مجلات انواع مجلات مراحل اکسپت JCR

مراحل اکسپت JCR

سه شنبه ، 10 تیر 1399
جی سی آر(Journal Citation Reports)، جزو مجلاتISI Web Of Science می باشد که به دو دسته مجلات ایمپکت دار و غیر ایمکت دار تقسیم می شوند مجلات ایمپکت دار به نام Jcr نامیده می شوند و  مجلات بدون ایمکت ISI Listedنامیده می شوند.
مراحل اکسپت JCR

مراحل اکسپتJCR

تصویر

جی سی آر(Journal Citation Reportsجزو مجلاتISI Web of Science می باشد که به دو دسته مجلات ایمپکت دار و غیر ایمکت دار تقسیم می شوند مجلات ایمپکت دار به نام jcr نامیده می شوند و مجلات بدون ایمکت ISI listedنامیده می شوند.مجلات JCRهر ساله توسط انتشارات WEB OF SCIENCE منتشر وتوسط Clarivate Analytics نگهداری می شود.

برای اینکه بدانیم مجله مورد نظر JCR است یا نه به سایت زیر مراجعه می کنیم:

https://clarivate.com/webofsciencegroup/solutions/journal-citation-reports/

در قسمت خدمات (Servics) گزینه زیر را انتخاب می کنیم:

Master Journal List

سپس در قسمت Search journals آی اس اس ان (ISSN) را وارد می کنیم اگر موارد زیر در یافت شود مجله مورد نظر JCR می باشد:

Science Citation Index

Science Citation Index Expanded

Social Sciences Citation Index

Arts & Humanities Citation Index

مراحل اکسپت مقاله در JCR

  • مجلات ایمپکت دار که اصطلاحاJCR نامیده می شوند به دلیل داشتن ایمپکت فاکتور از اهمیت چاپ بالایی برخوردار هستند، بیشتر کسانی که موفق به چاپ مقاله خود در JCR می شوند در حوزه ی تخصصی خود صاحب نظر و نخبه می باشند،پس می توان گفت یکی از دلایل موفقیت چاپ مقاله شما در جی سی آر در وهله اول به توان علمی خود شما بر می گردد،سعی کنید در حوزه ی تخصصی خود موضوع جدید را عنوان کنید و یا به دیدگاه های نظریه های علمی رشته ی خود از دیدگاهی نو و جدید نگاه کنید ویا به سوالات علم رشته خود جوابی دال بر حقایق ویافته های جدید حاصل از پژوهش خود بدهید، یا پژوهشی که تا کنون در منطقه ای انجام نشده را انجام دهید، این اولین قدم در موفقیت پذیرش مقاله شما در JCR می باشد.
  • در ابتدا قبل از ارسال مقاله خود حتما یک مجله با حوزه ی علمی مقاله خود پیدا کنید، بسیار پیش آمده که مقاله پژوهشگر به مجله غیر مرتبط فرستاد شده و مجله فقط بخاطر عدم تطابق با حوزه ی علمی اش ،مقاله پژوهشگر را ریجکت (عدم پذیرش) کرده است،پس حتما قبل از ارسال مقاله خود ،اسکوپ (زیر شاخه ) مجله را به دقت بررسی کنید.
  • به ویرایش، نگارش و ساختار در خواستی مجله مورد نظرتان دقت کنید و مقاله خود را طبق در خواست مجله مورد نظر، سازمان دهی کنید. مقاله خود را طبق فرمت خواسته شده مجله ارائه دهید.
  • مقاله خود را باید به زبان انگلیسی ارائه دهید، پس به ترجمه مقاله خود به زبان انگلیسی بسیار بهاء دهید، که از شروط بسیار مهم در اکسپت مقاله شما می باشد.
  • پس از طی مراحل بالا نوبت به سابمیت مقاله می رسد،ارسال مقاله نیاز به تجربه کافی دارد، از جمله مراحل ارسال مقاله تهیه نامه ادیتور یا کاورلتر می باشد که نوشتن این نامه خیلی مهم است این تنها یکی از مراحل ارسال می باشد.
  • پس از ارسال مقاله باید مقاله خود را پیگیری کنید،مقاله شما یا پذیرش (Accept) ، یا عدم پذیرش(Reject)،ویا ریوایز (Revise) می شود،یعنی برای اصلاحات و بازبینی به شما پس فرستاده می شود.

موسسه پژوهشی سینا

کارشنان موسسه سینا به محض دریافت فایل مقاله از شما عزیزان مراحل پیگیری را آغاز خواهد کرد و در اولین مرحله ابتدا میبایست مقاله را به مترجمین متخصص و خبره تحویل دهد تا به صورت کاملا تخصصی و با دقت بسیار بالا ترجمه کند ترجمه تخصصی تمامی مقالات در این موسسه توسط مترجم متخصص در حوزه مربوطه انجام میشود و بعد از ترجمه مناسب ترین مجله مرتبط با عنوان و زمینه نگارشی مقاله انتخاب میشود و باید مقاله طبق قواعد و ساختاری که از طرف مجله مورد نظر تعیین شده است ویرایش شود و به همان ساختار تبدیل گردد و سپس باید مقاله ویرایش شده را به مجله مورد نظر سابمیت کنیم تا به مرحله داوری ارسال شود و در این مرحله باید داوران تصمیمات نهایی در مورد مقاله را اتخاذ کنند که با توجه به سابقه بسیار زیاد کارشناسان و مترجمین موسسه پژوهش ی سینا حتما اکسپت خواهد شد.توجه داشته باشید که ارائه کلیه خدمات در این موسسه به صورت کاملا آنلاین و با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت وبیشترین سرعت ارائه می شود.

جهت تماس با موسسه سینا به ایمیل زیر مراجعه نمایید:

pub.sina@gmail.com

تلفن ثابت:

04133250787

تلفن همراه:

09149724522

91 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش