آموزش چاپ مقاله مراحل چاپ مقاله پابمد

مراحل چاپ مقاله پابمد

دوشنبه ، 23 اردیبهشت 1398
از مهم ترین منابع و پایگاه ها برای جستجوی مقالات پزشکی و پیرا پزشکی پایگاه مدلاین یا pubmed میباشد.این پایگاه چندین هزار سند پزشکی را در خود جای داده است و منبع مهمی برای دستیابی به این مقالات میباشد.
مراحل چاپ مقاله پابمد

یکی از مهم ترین منابع جهت دسترسی به مقالات و اسناد پزشکی و پیرا پزشکی پایگاه اطلاعات pubmed میباشد این پایگاه  که توسط مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی  (NCBI = National Center for Biotechnology Information) واقع در کتابخانه ی ملی پزشکی آمریکا (NLM) تهیه شده است. موسسه NCBI ایندکس کننده مجلات  Pubmed و  Medline  به شمار می رود. پایگاه های پابمد و مدلاین یکی از مهمترین پایگاه ها برای اطلاعات پژوهشی و تحقیقات رشته های پزشکی و زیست شناسی به شمار می روند. این پایگاه ها بصورت کاملا رایگان برای تمامی محققین گروه پزشکی و علوم پایه پزشکی در دسترس است. 

مجلات pubmed

پابمد یک موتور جستجوی تحت وب رایگان میباشد که به چندین پایگاه داده اصلی که در گستره وسیعی برای جستجوی مقالات منتشره در رشته های پزشکی، زیست شناسی، پرستاری، داروسازی، دندان پزشکی، دامپزشکی، مامایی، مراقبت های پزشکی، آموزش بهداشت، روانپزشکی و روانشناسی، بیومدیکال را فراهم می کند که  در واقع بالغ بر ۲۲ میلیون منبع را پوشش میدهد که از طریق مختلف مانند بانک مدلاین جمع آوری شده اند. مدلاین بزرگترین زیرمجموعه از پابمد می باشد.این پایگاه که در ژانویه سال 1996 توسط کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده آمریکا راه اندازی شده است.هر شخصی که در یکی از رشته های فوق تحصیل میکند و یا حتی اساتید جهت ارتقای رزومه خود و همچنین برای اینکه بتوانند امتیازات پژوهشی را در رزومه خود به ثبت رسانند میبایست مقاله ای که در هر حوزه ای مرتبط با رشته های فوق نوشته اند را در این پایگاه ثبت نمایند تا بتوانند از امتیازاتی که کسب میکنند استفاده کنند.

امتیازات چاپ مقاله در pubmed

  • دانشجو یا استادی که بتواند مقاله خود را در پایگاه pubmed ثبت کند امتیاز مهاجرت به خارج از کشور را میتواند کسب نماید و همچنین امتیاز پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارجی.
  • دانشجویی که بتواند این امتیاز را در رزومه خود ثبت کند میتواند امتیاز زیادی را در مصاحبه آزمون دکتری و پایاننامه کارشناسی ارشد کسب کند.
  • برای صاحبان مشاغل ارتقای شغلی در پی دارد و برای کسانی که میخواهند استخدام شوند در مصاحبه شغلی در اولویت خواهند بود.
  • فردی که بتواند مقاله ای در مجلات پابمد ثبت کند به عنوان یک نخبه و پژوهشگر شناخته خواهد شد که مزایای زیادی در پی دارد.

البته باید مقاله حتما در مجلات این پایگاه ثبت شود و ایندکس شود جهت کسب اطمینان از ایندکس بودن مقاله پابمد میتوانید از طریق http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/ اقدام فرمایید.

در قسمت بالای سایت ،سمت چپ دکمه ی Resources وجود دارد که از طریق این بخش می توان به تمامی منابع اطلاعاتی موجود در پابمد (Pubmed) که بر اساس موضوع طبقه بندی شده اند دسترسی پیدا کرد.این دسته بندی برای جستجوی آسان مقالاتی که محتواهای یکسان  دارند انجام گرفته است.

در بخش جستجو (Search) می توان با وارد کردن عبارت یا کلمه ی مورد نظر (عنوان مقاله ،نام نویسنده و ...) به مقاله ی مدنظر دسترسی پیدا کرد:

 به دو صورت می توانید این کار را انجام دهید:

  •  در قسمت اول که شما منبع اطلاعاتی که قصد جستجو در آن را دارید انتخاب می کنید.
  • در نوار جستجوی عـبارت مورد نظرتان را نوشته و روی کـلید search کـلیک می کنید.

مدلاین(Medline)

هر 6 ماه یک بار کمیته ای تشکیل میشود وناشرین مجلات در صورتی که بخواهند مقالات خود را به مدلاین(مدلاین بزرگ ترین جز پاب مد است که توسط کتابخانه ی ملی آمریکا  در سال 1960 ایجاد شده است) ارسال نمایند میبایست از طریق این کمیته اقدام کنند.مدلاین فقط مجلاتی را تحت پوشش قرار میدهد که علمی و معتبر باشند  بنابراین فقط مقالاتی در این پایگاه نمایه میشوند که هم از لحاظ اعتبار بسیار بالا باشند و هم سرفصل های موضوعی(Medical Subject Headings) آنها پزشکی باشد.این پایگاه بزرگترین زیر مجموعه پابمد است تا کنون توانسته است بیش از 16 میلیون مقاله از 4500 نشریه در رشته های پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، دامپزشکی و علوم پایه (پیش بالینی) منتشر شده در آمریکا و هفتاد کشور جهان را دارا می باشد.اما علاوه بر مدلاین ارجاعات دیگری نیز در پابمد وجود دارد تقریبا ۵۴۰۰ مجله منتشره در امریکا و بیش از هشتاد کشور  انتخاب شده اند و در حال حاضر برای مدلاین ایندکس می شوند.

خدمات موسسه سینا برای چاپ مقاله در pubmed

یکی از اصلی ترین خدمات موسسه سینا چاپ مقاله در مجلات پابمد میباشد این موسسه که چندین سال است در ارائه خدمات دانشگاه بسیار پیشرو و فعال میباشد در این زمینه نیز خدمات بسیاری ارائه میکند با ما همراه باشید تا در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه مقاله خود را در مجلات pubmed به چاپ رسانید.از طریق راههای ارتباطی زیر میتوانید سفارش خود را در این مجلات ثبت نمایید تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

تلفن ثابت: ⌕

تلفن همراه: 09149724522

pub.sina@gmail.com

2039 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.