صفحه اصلی خدمات ما ویرایش مقاله فرمت بندی تخصصی مقاله

فرمت بندی تخصصی مقاله

یکشنبه ، 25 اسفند 1398
نکته حائز اهمیت در پذیرش مقالات در مجلات معتبر اینست که این مقالات هرچه به استانداردهای فرمت بندی و قواعد نگارشی و ساختاری مقالات علمی نزدیک تر باشند احتمال پذیرش و چاپ آنها نیز بالاتر خواهد بود. 
فرمت بندی تخصصی مقاله

نکته حائز اهمیت در پذیرش مقالات در مجلات معتبر اینست که این مقالات هرچه به استانداردهای فرمت بندی و قواعد نگارشی و ساختاری مقالات علمی نزدیک تر باشند احتمال پذیرش و چاپ آنها نیز بالاتر خواهد بود. به همین دلیل یکی از اساسی‌ترین امور مربوط به قبل از ارسال یا سابمیت مقاله فرمت بندی آن است. 

مقاله نوشته شده قبل از هرگونه اعمال تغییر یا اصلاح، یک مقاله خام است. بدیهیست که این مقاله خام دارای اشکالات و ایرادهایی در ساختار و محتوا خواهد بود. از طرف دیگر نویسندگان مقالات علیرغم مهارت و توانایی بالا در حوزه تخصصی و پژوهشی خود، با اصول مربوط به فرمت بندی مقالات آشنایی کافی ندارند. به همین دلیل یک بخش تخصصی در زمینه ویرایش و فرمت بندی مقالات در موسسه سینا متشکل از  متخصصان خبره در حوزه ویراستاری ایجاد شده تا فرمت بندی مقالات بصورت کاملا تخصصی و با بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای مجلات معتبر انجام گیرد. اما اساسا فرمت بندی مقاله چیست؟ ضرورت آن؟ و چرا باید بصورت تخصصی انجام گیرد سوالاتیست که در ادامه میخواهیم به پاسخ آنها بپردازیم. 

هر مجله علمی برای هماهنگ سازی مقالات و یکپارچه سازی و یکدست کردن آنها در زمان چاپ، فرمت و قالب خاصی را برای مقالات ارسال شده در نظر می گیرد و دستورالعمل های مربوط به آن را در قسمت راهنمای نویسندگان سایت خود در دسترس قرار میدهد. تخطی از هریک از موارد این دستورالعمل باعث خواهد شد که ادیتور مجله آن را حمل بر بی اعتنایی به اصول مجله قلمداد نموده و مقاله را قبل از داوری ریجکت کند. به همین دلیل نویسنده ملزم به رعایت تک به تک این دستورالعمل هاست. طبیعتاً جزئیات بسیار زیادی در انجام فرمت بندی مقاله وجود دارد و این جزییات از مجله‌ای به مجله دیگر متفاوت است اما به طور کلی فرمت بندی به معنای رعایت موارد ریزی مانند نوع فونت، سایز فونت، میزان فاصله از طرفین صفحه، نوع نوشتن منابع، تعداد صفحات یا تعداد کلمات مجاز محتوای مقاله ، محدودیت های تعداد کلمات برای عنوان و چکیده مقاله، نوع نگارش افیلیشن، نوع نگارش صفحات، نوع نگارش ضمائم و … است.

گاها حساسیت روی فرمت بندی مقالات در برخی از مجلات معتبر به قدری بالاست که ممکن است یک مقاله بارها به دلیل نقص در فرمت بندی به نویسنده بازگردانده شده و هر دفعه نیز بابت داوری مجدد هزینه ای از نویسنده دریافت شود. فرمت بندی صحیح و اصولی بر اساس قواعد نگارشی مجله و نیز روش رفرنس دهی تعیین شده از سوی مجله کار کاملا تخصصی می باشد که می بایست توسط افراد خبره و با تجربه انجام گیرد. چرا که رعایت استانداردهای مربوط به فرمت بندی می تواند روند رسیدگی به داوری مقاله شما را تسریع کرده و در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند. 

معمولا دو نوع فرمت بندی برای مقالات تعریف می شود:
فرمت بندی محتوایی:  این نوع فرمت بندی توسط نویسنده اصلی مقاله انجام می شود و نویسنده باید بر اساس فرمت قالب آن مجله که در قسمت راهنمای نویسندگان توضیح داده می شود مقاله خود را نگارش کند.
فرمت بندی ساختاری: این نوع فرمت بندی توسط بخش ویراستاری موسسه انجام می شود که در این قسمت نیز با توجه به مجله انتخابی تغییرات و اصلاحات لازم از جمله فونت،سایز،حاشیه،چهارچوب،ساختارقالب و رفرنس دهی مقاله اعمال میگردد. 

فرمت بندی تخصصی مقالات در موسسه سینا

یکی از حوزهای تخصصی فعالیت موسسه سینا، فرمت بندی تخصصی مقالات علمی است. با توجه به مطالب بالا و اهمیت این موضوع، فرمت بندی یک فرایند تخصصی است که بایستی توسط افراد متخصص در این حوزه انجام گیرد. افرادی که تجربه کافی در فرمت بندی مقالات علمی و ارسال آنها به مجلات معتبر را داشته باشند. یک کادر متخصص در موسسه سینا با اتکا به سوابق چندین ساله خود، جامع ترین خدمات را در این حوزه با بهترین کیفیت و در کمترین زمان به مشتریان خود ارائه میدهند. لازم به ذکر است فرمت بندی مقالات در این موسسه تضمینی بوده و در مدت زمان توافقی ، این کار انجام خواهد شد. برای اطلاع از هزینه ها و نحوه انجام کار ، می توانید با یکی از راه های ارتباطی، با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید:

فرمت بندی مقاله در کمترین زمان

نحوه فرمت بندی مقاله ISI

فرمت مقالات علمی

نحوه نگارش صحیح Affiliation

438 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش