آموزش چاپ کتاب چگونه کتاب خود را به چاپ برسانیم؟

چگونه کتاب خود را به چاپ برسانیم؟

دوشنبه ، 13 خرداد 1398
اگر برای اولین بار است که میخواهید کتابی را چاپ کنید و در مورد نحوه چاپ کتاب اطلاعاتی ندارید میتوانید از طریق موسسه سینا اقدام به چاپ کتاب کنید در موسسه سینا همه مراحل چاپ کتاب به صورت کاملا دقیق و با سرعت طی میشود و شما عزیزان میتوانید از امتیازات آن استفاده کنید.
چگونه کتاب خود را به چاپ برسانیم؟

همه نویسندگانی که در ابتدا میخواهند کتابی را به چاپ برسانند هیچ تجربه و آگاهی از نحوه چاپ کتاب ندارند و نمیدانند که از کجا باید مراحل چاپ کتاب را شروع کنند تا زمانی که اعتماد به نفس لازم را نداشته باشید نخواهید توانست که کتابتان را چاپ کنید توصیه ما به نویسندگان عزیز این است که قبل از شروع به مراحل چاپ کتاب ابتدا از نحوه چاپ کتاب اطمینان لازم را کسب نمایید و سپس اقدام به چاپ فرمایید.

سوال بسیاری از نویسندگان این است که آیا میتوانیم کتاب خودمان را چاپ کنیم؟پاسخ ما به شما عزیزان این است که بله هر نویسنده ای میتواند کتابش را به چاپ برساند فقط نیاز به کمی مهارت و تجربه دارد ما در این بخش همه مراحل لازم برای چاپ یک کتاب را گرد آوری کرده ایم تا شما عزیزان بتوانید با مطالعه مطالب این بخش با مراحل چاپ کتاب آشنا شوید.

مراحل چاپ کتاب

مرحله اول برای چاپ کتاب این است که ابتدا باید کتابی که نگارش آنرا تمام کرده اید و در قالب یک فایل ورد آماده میباشد را صفحه آرایی کنید و صفحات آنرا مرتب کنید و صفحه آرایی کتاب بر اساس سلیقه شخصی انجام میشود و نویسنده باید برحسب محتوای کتاب بتواند تصمیم بگیرد که تصاویر و نحوه قرار گیری مطالب هر صفحه باید به چه صورت باشد و همچنین کتاب باید صفحه گذاری شود.

بعد از صفحه آرایی کتاب نوبت به مرحله طراحی جلد میرسد که در این مرحله باید سعی کنید یک جلد زیبا برای کتابتان طراحی کنید چون بیشترین تاثیری که در جذب مخاطب دارد جلد کتاب میباشد و باید با زیبایی و ظرافت تمام طراحی شود.

بعد از اینکه جلد کتاب طراحی شد باید کتاب را به بخش چاپ ارسال فرمایید اما قبل از چاپ حتما باید مجوز های مورد نیاز برای چاپ کتاب را اخذ نمایید و مجوز های ضروری برای چاپ یک کتاب عبارتند از دریافت شابک و فیپا و اخذ مجوز از اداره ارشاد اسلامی که مراحل اداری ممکن است کمی زمان بر و طولانی باشد اما اگر بدون اخذ مجوز های لازم کتاب را به بخش چاپ اسال کنید چاپ نخواهد شد ابتدا باید مجوز های لازم و ضروری اخذ شود و سپس به بخش چاپ ارسال گردد.

شابک یک سیستم برای شماره‌گذاری کتابها در سطح بین‌المللی است. شماره شابک متشکل از سیزده عدد می‌باشد که رقم‌های آن در چند گروه قرار داده می‌شود و هر گروه مفهوم و معنای خاصی دارد.

فیپا تهیه اطلاعات کتابشناختی برای شناسایی و بازیابی یک کتاب بر مبنای ضوابط و استانداردهای بین المللی قبل از انتشار آن کتاب است. کتابشناسی ملی حاصل همکاری تنگاتنگ ناشران با سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران جهت تهیه فهرست نویسی کتاب ها می باشد.

ارسال فایل کتاب و طرح جلد کتاب برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و درخواست دریافت مجوزهای لازم، در این مرحله با توجه با نوع و موضوع کتاب که تخصصی، علمی، کودکان، دینی و مذهبی و …باشد، فایل کتاب برای مراجع و اشخاص ذیصلاح ارسال می گردد و ویرایشات و یا تائید نهایی کتاب صورت می پذیرد. (این مرحله  زمانبرترین مرحله در روند مراحل چاپ کتاب می باشد که ممکن است برای برخی کتب به چندین ماه نیز به طول بیانجامد)

و بعد از این مرحله میتوانید کتابتان را به مرحله چاپ ارسال کنید و توصیه ما به نویسندگان جوان و تازه کار این است که تا حد امکان بتوانند  کتابشان را با تیراژ پایین به چاپ رسانند تا ابتدا از میزان فروش کتاب اطمینان حاصل کنند و سپس کتاب را در تیراژ بالا به چاپ برسانند.

با مراحل چاپ کتاب آشنا شدید و اکنون اگر احساس میکنید که از عهده مراحل چاپ کتاب برنخواهید آمد میتوانید از موسساتی که در این زمنیه فعالیت دارند کمک بگیرید از جمله موسسات بسیار معتبری که در زمینه چاپ کتاب فعالیت دارند موسسه سینا میباشد.موسسه سینا با سابقه چندین ساله در زمینه ارائه خدمات دانشگاهی و با توجه به سابقه بسیار بالای کارشناسان موسسه میتواند کتاب های شما را در سریع ترین زمان و با به روز ترین متد ها به چاپ برساند.برای سفارش چاپ کتاب در موسسه سینا میتوانید از طریق راههای ارتباطی زیر اقدام فرمایید تا در خواست شما سریعا و در اسرع وقت به بخش چاپ ارسال شود.

مراحل چاپ کتاب

  • آماده شدن فایل تایپ شده توسط نویسنده
  • در صورتیکه با یک موسسه همکاری کنند ، باید در این مرحله عقد قرارداد انجام شود و فایل را در اختیار موسسه قرار دهند
  • انجام مراحل اداری  توسط انتشارات و اخذ شابک ، فیپا و مجوز ارشاد
  • آماده کردن طرح جلد و صحافی و چاپ کتاب
  • دریافت اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  • تحویل نسخه ها ی چاپی به نویسنده

موسسه سینا هم اکنون آماده عقد قرار داد با شما عزیزان برای ترجمه و چاپ کتاب های تخصصی در همه زمینه ها میباشد و اگر نیاز دارید که کتابی را ترجمه و چاپ کنید هم اکنون توسط یکی از راههای ارتباطی زیر سفارش خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت روال کار را آغاز کنند.

برای سفارش چاپ کتاب در موسسه سینا با هزینه بسیار پایین میتوانید از طریق یکی از راههای ارتباطی آنلاین اقدام فرمایید و سفارش خود را در این موسسه ثبت نمایید.

تلفن ثابت: ⌕

تلفن همراه: 09149724522

pub.sina@gmail.com

ثبت سفارش به صورت آنلاین

73 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.