اعلام می کنند.

چاپ مقاله در مجلات ایمپکت دار jcr این گروه از مجلات تحت عنوان مجلات ISI ایمپکت دار نامیده می شوند. چاپ مقاله در این مجلات تضمینی نبوده و در صورتی که مقاله دارای محتوای قوی و موضوع ناب باشد، پذیرفته می شود و موسسه سینا تنها زمانی می تواند با این مجلات وارد گفتمان شود که مقاله تا 70 درصد مورد قبول این مجلات بوده و با رایزنی موسسه سینا، می تواند به 100 درصد برسد.

چاپ مقاله در مجلات pubmed : مجلات پابمد مجلاتی هستند که در حوزه پزشکی و پیراپزشکی اقدام به چاپ مقاله می کنند. این مجلات نیز جز مجلات تضمینی هستند اما به شرط آنکه محتوای مقاله ارسالی بدون ایراد باشد. بازه داوری این مجلات بین 1 تا 2 ماه می باشد و داوری نسبتا سختگیری دارند. 

چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی : چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی تضمینی نمی باشند. زیرا این مجلات بر خلاف تصور عموم که مجلات داخل کشوری هستند، داوری سختگیرانه ای دارند و بازه داوری این مجلات گاهی تا 1 سال هم به طول می کشد. اما با توجه به اینکه یکی از الزامات دفاع تز دکتری چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی می باشد، تقاضا برای چاپ مقاله در این مجلات بیشتر از مجلات دیگر است. اما امتیاز این مجلات برای اخذ بورسیه تحصیلی از مجلات خارجی بسیار کمتر است. 

فرایند چاپ مقاله در موسسه سینا

موسسه سینا با بهره گیری از متخصصین و نرم افزارهای خاص، محققین و نویسندگان مقالات را در انتخاب مجله مناسب و ارسال مقالات به آنها یاری می رسانند. علاوه بر معرفی مجله مناسب ، مقالات ارسالی از سوی محققین و پژوهشگران را طبق اصول نگارش، ساختاری و محتوایی آن مجله آماده کرده و با تسریع روند داوری، پروسه چاپ مقاله را به کوتاه ترین زمان ممکن کاهش می دهند.

روال کار موسسه سینا به این صورت است که :

کارشناسان موسسه بعد از  دریافت فایل مقاله، ان را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهند تا مجلات و نشریات مرتبط با موضوع مقاله را به آنها معرفی نمایند. تمامی مجلاتی که از سوی موسسه سینا معرفی می شود مورد تائید دانشگاه های داخل کشور هستند و در هیچ بلک لیستی قرار ندارند.

از طرفی در صورتی که مقاله ارسالی از لحاظ نگارشی نیاز به ویرایش داشته باشد، به درخواست نویسنده توسط ویراستاران موسسه مورد ویرایش قرار میگیرد. 

اگر مقاله ارسالی به زبان فارسی نوشته شده باشد و نویسنده بخواهد مقاله خود را در یک مجله خارجی به چاپ برساند، مترجمین متخصص موسسه سینا در کمتر از یک هفته ترجمه مقاله را انجام داده و بصورت ویرایش شده به نویسنده ارسال می کند. ترجمه تا زمانی که مورد تائید نویسنده مقاله قرار گیرد، قابل ویرایش توسط مترجم می باشد.

بعد از ترجمه و ویرایش مقاله و انتخاب مجله مناسب بایستی مقاله طبق فرمت مجله قالب بندی شود تا برای سابمیت در مجله آماده شود. منظور از قالب بندی، اعمال یکسری تغییرات در ساختار مقاله می باشد نه محتوای مقاله. برای مثال نحوه رفرنس نویسی، فونت و سایز قلم متن مقاله، نحوه درج اسامی نویسندگان و ... .

بعد از اتمام قالب بندی مقاله، آن را به مجله ارسال می کنیم. این ارسال مقاله می تواند یا بصورت آنلاین انجام گیرد و یا از طریق ایمیل مجله. معمولا دانشجویانی که هدفشان از چاپ مقاله اخذ نمره پایان نامه است، بایستی مقاله خود را به مجلاتی ارسال نمایند که سابمیت مقاله در آنها بصورت آنلاین است. زیرا در این حالت مجله به آنها username و password داده و دانشجویان با ارائه این اطلاعات به دانشگاه به منظور بررسی مجله پذیرفته شده آنها، می توانند نمره پایان نامه خود را اخذ نمایند.

بعد از سابمیت مقاله در مجله، پروسه داوری مجله از سوی کارشناسان موسسه سینا پیگیری شده و نتایج آن به اطلاع نویسنده می رسانند. در صورتی که مقاله از سوی مجله پذیرفته شود، نامه پذیرش ارسالی از سوی مجله برای نویسنده ارسال می شود. اما در صورتی که مقاله از سوی مجله رد شود، دلایل ریجکت مقاله به همراه نامه ریجکت ارسالی برای نویسنده مسئول مقاله فرستاده می شود. اگر مقاله ای به شرط اعمال اصلاحات پذیرفته شود، این موارد برای نویسنده ارسال شده تا تغییرات خواسته شده را اعمال نماید تا مقاله مجددا برای مجله ارسال شود. زمان چاپ مقاله در نامه پذیرش ارسالی از سوی مجله نوشته می شود.

در صورتی که مقاله ارسالی به مجلات غیر تضمینی در بازه کمتر از یک هفته از سوی مجله ریجکت شود، سابمیت مقاله در مجله دیگر بصورت رایگان انجام خواهد گرفت.

موسسه سینا، بهترین موسسه چاپ مقاله

موسسه تحقیقاتی سینا با بیش از 5 سال سابقه و فعالیت در حوزه ی ترجمه مقالات بصورت کاملا تخصصی، ویرایش نیتیو، پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی، ,واریز حوالجات دلاری از تمامی طرق و همچنین تبدیل پایان نامه به کتاب به عنوان برندی مطمئن در اذهان اصحاب دانشگاهی مبدل شده است. دلیل موفقیت و ماندگاری این موسسه نسبت به سایر موسسات دیگری که فعالیت می نمایند از نظر اساتید گرانقدر ، سرعت عمل، صداقت و پاسخگویی 24 ساعته در تمامی ساعات شبانه روز و حتی روزهای تعطیل می باشد که به مثابه سه پایه ی بنیادین موسسه سینا می باشد.اگر قصد چاپ مقاله خود در مجلات و نشریات معتبر isi را دارید، کافیست با مشاورین ما در امر چاپ مقاله در ارتباط باشید تا شما را در این مسیر یاری نمایند. در صورت داشتن هر گونه سوالی، می توانید از طریق ایمیل موسسه ، شماره های تماس و یا چت آنلاین، سوالات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

تصویر

 
94 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
ثبت دیدگاه

بحث های داغ
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.