صفحه اصلی دانلود کتاب های تخصصی دانلود رایگان کتاب زبان عمومی آزمون دکتری

دانلود رایگان کتاب زبان عمومی آزمون دکتری

یکشنبه ، 31 مرداد 1400
زبان عمومی دکتری یکی از دروس بخش عمومی آزمون کتبی دکتری است که دارای ضریب یک بوده و بنابراین در حدود 17 درصد در نتیجه نهایی آزمون کتبی مؤثر است.
دانلود رایگان کتاب زبان عمومی آزمون دکتری

زبان انگلیسی علاوه بر موثر بودن در نمره تراز و رتبه داوطلبان آزمون دکتری، در مصاحبه شفاهی دکتری نیز جایگاه خاصی دارد و ممکن است سؤالاتی از آن مطرح شود. ضمن این که در برخی دانشگاه ها کسب درصد مناسبی از بخش زبان عمومی در آزمون کتبی نیز از دیدگاه مصاحبه کنندگان حائز اهمیت است.

بخش های زبان عمومی دکتری

زبان عمومی آزمون دکتری از سه بخش تشکیل شده است:

1. گرامر؛ 2. واژگان؛ 3. درک مطلب

در زیر به بررسی هر یک از این موارد می پردازیم و در اخر کتاب جامع برای آزمون زبان معرفی می گردد.

1- گرامر آزمون زبان دکتری

علی رغم اهمیت بخش گرامر در آزمون دکتری، بسیاری از داوطلبان با این تصور که توانایی لازم در پاسخگویی به سؤالات این بخش را ندارند، به سادگی از آن عبور می کنند.

این در حالی است که اگر چه دامنه مباحث گرامری زبان انگلیسی بسیار گسترده است، اما بررسی سؤالات سال های گذشته آزمون زبان عمومی دکتری حاکی از آن است که طراحان به طور معمول اکثر سؤالات خود را از مباحث خاصی مطرح می کنند. بنابراین با دانستن این مباحث می توان تا حد زیادی پاسخگوی سؤالات مختلف این بخش از آزمون بود.

8 سؤال از مجموع 30 تست زبان عمومی مربوط به بخش گرامر است و این یعنی 40 درصد نمره زبان را شامل شده است که نشان دهنده اهمیت آن است؛ به ویژه که شروع سؤالات آزمون هم با این بخش است.

2- واژگان زبان عمومی کنکور دکتری

بخش واژگان دومین بخش آزمون زبان است که از مجموع 30 سؤال، 12 تست را به خود اختصاص داده است.

مطالعه کتاب های 504 واژه ضروری، لغات ضروری تافل و 1100 واژه ضروری برای پاسخگویی به سؤالات این بخش توصیه می شود. همچنین مطالعه واژگان سؤالات زبان آزمون دکتری سال های گذشته برای این بخش از آزمون توصیه می شود.

3- بخش درک مطلب زبان عمومی آزمون دکتری

بخش درک مطلب یک سوم از آزمون را به خود اختصاص داده و به عنوان آخرین بخش آزمون مطرح می شود.

این بخش وقت گیرترین بخش آزمون است، اما با کمی تمرین و یادگیری مهارت ها می توان نمره خوبی از آن کسب کرد.

در بخش درک مطلب در سال های اخیر دو متن مطرح شده است و از هر یک 5 سؤال مطرح شده است. موضوعات متن های مطرح شده برای رشته های مختلف عموماً در حوزه علوم انسانی بوده اند.

برای یادگیری مهارت های پاسخگویی به سؤالات این بخش از آزمون می توانید به کتاب رایگان سایت پی اچ دی تست که لینک دریافت آن در همین صفحه قرار داده شده مراجعه نمایید.

آزمون زبان عمومی همچنان که بسیاری از داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد یا سایر آزمون های زبان با آن برخورد داشته اند به گونه ای نیست که بتوان منبع جامع و کاملی برای آن معرفی کرد و معمولًا سطح کلی آشنایی با زبان داوطلبان را محک می زنند.

کتاب «زبان دکتری» با هدف ایجاد آمادگی در داوطلبان کنکور دکتری تدوین و نگارش یافته است. در این کتاب ضمن ارائه تمامی مباحث مهم گرامری مورد نیاز داوطلبان آزمون دکتری و مثال های کاربردی و مفید و نیز شیوه های پاسخگویی به سؤالات درک مطلب، سؤالات و پاسخ های تشریحی آزمون دکتری آورده شده است.

این کتاب برگرفته از phdtest می باشد.

70 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش