صفحه اصلی خدمات ما چاپ مقاله چگونه با چاپ مقاله از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بورس تحصیلی بگیریم؟

چگونه با چاپ مقاله از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بورس تحصیلی بگیریم؟

دوشنبه ، 27 اردیبهشت 1400
دانشگاه های مطرح جهان، مقاله ISI در CV (رزومه ) داوطلب اپلای را از مهم‌ترین عامل تاثیر گذار در پذیرش اپلای در نظر میگیرند.
چگونه با چاپ مقاله از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بورس تحصیلی بگیریم؟

منظور از بورس تحصیلی چیست؟

بورس تحصلی یا فاند، درواقعا همان کمک هزینه ای است که کشور مقصد برای دانشجو در نظر می گیرد تا بدون تعهد خدمتی که به آن کشور دارد در آن کشور به تحصیل پرداخته و از خدمات دانشگاهی و مراکز علمی آن استفاده کند. بورس تحصیلی غالبا به دانشجویان تحصیلات تکمیلی تعلق می یابد. هزینه کمکی ارائه شده از رشته ای به رشته دیگر و همین طور از دانشگاهی به دانشگاه دیگر می تواند متفاوت باشد. برخی از کشورها که بورس تحصیلی ارائه می دهند، تنها شهریه دانشگاه دانشجو رو متقبل می شوند اما برخی دیگر از دانشگاه ها علاوه بر ایجاد بستری برای تحصیل رایگان دانشجو، مبلغی را هم برای افرادی که استعدادها و شرایط بهتری نسبت به سایر دانشجویان دارند پرداخت می نمایند تا از این طریق بتوانند فرصت ادامه ی تحصیل برای این استعدادهای خوب را فراهم آورند.

اهمیت نوشتن مقاله برای بورسیه

برای اپلای کردن و گرفتن بورسیه تحصیلی باید رزومه رزومه قوی بنویسید. به یاد داشته باشید بسیاری از دانشگاه های معتبر خارجی تنها براساس رزومه و سوابق تحصیلی است که برای پذیرش و یا عدم پذیرش داوطلب تصمیم گیری می کنند. عوامل زیادی در رزومه تاثیرگذار هستند مانند دانشگاه مقطع قبلی تحصیلی، نمره آزمون بین المللی زبان مانند تافل یا آیلتس، استاد راهنما، معدل، فعالیت های علمی، سمینارها و کنفرانسهایی که دانشجو شرکت کرده و تعداد مقالات چاپ شده دانشجو.بیشتر افرادی که قصد اپلای کردن دارند از بین کسانی هستند که فارغ التحصیل شده اند و دیگر فرصتی برای افرایش معدل را ندارند. یکی از بهترین راه ها برای تقویت رزومه تحصیلی این افراد، نوشتن مقاله و چاپ آن است. داشتن مقاله چاپ شده اهمیت بسیار بالایی دارد و یک مزیت ویژه محسوب می شود.

برای نوشتن مقاله جهت اخز بورسیه تحصیلی سعی کنید نیاز ها و تمرکز های محوری دانشگاه و کشور مقصد را مد نظر قرار دهید. بهترین روش برای آماده سازی مقاله، استخراج آن از پایان نامه دوره تحصیلی تان می باشد. شما میتوانید در زمینه استخراج مقاله خود از پایان نامه از کارشناسان موسسه سینا راهنمایی دریافت نمایید.

تصویر
همان طور که توضح داده شد افرادی که خواهان تحصیل در خارج از کشور و اپلای برای اخذ بورس تحصیلی هستند، می بایست رزومه قوی و رقابتی در فرآیند پذیرش ارائه کنند. این رزومه می بایست توان مندی علمی و تجربی داوطلب را برای دانشگاه مقصد معرفی کند. یکی از روش های احراز صلاحیت داوطلبان تحصیل در دانشگاه های معتبر خارجی، بررسی کارهای تحقیقاتی آنان می باشد. اگر بتوانید مقالات متعددی را در نشریات معتبر بین المللی منتشر کنید، این فرصت برای شما فراهم می شود تا شانس پذیرش بیشتری داشته باشید. علاوه بر این، هر اندازه مقالات چاپ شده معتبر بیش تری داشته باشید، اساتید بیش تری علاقمند به پذیرش شما خواهند بود. توصیه میکنیم تلاش کنید حداقل ۶ ماه پیش از اپلای، ۱ الی ۲ مقاله علمی در نشریات بین المللی معتبر به چاپ برسانید.

از مجلات معتبر بین المللی میتوان به مجلات نماسه شده در ISI , Scopus , pubmed اشاره کرد. تلاش های زیاد دانشجویان و متقاضیان بورسیه تحصیلی برای چاپ مقاله در ژورنال های معتبر ISI باعث شده که تب آی اس آی در کشور ما بسیار بالا باشد. اما مجلات ایندکس و نمایه شده در Scopus و Pubmed هم به همان اندازه مجلات آی اس آی مورد تایید اساتید و دانشگاه های معتبر هستند.

اگر زمان و یا دانش کافی برای پیدا کردن مجله متناسب با مقاله خود ندارید، میتوانید از خدمات موسسه سینا استفاده نمایید. ما میتوانیم متناسب با موضوع مقاله تان تخصصی ترین ژورنال ها را برای شما معرفی کنیم و برای اخذ پذیرش و چاپ مقاله تان در کوتاه ترین زمان اقدام نماییم.

133 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش