صفحه اصلی اخبار استخدام چگونه در مصاحبه شغلی موفق شویم؟

چگونه در مصاحبه شغلی موفق شویم؟

یکشنبه ، 18 آذر 1397
برای ورود به تمامی مشاغل شما باید مرحله مصاحبه علمی و شخصیتی را پشت سر بگذارید که مهم ترین مرحله میباشد عدم موفقیت در این مرحله علاوه بر بیکار ماندن عواقب دیگری از جمله افسردگی نیز میتواند در پی داشته باشد.
چگونه در مصاحبه شغلی موفق شویم؟

در دنیای امروزه اصلی ترین مرحله در ورود به مشاغل داشتن مصاحبه شغلی موفقیت آمیز است که دغدغه بسیاری از جوانان امروزی نیز میباشد در حقیقت مصاحبه شغلی بررسی فرد از نظر روانشناسی و علمی میباشد رفتار های اجتماعی افراد به طور غیر مستقیم برمبنای عکس العمل آنها سنجیده میشود در مصاحبه با استفاده از تکنیک هایی رفتار های اجتماعی افراد سنجیده میشود و باتوجه به عکس العمل فرد میتوانیم رفتار وی در گروه های کوچک و بزرگ را پیش بینی نماییم وقتی که مقایسه دقیق رفتار گروه ها با یکدیگر مطرح می گردد باید مقیاس‌ های دقیق و قابل اطمینان تری برای مقایسه و سنجش افراد با یکدیگر پیدا کرد که در حالت کلی مصاحبه در اکثر موارد به این هدف ایده ‌آل نزدیک می باشد. قبل از اینکه زمان مصاحبه فرا برسد در مورد شرکت تحقیق کنید و بدانید که در چه مواردی فعالیت دارند این کار به شما کمک میکند که آمادگی نسبی به سوالاتی که پرسیده خواهد شد داشته باشید.این را بدانید که وظیفه شما در جلسه مصاحبه این است که مصاحبه کننده را قانع کنید در حین مصاحبه به ارتباط غیر کلامی خود دقت کنید رابطه چشمی و لبخند میتواند نتیجه مثبتی داشته باشد و تمام مدارکی که از شما خواسته شده را همراه داشته باشید علاوه بر این تکنیک ها چند نکته قابل ذکر دیگری نیز وجود دارد که در قسمت پایین این محتوا به شما آموزش خواهیم داد هدف موسسه سینا از ارائه این بخش این است که بتوانید به راحتی شغل مورد علاقه خود را پیدا کنید.

نکات قابل توجه در مصاحبه شغلی

سلامت ذهنی

اولین موردی که در مصاحبه بررسی میشود سلامت ذهنی فرد میباشد در واقع باید ذهن آماده و خلاقی داشته باشد و انگیزه و امید فراوانی داشته باشد چون اگر فرد ذهنی آشفته و پر مشغله داشته باشد نمیتواند در کارش موفق شود و دچار افسردگی و فقدان روحیه میشود ذهن سالم و بدون دغدغه برای شروع کار بسیار مفید میباشد.

 
تصویر
 

ملاقات با رئیس جدید

حساس ترین بخش که فرد را دچار استرس و ترس میکند مرحله روبه رو شدن با مدیر است.به خاطر داشته باشید که اعتماد به نفس خود را باید در حین صحبت با رئیس حفظ نمایید و با آرامش کامل به سوالاتی که پرسیده میشود پاسخ دهید. در ساعت مقرری که تعیین شده در دفترش حضور داشته باشید و تاخیر نکنید .آراستگی ظاهری، مکث و تامل هنگام مصاحبه، حالت چهره و ... در مصاحبه تاثیرگذار است. 

ارائه رزومه

رزومه کاری بسیار مهم است و شما باید با دقت و بدون اغراق تمام توانایی هایی که دارید را در رزومه ثبت کنید و به تمام موفقیت های تحصیلی یا شغلی که تا به حال کسب کرده اشاره نمایید و مدارک تحصیلی و مراکزی که در آنها تحصیل کرده اید را به نوبت و با دقت بنویسید. درنگاه اول ارائه رزومه فقط لیستی بلند بالا از فعالیت های شما است اما کارفرما به مهارت عملی شما دقت خواهد کرد.

مهارت

مهارت هایی که دارید را با علاقه و با حوصله کامل دقیق و بدون کم یا زیاد کردن توضیح دهید.سعی کنید در رفتارتان بی میلی یا وقفه نباشد برای هر پاسخ نياز به چند ثانيه زمان داريد. آمادگي ارائه مهارت را داشته باشيد تا وقتی آن ها شرح حالی از شغل تان را خواستند، ارائه دهيد.

مثبت بیاندیشید

 مصاحبه کننده تمايل به شنيدن بهانه يا احساسات بد در مورد يك تجربه را ندارد. اگر آنها در مورد رتبه يا نمره پايين، تغيير ناگهاني شغل يا نقص سابقه جويا شدند، حالت دفاع به خود نگيريد. توجه تان را به حقايق و واقعيات از تجربه تان متمركز كنيد. همیشه به نیمه پرلیوان نگاه کنید و افکارمنفی را از خود دور نمایید.

آمادگی

سوالات کارفرما اغلب با ذکر مشاغل قبلی و میزان مهارت شروع می گردد. شما هم باید از قبل پاسخ هایی آماده کرده باشید و با اطمینان و اعتماد به نفس کامل به پرسش ها پاسخ دهید.

حفظ ارزش ‌ها

خیلی از افراد تحصیلکرده به دلایل گوناگون نمی توانند به شغل دلخواه خود برسند، درچنین شرایطی برای رسیدن آرمان هایشان و امید به کسب جایگاهی عالی با رشته تحصیلی، به ادامه تحصیل می پردازند. این وقفه ممکن است در شرایطی برخی از آنان را به هدف نزدیک کند، اما در رابطه با اکثریت این اتفاق نمی افتد، تلفیق دانش و مهارت راهکاری شایسته برای حل این معضل می باشد.

در خیلی از مصاحبه ها هم نه تنها به مدرک دانشگاهی توجه دارند ، بلکه به تجربیات شما هم نگاهی اجمالی می کنند. پس ترکیب دانش و مهارت در رشته ای فنی، نه تنها موجب کسر شان نمی شود بلکه بر ارزش های شما می افزاید . برای مثال ترکیب مدرک مدیریت و مهارت زبان از ویژگی هایی می باشد که بیشتر کارفرمایان در جستجوی افراد شایسته برای احراز پست ویژه می باشند، پس مهارت هایتان را بالا ببرید و به خاطر داشته باشید هر چه که شما بخواهید همانطور خواهد شد.با رعایت کامل همه این موارد ما به شما اطمینان میدهیم که در جلسه مصاحبه موفق باشید.

 
تصویر
 

 

1146 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
041 3325 0787
0914 972 4522
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش