اخبار عمومی دانلود دفترچه و کلید سوالات آزمون تیزهوشان سال نهم تحصیلی 96-97

دانلود دفترچه و کلید سوالات آزمون تیزهوشان سال نهم تحصیلی 96-97

چهارشنبه ، 10 مرداد 1397
با توجه به تغییراتی که در نحوه برگزاری آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم صورت گرفته است و در واقع آزمون تیزهوشان تحلیلی و تحصیلی که بیشتر مبنای سوالات آن براساس مطالب کتاب های درسی بوده به آزمون هوش تیزهوشان تغییر پیدا کرده است که سوالات آن بر اساس سنجش ” هوش ” ، ” استعداد ” و ” خلاقیت ” طرح می گردد .
دانلود دفترچه و کلید سوالات آزمون تیزهوشان سال نهم تحصیلی 96-97

منابع سوالات آزمون هوش تیزهوشان

با توجه به مصوبه مرکز سنجش آموزش و پرورش ، منبع سوالات آزمون هوش تیزهوشان کتاب های درسی و کمک درسی نمی باشد و مطالعه کتب درسی لازم نیست بلکه این آزمون بر پایه سنجش هوش دانش آموزان طرح می گردد و سوالات آن در مباحث هوش ، استعداد و خلاقیت می باشند.
هیچ گونه منبعی برای این سوالات معرفی نشده است ، اما با توجه به آزمون سال های قبل تیزهوشان ششم به هفتم که بخشی از سوالات در ارتباط با سنجش هوش دانش آموزان تحت عنوان سوالات استعداد تحلیلی طرح می شد ، سوالات آزمون هوش تیزهوشان امسال نیز از این نوع پرسش ها و سایر شیوه های سنجش هوش و استعداد پیروی می کند. یکی از منابعی که به دانش آموزان پیشنهاد می شود تا برای آزمون هوش تیزهوشان در نظر داشته باشند ، قسمت استعداد تحلیلی سوالات آزمون های سال های قبل می باشد.

تیزهوشان

نحوه پاسخگویی به سوالات آزمون هوش تیزهوشان

این گونه آزمون ها ، سوالات یا مسائل به دنبال سنجش هوش دانش آموز می باشند ، لذا استعداد ، دقت و سرعت عمل ملاک هایی است که در طرح سوالات مد نظر قرار داده می شود.
دانش آموزان باید با توجه به تعداد سوالات و زمان در نظر گرفته شده برای سوالات ابتدا به سوالاتی که جواب آن ها را راحت تر پیدا می کنند پاسخ دهند و بعد از آن زمان باقیمانده را صرف پاسخگویی به سوالات مشکل تر کنند.

برای دانلود سوالات تستی آزمون تیزهوشان دوره دوم (نهم به دهم) کلیک کنید.

برای دانلود پاسخنامه تستی آزمون تیزهوشان دوره دوم (نهم به دهم) کلیک کنید.

7309 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.