آموزش چاپ کتاب هزینه چاپ کتاب

هزینه چاپ کتاب

پنجشنبه ، 30 فروردین 1397
چاپ کتاب شما در موسسه سینا با تیراژ دلخواه، در کمترین زمان و نازلترین قیمت انجام می پذیرد.
هزینه چاپ کتاب

هزینه چاپ کتاب تابع شرایط و مقتضیات اقتصادی و اجتماعی است. امروزه با توجه به گستردگی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، بسیاری از کتاب ها به صورت دیجیتالی در این فضا انتشار می یابند. همچنین برخی از سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی اقدام به تهیه و انتشار برخی کتاب های پر مخاطب به صورت فایل های پی دی اف و... نموده اند. به علاوه برخی مراکز، مانند مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، کتاب ها و آثار علمی را به صورت نرم افزار تهیه نموده و بیش از صدها جلد کتاب را در قالب یک نرم افزار در اختیار پژوهشگران قرار داده اند.

 همه این موارد نقش مؤثری در کاهش فروش کتاب های چاپی خواهد داشت و نتیجه آن بالارفتن قیمت کتاب خواهد بود و بالارفتن قیمت کتاب نیز به معنی کمتر شدن فروش آن است. این امر، در افزایش هزینه های تولید و نشر کتاب اثر گذار است. از طرفی، گرانی کاغذ، کمبود متخصص در صنعت چاپ، بالارفتن هزینه کارگری، گرانی لوازم چاپ نیز خود می تواند به افزایش هزینه های چاپ و نشر منجر شود.

 هزینه های چاپ کتاب دوگونه است:

1-    هزینه های ثابت در چاپ: منظور از هزینه های ثابت، هزینه هایی است که با تیراژ کتاب ارتباط مستقیم ندارد، مانند حق پدید آورنده، دستمزد ویراستار و نسخه پرداز، صفحه آرایی، حروف چینی، طراحی جلد، دریافت شماره شابک، فیپا، دریافت مجوز و اعلام وصول، برای کتاب یک جلدی و چندین جلدی یکسان است. 
منظور از تیراژ یا شمارگان کتاب، تعداد نسخه هایی از یک کتاب، مجله، لوح فشرده(سی دی)، روزنامه یا فیلم است که در یک بار تکثیر یا منتشر می شود.
شابک شماره استاندارد بین المللی کتاب است که یک کد 13 رقمی است و برای هر کتاب به طور منحصر به فرد است. شابک برای فروش و کنترل انبار کتاب ها توسط ناشران، کتاب فروشی ها، کتابخانه ها و سایر مشترکین مورد استفاده است. شابک کمک می کند تا یک کتاب را از میان کتاب های دیگر بدون نیاز به عنوان کتاب، نام نویسنده و سایر مشخصات بازیابی و جستجو نماییم.
تهیه اطلاعات کتاب شناختی لازم برای شناسایی و بازیابی یک کتاب بر مبنای ضوابط و استانداردهای بین المللی قبل از انتشار، فهرست نویسی پیش از انتشار یا «فیپا» نام دارد.

2-    هزینه های متغیر در چاپ: منظور از هزینه های متغیر، هزینه هایی است که با تیراژ اثر ارتباط مستقیم دارد و بسته به تعداد صفحات و تیراژ کتاب متفاوت است. مانند هزینه نوع کاغذ کتاب، نوع چاپ متن، نوع جلد، نوع قطع، هزینه های صحافی، بسته بندی، انبار داری و حمل و نقل کتاب.

هر اندازه هزینه های فوق بیشتر باشد، مثلاً در نوع چاپ، اگر به جای چاپ افست از چاپ دیجیتال استفاده شود، قیمت کتاب بیشتر خواهد شد. 
بالارفتن هزینه های کتاب به معنی کاهش میزان فروش آن خواهد بود. بنابراین اگر هدف از چاپ کتاب، درآمد اقتصادی باشد، باید قبل از چاپ از فروش آن مطمئن شد. در غیر اینصورت ممکن است هزینه زیادی را بر مؤلف یا ناشر تحمیل نماید. می توان میزان تقریبی تیراژ کتاب را از عنوان، موضوع یا گستره مخاطبان(تخصصی یا عمومی) مشخص نمود؛ مثلاً کتاب های درسی دانشگاهی مخاطبان خاصی دارند و باید در تیراژ پایین و به صورت دیجیتال به چاپ برسد تا مقرون به صرفه باشد اما کتابی عمومی چون کتاب های اشعار، داستان و رمان، با توجه به طیف گستره مخاطبان به صورت افست و در قطع های گوناگون قابل چاپ بوده و هزینه های زیاد آن با توجه به نیاز جامعه مقرون به صرفه است.

بنابراین هر اندازه هزینه های کتاب کمتر بوده و در نتیجه قیمت آن کم تر باشد، با فروش بیشتر، صرفه بیشتری خواهد داشت و هزینه ها را جبران خواهد کرد. البته هزینه کردن بر روی کتاب های کم یاب مثل چاپ نسخه های خطی به صورت نفیس با قیمت بالا، در صورتی که مورد نیاز کتابخانه ها، سازمان ها و مراکز علمی و پژوهشی باشد، ارزش داشته و هزینه های آن را جبران خواهد کرد.

از مزایای انتخاب موسسه سینا برای چاپ کتاب

  1. اگر کتابی دارید اما نحوه ی دریافت مجوزهای لازم را نمی دانید و زمانتان هم محدود است؛
  2. اگر کتابی تالیف یا ترجمه کرده اید اما می خواهید با پایین ترین هزینه و در تیراژ محدودی چاپ نمایید؛
  3. اگر پایان نامه دارید و می خواهید آن را تبدیل به کتاب کنید؛
  4. اگر می خواهید به عنوان مترجم شناخته شوید اما وقت کافی و زمان لازم را ندارید؛
  5. موسسه سینا برای همه ی این درخواست های شما راه حل دارد لذا نگران نباشید. کافیست از طریق ایمیل درخواست خود را ارسال نمایید تا کارشناسان موسسه ظرف کمتر از ۲۴ ساعت پاسخ تمامی درخواست های شما را ارسال نمایند.

در صورت نیاز به چاپ کتاب و در صورت تمایل به کسب اطلاعات در مورد هزینه های چاپ کتاب میتوانید از طریق راههای ارتباطی زیر اقدام فرمایید به علت نواسانات در قیمت های چاپ و کاغذ هزینه های دقیق چاپ کتاب را به صورت آنلاین از کارشناسان موسسه سینا بپرسید.

تلفن ثابت: ⌕

تلفن همراه: 09149724522

pub.sina@gmail.com

3746 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.