صفحه اصلی خدمات ما چاپ مقاله چگونه مقاله خود را در سریع ترین زمان به چاپ برسانیم؟

چگونه مقاله خود را در سریع ترین زمان به چاپ برسانیم؟

دوشنبه ، 15 شهریور 1400
مولفین باید این مسئله را در نظر داشته باشند که ۱۰۰ درصد افرادی که اقدام به نگارش مقاله نموده اند دوست دارند تا مقاله خود را به چاپ برسانند! اما هیچگاه فراموش نکنید پروسه چاپ مقاله به راحتی قابل انجام نبوده و برای به چاپ رسیدن نتایج یک تحقیق در قالب مقاله لازم است تا ماه ها برای آن زمان صرف کرد تا در نهایت حاصل کار در یک مجله معتبر به چاپ برسد.
چگونه مقاله خود را در سریع ترین زمان به چاپ برسانیم؟

چگونه مقاله خود را در سریع ترین زمان به چاپ برسانیم؟

برای اینکه بتوانیم مقاله را در کمترین زمان به چاپ برسانیم باید مقاله علمی با کیفیت بالایی نگارش شود و اصول نگارشی کاملا رعایت شود. در این مقاله به مواردی که باعث اخذ پذیرش سریع مقاله می شود، میپردازیم.

1- انتخاب عنوان

اولین گام برای نگارش مقاله ، انتخاب عنوان مناسب می باشد.در واقع عنوان مقاله اولین چیزی هست که توسط داور مجله یا خواننده مقاله دیده می شود. هرچه عنوان مقاله را بتوانید جذاب تر بنویسید احتمال پذیرش مقاله بیشتر خواهد شد.

2- نگارش مقاله

قبل از نگارش مقاله باید مطالعه دقیق و عمیقی بر روی موضوع انتخابی تون انجام دهید و در آخر نکات کلیدی و مهم را در یک فایل ورد نوشته و منبع آن را در کنارش یادداشت کنید. همچنین متوانید از پایان نامه خود استفاده کرده و اقدام به استخراج مقاله نمایید.

3- یادتان باشد باید مقاله شفاف نوشته شود

به خاطر داشه باشید که ارزشمندترین اطلاعات هم اگر با نگارش ضعیف ارائه شوند مورد توجه قرار نمیگیرند. اگر مقاله تان نیاز به ترجمه دارد حتما این کار را به فرد متخصص رشته واگذار کنید تا ترجمه ای دقیق، روان و تخصصی ارائه شود. برای نگارش یک مقاله خوب ،رعایت اخلاق در پژوهش، انجام دقیق آزمایشات، رفرنس دهی فوق العاده، و رعایت تمامی اصول پژوهشی باید مورد توجه واقع شوند.

4- از نرم افزار رفرنس نویسی استفاده کنید

استفاده از یک نرم افزار رفرنس نویسی مانند نرم افزار End Note می تواند در آرشیو کردن مقالات مورد استفاده شما و فرمت بندی خودکار رفرنس های شما بسیار ایده آل باشد.

5- کاورلتر مناسب تهیه کنید

نگارش یک کاورلتر قوی می تواند شانس پذیرش و چاپ مقاله را بسیار بالاتر ببرد. کاورلتر اولین چیزی است که ادیتور مجله قبل از خواندن مقاله شما، آن را مطالعه میکند. پس باید بداید که پذیرش و یا ریجکت اولیه مقاله تان بستگی به کاورلترتان دارد. باید کاورلتری ارائه دهید که ادیتور را مشتاق و علاقه مند به خواندن مقاله تان کند.

چاپ مقاله در مجلات خارجی

همان طور که میدانید مجلات به دو دسته داخلی ( داخل کشور ایران) و خارجی ( بین المللی) طبقه بندی می شوند. مجلات داخلی به علت محدودیت تعداد و تقاضای بالا ، دارای زمان داوری طولانی می باشند و احتمال پذیرش به علت درخواست بالا برای این مجلات ، کم می باشد.

درمقابل مجلات خارجی مورد تایید وزارت علوم هستند که دارای زمان داوری کوتاه تری می باشند . و ثابت شده است احتمال پذیرش در مجلات خارجی بیشتر از مجلات داخلی می باشد. طبق شیوه نامه دانشگاه آزاد و دولتی برای دفاع دکتری و ارشد ، مجلات خارجی میتوان برای اخذ پذیرش و چاپ مقاله برای مجلات خارجی اقدام کرد.

برای چاپ سریع مقاله خود در مجلات خارجی میتوانید درخواست خود را به کارشناسان موسسه سینا ارسال نمایید تا مجلات مناسب با تخصص مقاله تان را معرفی نمایند و برای اخذ پذیرش و چاپ اقدام گردد.

34 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش