صفحه اصلی آموزش واریز هزینه هزینه مجلات ISI چقدر است؟

هزینه مجلات ISI چقدر است؟

پنجشنبه ، 12 تیر 1399
اکثر افراد علاوه براهمیت دادن به نوع و اعتبار مجله به هزینه هایی هم که برای فرآهم کردن آن صرف می کنند, توجه می کنند که در این مطلب شما را با هزینه مجلات آشنا خواهیم کرد.
هزینه مجلات ISI چقدر است؟

هزینه مجلات ISI

موسسه اطلاعات علمی مبتنی بر نشر و اعتبار سنجی مجلات علمی که در 1956توسط یوجین گارفیلد تاسیس شد،مجلات این موسسه از معتبرترین و مشهورترین مجلات در سرتاسر دنیا می باشند.این موسسه بعدا به شرکت تامسون رویترز فروخته شد و اکنون نیز بخشی از موسسه Clarivate می باشد.لیست معتبرترین مجلات ISI تحت عنوان گزارش استنادی یا JCR هر سال از سایت WOSمنتشر می شود.
مجلات معتبر JCR که عموما هزینه چاپ مقاله در آنها بسیار کم می باشد اما بعلت اعتبار بسیار بالای این نوع مجلات و داوری های سختگیرانه هیئت داوران چاپ مقاله در این مجلات بسیار سخت می باشد.نوع دوم مجلات ISI مجلات ISI Listed که به مجلات پولی مشهورند می باشد، این مجلات بدون ایمپکت فاکتور می باشند و از اعتبار پایین به نسبت مجلات JCR برخوردار می باشند، چاپ مقاله در این مجلات راحت تر می باشد ولی هزینه ی نسبتا بالایی را دارند.

هزینه های دریافتی مجلات ISI برای چیست؟

تمام مقالاتی که پژوهشگران در سراسر دنیا به آنها دسترسی دارند به دوصورت open access وclose access قابل دسترسی می باشند.

Open Access یا دسترسی آزاد چیست؟

دسترسی آزاد یک حرکت بین المللی گسترده است که به دنبال اعطای دسترسی آزاد و رایگان به اطلاعات دانشگاهی ، مانند نشریات و داده ها پدید آمده است. انتشار زمانی "دسترسی آزاد" تعریف می شود که هیچ مانع مالی، قانونی یا فنی برای دسترسی به آن وجود نداشته باشد. از مهمترین مزایای دسترسی آزاد این است که باعث افزایش دید و استفاده مجدد از نتایج تحقیقات دانشگاهی می شود.

close access یا دسترسی بسته چیست؟

مجلات close access،به مجلاتی اطلاق می شود که هزینه برای چاپ مقاله از شما دریافت میکنند این نوع مجلات نیز به دودسته تقسیم می شوند.
نوع اول: مجلاتی که از خوانندگان خود هزینه دریافت می کنند واز نویسنده هز ینه ای دریافت نمی کنند
نوع دوم :مجلاتی هستند که هم از خوانندگان خود هزینه دریافت می دارند، وهم از نویسندگان مقالات مجله خود هزینه انتشار مقاله را دریافت می کنند.
هزینه رسیدگی به مقاله تحت عنوان هزینه ی انتشار از نویسندگان جهت تبدیل فرمت مقاله به فرمت مجله دریافت می شود.اخذ این هزینه به معنای اخذ پذیرش مقاله نیست.
هزینه رسیدگی سریع به مقاله شما، اگر برای دریافت جوابیه نهائی عجله دارید می توانید با پرداخت هزینه زمان رسیدگی به مقاله خود را کاهش دهید تا هر چه سریع تر به مقاله شما رسیدگی شود.
هزینه چاپ مقاله در برخی موارد، مجلات در صورت پذیرش مقاله شما، از شما هزینه چاپ را دریافت خواهند کرد.

هزینه چاپ مقاله در مجلات ISI

هزینه ی چاپ مقاله در مجلات ISI می تواند به دلایل زیر متفاوت باشد و نمی توان هزینه ی دقیقی برای آن ذکر کرد.

  • مقاله شما برای چاپ در مقالات ISI باید به زبان انگلیسی به صورت کاملا تخصصی ترجمه شود، این مجلات فقط مقالات به زبان انگلیسی را مورد بررسی قرار می دهند.
  • مقاله برای سابمیت شدن به مجله مورد نظر باید به کارشناس تحویل داده شود تا کارشناس با بررسی مجله مورد نظر ونوشتن نامه کاورلتر حرفه ای رایزنی جهت بررسی مقاله را با مجله اغاز کند.
  • هزینه های انتشار،هزینه های دسترسی آزاد و یا هزینه ی رسیدگی سریع و هزینه ی چاپ از دیگر موارد هستند که در تعیین قیمت اثر گذار می باشند.
  • علاوه بر موارد بالا، به علت نواسانات دلار، نمی توان در مورد قیمت نهائی دقیق بود.

چاپ مقاله ISI در موسسه سینا

از آنجایی که ارسال و سابمیت مقاله هزینه زیادی دارد و اگر مقاله پذیرفته نشود زمان و هزینه شما هدر خواهد شد موسسه سینا به صورت تضمینی مقاله شما را پذیرش میکند.به این صورت که فایلی که به موسسه ارسال میکنید( آدرس ایمیل: [email protected] , تلفن ثابت: 04133250787 و شماره تلفن همراه: 09149724522) توسط کارشناس مرتبط با همان رشته بررسی میشود و ایرادات احتمالی که ممکن است در محتوای مقاله و یا در قالب و ساختار مقاله باشد را بررسی میکند و از بین میبرد و سپس مقاله را به داوری ارسال میکند تا قطعا پذیرفته شود.

930 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
041 3325 0787
0914 972 4522
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش