صفحه اصلی آموزش چاپ کتاب هزینه چاپ کتاب چقدر است؟

هزینه چاپ کتاب چقدر است؟

یکشنبه ، 12 خرداد 1398
چاپ کتاب یکی از نیاز های ضروری دانشجویانی است که قصد شرکت در مصاحبه دولتی و خصوصی دارند و یا میخواهند که در مصاحبه دکتری امتیاز کسب نمایند باید هر چه سریعتر اقدام به چاپ کتاب کنند و هزینه چاپ کتاب برایشان مهم است میتوانید برای صرفه جویی در هزینه های چاپ کتاب با موسسه سینا همراه باشید.
هزینه چاپ کتاب چقدر است؟

این روز ها در هر مصاحبه ای که بخواهید شرکت کنید چه مصاحبه های دولتی و چه خصوصی میبایست حتما یک رزومه بسیار قوی داشته باشید و چاپ کتاب یکی از معیار های اصلی تقویت رزومه میباشد کسانی که در مصاحبه امتیاز چاپ کتاب و چاپ مقاله داشته باشند حتما در اولویت قرار میگیرند.چاپ کتاب یکی از قوی ترین امتیازات پژوهشی میباشد که متاسفانه به دلیل مراحل طولانی و هزینه بسیار بالای چاپ کتاب برخی از نویسندگان عزیز از چاپ کتاب منصرف میشوند و ترجیح میدهند که به جای متحمل شدن هزینه های بسیار زیاد امتیاز آنرا از دست بدهند.این روز ها با توجه به افزایش قیمت کاغذ قیمت چاپ نیز افزایش یافته است که یکی از مشکلات دانشجویان میباشد.عواملی بسیار زیادی در چاپ کتاب تاثیر دارد از جمله تیراژ کتاب تعداد جلد کتاب و ما در موسسه سینا همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با به کار گیری شیوه ها و متد های خاصی همه این هزینه ها را به حداقل ممکن کاهش دهیم و شما بدون در نظر داشتن دغدغه مالی کتاب را چاپ کنید.

توصیه ما به نویسندگان جوان و تازه کاری که برای اولین بار میخواهند کتاب چاپ کنند این است که ابتدا از چاپ کتاب با تیراژ بسیار پایین شروع کنند و در صورتی که کتاب فروش خوبی داشته باشد سپس به چاپ بقیه کتاب بپردازند در این صورت اگر کتاب فروش خوبی داشته باشد هزینه زیادی از دست نخواهید داد.

و نوع کاغذ و نوع چاپ نیز از عوامل بسیار موثر در قیمت چاپ هستند ما در موسسه سینا با در نظر گرفتن صرفه جویی در هزینه ها و عدم افت کیفیت متد های خاصی را به کار خواهیم گرفت تا کتاب شما فرهیختگان عزیز را با بهترین کیفیت به مرحله چاپ برسانیم.

هزینه دقیق چاپ کتاب در موسسه سینا به دلیل متغیر بودن قیمت ها در این بخش در دسترس نمیباشد و شما عزیزان در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق راههای ارتباطی زیر با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

عوامل تعیین کننده هزینه چاپ کتاب

 1.  تعداد صفحات که پس از صفحه آرایی اولیه مشخص میشود.
 2.  جنس صفحات که بسته به وزن و ضخامت متفاوت است.
 •   کاغذ های نخودی ،کاهی یا بازیافتی (رنگ انها درمحدوده ی قهوه ای روشن تا کرم هستند. برخی از آن ها از کاغذ های  بازیافتی بدست می آیند که احتمالا ضخیم هستند ، کاغذ های دیگری در این رده هستند که بسیار نازک بوده و 60 گرم هستند (وزن یک متر مکعب). این کاغذ ها مرحله ی سفید کردن را پشت سر نگذاشتند و در نگاه اول مشتری کمتری را به خود جلب می کنند اما توجه داشته باشید که این ها از بازیافت دیگر کاغذ ها یا از الیاف گیاهانی مثل نیشکر و پنبه بدست امده اند و در تولید ان ها  درختی قطع نشده است و به دلیل بازتاب پایین نور خورشید از این کاغذ ها کمترین اسیب را به چشم میرسانند).
 • کاغذ های سپید تحریر (همان کاغذ های معمول موجود در بازار هستند و بیشتر کتابها از همین جنس به چاپ میرسند  و تفاوت ان ها در گرماژ مرسوم در بازار است . بیشتر این کاغذ ها از قطع درختان بدست می ایند).
 •  کاغذهای گلاسه (این نام به خاطر بازتاب بسیار زیاد نور خورشید که به خاطر جنس این کاغذ ها ست نامیده شده است و برای کارهای تبلیغاتی نظیر پوستر، کاتالوگ، تراکت ، جلد کتاب و تمام کارهایی که می خواهیم جلب توجه کند بکار می بریم. )
 1.  سایز کتاب یا همان قطع کتاب که بسته به نوع کتاب و نظر مولف متفاوت است.
 2. هزینه ویراستاری کتاب که بسته به نوع و میزان ایرادات مشخص میشود. اگر مطالب کتاب فاقد هرگونه ویرایش فنی و ساختاری باشد، بایستی توسط نویسنده برطرف شود و یا اینکه به ویراستار ارسال شود تا ویراستاری ان انجام گیرد.
 3.  نوع صحافی
 4.  نوع چاپ که بسته به تعداد نسخه تعیین میشود ( چاپ دیجیتال برای تعداد محدود زیر 200 نسخه کاربرد دارد و چاپ افست که از 1000 نسخه به بالا صرفه ی اقتصادی دارد )
 5. تعداد رنگ در چاپ که بسته به نوع چاپ متفاوت خواهد بود.
 6. نوع جلد و طرح جلد

مراحل چاپ کتاب

 • آماده شدن فایل تایپ شده توسط نویسنده
 • در صورتیکه با یک موسسه همکاری کنند ، باید در این مرحله عقد قرارداد انجام شود و فایل را در اختیار موسسه قرار دهند
 • انجام مراحل اداری  توسط انتشارات و اخذ شابک ، فیپا و مجوز ارشاد
 • آماده کردن طرح جلد و صحافی و چاپ کتاب
 • دریافت اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • تحویل نسخه ها ی چاپی به نویسنده

موسسه سینا هم اکنون آماده عقد قرار داد با شما عزیزان برای ترجمه و چاپ کتاب های تخصصی در همه زمینه ها میباشد و اگر نیاز دارید که کتابی را ترجمه و چاپ کنید هم اکنون توسط یکی از راههای ارتباطی زیر سفارش خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت روال کار را آغاز کنند.

برای سفارش چاپ کتاب در موسسه سینا با هزینه بسیار پایین میتوانید از طریق یکی از راههای ارتباطی آنلاین اقدام فرمایید و سفارش خود را در این موسسه ثبت نمایید.

تلفن ثابت: ⌕

تلفن همراه: 09149724522

pub.sina@gmail.com

ثبت سفارش به صورت آنلاین

585 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش