خدمات ما چاپ مقاله گرفتن پذیرش برای مقاله

گرفتن پذیرش برای مقاله

دوشنبه ، 18 فروردین 1399
هر دانشجویی در دوران تحصیلات تکمیلی خود با چالشهای مربوط به نگارش و چاپ مقاله مواجه است. از این رو گرفتن پذیرش برای مقالات علمی در واقع یک موفقیت علمی برای دانشجو یا محقق محسوب می‌شود.
گرفتن پذیرش برای مقاله

هر دانشجویی در دوران تحصیلات تکمیلی خود با چالشهای مربوط به نگارش و چاپ مقاله مواجه است. از این رو گرفتن پذیرش برای مقالات علمی در واقع یک موفقیت علمی برای دانشجو یا محقق محسوب می‌شود. همانطور که میدانید پذیرش و چاپ مقاله برای دانشجویان ارشد و دکترای اغلب دانشگاهها جزو الزامات پژوهشی است. همچنین در برخی مشاغل مانند هیئت علمی دانشگاهها، ارتقاء درجه و رتبه مستلزم چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی است. به همین دلیل هر ساله مقالات علمی زیادی توسط پژوهشگران و محققین در سراسر دنیا تدوین و نگارش شده و برای چاپ به ژورنالهای معتبر ارسال میشوند. ژورنالهای داخلی و خارجی از لحاظ محاسبه امتیازات و نحوه چاپ مقالات با هم تفاوت دارند و هر دانشجو یا محقق بسته به هدف و نیاز خود در استفاده از این امتیازات، باید یکی از مجلات داخلی و یا خارجی را برای چاپ مقاله برگزیند. مجلات داخلی و خارجی هر کدام ژورنالهای مختلفی دارند که این ژورنال ها از لحاظ سطح اعتبار علمی درجه و رتبه متفاوتی دارند. از جمله معروف ترین ژورنالها در سطح دنیا مجلات isiiscpubmedscopus هستند که این مجلات برخی داخلی و برخی دیگر خارجی می‌باشند.

گرفتن پذیرش از ژورنالهای معتبر پروسه ای زمانبر و دشوار است و نیاز به دقت و تمرکز بالایی دارد. بنابراین دانشجویان خصوصا دسته ای که برای بار اول اقدام به نگارش مقاله میکنند به تجربه و تخصص افراد کاربلد نیاز خواهند داشت تا بتوانند پروسه پذیرش و چاپ مقاله خود را در بازه زمانی کوتاهتر و با موفقیت به انجام برسانند. پرسنل مجرب موسسه سینا که در زمره زبده ترین کارشناسان در حوزه امور پژوهشی و پذیرش و چاپ مقاله در معتبرترین مجلات دنیا قرار داردند، به همین منظور خدمات ارزنده ای را در راستای تسهیل امور مربوط به چاپ مقالات محققین گرامی ارائه میدارند. این خدمات شامل مواردی از قبیل استخراج مقاله از پایان نامه، چاپ کتاب از پایان نامه، ترجمه تخصصی مقاله، معرفی مجلات معتبر برای ارسال مقاله، فرمت بندی ویراستاری و پارافریز، سابمیت مقاله و گرفتن پذیرش برای مقاله میباشد که هم بصورت یکجا و هم بصورت جداگانه بسته به نیاز و خواسته دانشجو برای وی قابل انجام است. 

نحوه پذیرش مقاله در هر ژورنال بسته به کیفیت آن کاملا متفاوت می‌باشد. در برخی از ژورنالها داوری بسیار سختگیرانه بوده و باید در آماده سازی و سابمیت مقاله دقت بیشتری اعمال شود. اما در برخی دیگر از ژورنالها شرایط داوری و پذیرش مقاله نسبتا راحت است و احتمال پذیرش مقاله نیز بالطبع بالاتر خواهد بود. همچنین چاپ مقاله در برخی از ژورنال ها به صورت تضمینی است ولی در برخی غیر تضمینی. مجلات علمی پژوهشی داخلی طبق قانون وزارت علوم حق همکاری و قرارداد با هیچ موسساتی را ندارند، بنابراین چاپ مقالات در مجلات داخلی تضمینی نبوده بستگی به بار علمی و محتوای مقاله دارد و به موسسات تنها 30 درصد اجازه رایزنی داده می‌شود. اما چاپ مقاله در مجلات خارجی ISI ,ISC ,SCOPUS (بدون ایمپکت) تضمینی بوده و مجلات تا 70-80 درصد اجازه رایزنی را دارند که در این صورت موسسه سینا به دلیل سابقه و ارتباط موثر خود با مجلات معتبر داخلی و خارجی، بصورت تضمینی شرایط پذیرش مقاله شما را مهیا میکند. برای مجلات JCR نیز در صورتی که مقاله نوشته شده از لحاظ محتوایی و ساختاری مشکلی نداشته باشد می‌توان پذیرش گرفت.

مراحل پذیرش مقاله در مجله مورد نظر

 مرور مقدماتی مقاله: در این مرحله، سردبیر مجله مقاله شما را بصورت مرور مقدماتی از نظر نوآوری موضوع، کیفیت ترجمه و سازگاری با چهارچوبهای مجله بررسی می کند.

پذیرش، رد یا اعمال اصلاحات در مقاله: اگر مقاله شما پذیرش شود که خوب چاپ خواهد شد. اما اگر مقاله شما رد شود باید اصلاحاتی که داوران برای شما ارسال کرده اند را مطالعه می‌کنید. داوران مقاله شما را به شرط  انجام اصلاحات در مقاله پذیرش خواهند کرد. در این صورت شما باید مقاله خود را ویرایش و دوباره ارسال نمایید.

در صورت رد مقاله فرایند را از نو شروع کنید: درصورت ریجکت باید این مراحل را از ابتدا دنبال کنید. مزیت اینکار این است که برخی از نقصهای آن در روند پذیرش قبلی اصلاح شده است.

توصیه نهایی جهت گرفتن پذیرش برای مقاله

فرایند نگارش و پذیرش مقاله ممکن است گاهی بیش از یک سال طول بکشد و در نهایت مقاله شما رد شود. فراموش نکنید که گاهاً یک مقاله ۵ یا ۶ بار در مجلات مختلف رد می‌شود و در نهایت چاپ می‌شود. بنابراین در طول این فرایند شما باید انرژی و پشتکار خود را حفظ کنید و ناامید نشوید تا زحمات شبانه روزی شما به ثمر بنشیند.

بیشتر بخوانید:

پذیرش مقاله داخلی

پذیرش مقالات در مجلات ISI

پذیرش چاپ مقاله ISI در کمترین زمان

چاپ مقاله ISI چه تاثیری در پذیرش افراد از دانشگاه های خارجی دارد؟

ثبت سفارش
36 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.