صفحه اصلی خدمات ما چاپ مقاله چطور یک مقاله را در 5 مرحله به چاپ برسونیم؟

چطور یک مقاله را در 5 مرحله به چاپ برسونیم؟

سه شنبه ، 23 شهریور 1400
فرقی نمیکند که دانشجو باشید یا استاد دانشگاهی، همه دوست دارند مقاله شان در اولین مجله ارسالی به چاپ برسد. پروسه چاپ مقاله میتواند سخت و زمان بر باشد. اغلب افراد فکر میکنند سخت ترین قسمت چاپ مقاله ، نگارش مقاله است؛ ولی باید بگوییم که بعد از نگارش مقاله کار اصلی تازه شروع می شود.
چطور یک مقاله را در 5 مرحله به چاپ برسونیم؟

برای بیشتر دانشجویان و پژوهشگران چاپ مقاله یک پروسه پیچیده و سخت به نظر می آید. در این مقاله روشهایی را توضیح میدهیم تا شانس پذیرش مقاله تان افزایش یابد.

1. عنوانی برای مقاله تان انتخاب کنید که جذاب باشد.

قبل از ارسال مقاله تان برای مجله ای ابتدا باید ایده ای عالی برای مقاله تان داشته باشید. ایده ای جذاب برای مقاله تان انتخاب بفرمایید. اگر ایده ای در ذهن دارید سراغ زمینه ای ها برید که به آنها علاقه دارید و در زمینه علایق خودتان ایده ای برای مقاله تان انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که اگر مقاله ای در زمینه مورد علاقه تان انتخاب کنید کار نوشتن مقاله برایتان آسان می شود.

2. تحقیق و نگارش مقاله را شروع کنید.

قبل از اقدام به نگارش مقاله تون باید تحقیق و پژوهش خود را تکمیل نمایید. حتی اگر حوزه مقاله شما نیازی به تحقیقات گسترده برای نوشتن مقاله ندارد ، باید با نوع و نحوه نوشتار مقالاتی که توسط نشریات معتبر پذیرفته شده اید ، آشنا شوید. بهتر است قبل از نگارش مقاله تان ، مجله ای را انتخاب کنید و مقالات چاپ شده آن را به دقت بررسی کنید. اگر قبلاً مجله ای مشابه مقاله شما منتشر شده است، ممکن است لازم باشد موضوع مقاله تان را تغییر دهید.

3. مقاله تان را ویرایش کنید.

اولین کاری که بعد از نوشتن مقاله تان باید انجام بدید این هست که مقاله را ویرایش کنید. قبل از ارسال به مجله باید مطمئن شوید که مقاله شما در بهترین فرمت برای مجله ارسال میشود. میتوانید از یک استاد و یا پژوهشگری بخواهید مقاله شما را قبل از ارسال یکبار بخوانند. اگر مقاله تان خیلی تخصصی هست حتما این کار را به فردی که در زمینه مقاله شما تخصص دارد محول نمایید. اگر کسی را برای بازبینی مقاله تان سراغ ندارید میتوانید از سرویس های ویرایش آنلاین استفاده کنید که با هزینه کمی حاضر به ویرایش مقاله شما هستند.

4. مجله خود را تعیین کنید.

انتخاب یک مجله مناسب میتواند در وقت شما صرفه جویی کند. به عنوان مثال ، ارسال یک مقاله پژوهشی به مجله ای که بیشتر مقالات مروری منتشر می کند، وقت شما را هدر می دهد. قبل از ارسال مقاله تان به مجله بهتر است شماره مقالات چاپ شده اخیر را بررسی نمایید تا بدانید چه نوع مقالاتی در مجله به چاپ میرسند.

5. مقاله خود را سابمیت کنید.

بعد از سپری کردند شماره ها 1 تا 4 ، اکنون زمان آن فرا رسیده تا مقاله تان را برای مجله ارسال نمایید. هر مجله ای فرمت خاص خود را دارد و مقاله ارسالی به هر مجله باید در قالب فرمت مجله باشد. پس قبل از ارسال به مجله مطمئن شوید که مقاله تان را در فرمت مجله می باشد. بعضی مجلات درخواست نامه کاور می کنند ، در حالی که بعضی مجلات محدودیت تعداد کلمات برای مقاله در نظر میگیرند. بعد از ارسال مقاله تان به مجله اگر تا یکی دوهفته از مجله طللاعیه ای دریافت نکردید نگران نباشید، به علت تعداد زیاد مقالات ارسال به مجله کاملا عادی است که نوبت داوری و بررسی مقاله شما به تعویق بیفتد. اگر مقاله تان مورد تایید مجله واقع نشد به هیچ عنوان ناامید نشوید. شما میتوانید مقاله خود را برای مجلات دیگر نیز ارسال بفرمایید.

خدمات موسسه سینا برای چاپ مقاله

موسسه سینا با سابقه چندین سال فعالیت در زمینه چاپ مقاله، در زمینه های استخراج مقاله از پایان نامه ، ترجمه تخصصی مقاله، انتخاب مجلات با داوری سریع و راحت و اسال مقاله شما به مجلات میتوانند شانس پذیرش مقاله شما را بالا ببرد. تنها کافی هست از طریق ثبت سفارش آنلاین در پایین این صفحه و یا از طریق ایمیل و تماس با کارشناسان موسسه سینا در ارتباط باشید.

40 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش