صفحه اصلی آموزش چاپ کتاب مراحل تالیف و چاپ کتاب

مراحل تالیف و چاپ کتاب

سه شنبه ، 07 خرداد 1398
اگر به جلد کتاب هایی که منتشر میشوند توجه کنید خواهید دید که روی برخی از کتاب ها نوشته شده است تالیف و روی برخی نویسنده و یا گرد آورده نوشته شده است این دو کلمه با هم تفاوت های زیادی دارند و اصلا هیچ شباهتی ندارند و گرد آورنده و مولف کتاب دو عنوان بسیار متفاوت میباشد.
مراحل تالیف و چاپ کتاب

تا کنون برای شما پیش آمده است که در روی جلد برخی از کتاب ها نام نویسنده یا نویسندگان کتاب ها را ملاحظه کرده اید و روی برخی دیگر از کتاب ها نام مولف کتاب تالیف و گرد آوری تفاوت های زیادی با هم دارند که میتوانید با مطالعه این بخش پی به تفاوت این مطالب ببرید.

اثر تالیفی:کتاب هایی که روی جلد آنها نام مولف را مشاهده میفرمایید این کتاب ها اثر تالیفی میباشند اثر تالیفی به آن دسته از کتاب هایی گفته میشود که توسط فردی با سابقه نوشته شده باشد یعنی مثلا وقتی یک نویسنده در مورد آثار نماز میخواهد کتابی بنویسد اگر در گذشته در مورد نماز و آثار آن به تحقیق و بررسی پرداخته باشد و آثار و نوشته های زیادی در این مورد داشته باشد در این صورت این فرد مولف این کتاب میباشد مولف هر کتاب با آگاهی ها و دانسته های پیشین کتاب مینویسد و سابقه نویسندگی زیادی دارد.

نویسندگی:در کشور ما این روز ها افراد زیادی هستند که مطالبی را گرد آوری کرده اند که میخواهند آنها را به صورت کتاب چاپ کنند تا نامی از آنها بر روی کتاب باقی مانده باشد این نویسندگان تازه کار برای اولین بار است که کتاب نوشته اند و هیچگونه سابقه ای در مورد تحقیق در این حوزه ندارند و اثر چاپ شده این نویسندگان را نمیتوان اثر تالیفی نامید.کسی که تا کنون هیچ گونه سابقه تالیفی یا تحقیقی نداشته باشد نمیتوان گفت که نباید کتاب بنویسد هر شخصی میتواند کتاب بنویسد اما باید نام خود را روی اثر خود به عنوان گرد آورنده یا نویسنده بنویسد نه مولف .

متاسفانه هستند افرادی که با ترجمه متون مختلف از آثار مختلف کتابی را سازمان‌دهی می‌کنند و آن را یک اثر تالیفی به نام خود به بازار کتاب روانه می‌کنند. حتی اگر فردی در یک حیطه چندین سال مشغول تدریس بوده‌ و اکنون می‌خواهد کتابی را پدید آورد کند، در صورتیکه در آن حیطه پژوهش علمی انجام نداده‌ است نمی‌تواند کتاب خود را یک اثر تالیفی قلمداد کند.

واقعیت این است که کار تالیف کتاب در یک حیطه خاص، بالاترین سطح از یک کار علمی است. شاید شما برخی کتابهای خارجی یا داخلی را مطالعه نموده‌اید که در آن مولف برای بسیاری از مفاهیمی که مطرح می‌کند، قبلاً حرفی برای گفتن در آن مفاهیم داشته و عمدتاً در آن حیطه‌ها به پژوهش‌ها و کارهای بالینی خود و همکاران در کنار پژوهش‌های دیگران استناد می‌کنند. اینگونه کتابها به این دلیلی که بسیار بر اساس کار عملی و تجربی نوشته شده‌اند مطالعه‌شان معمولاً برای همگان لذت بخش و دلپذیر است.

مولفین کتاب ها در همه زمینه ها میتوانند برای چاپ کتاب از کارشناسان و مشاورین موسسه سینا کمک بگیرند در موسسه سینا خدمات چاپ کتاب های تالیفی و گرد آوری شده در تراژ های دلخواه و با هزینه مناسب انجام میشود.

مراحل چاپ کتاب در موسسه سینا

  • آماده شدن فایل تایپ شده توسط نویسنده
  • در صورتیکه با یک موسسه همکاری کنند ، باید در این مرحله عقد قرارداد انجام شود و فایل را در اختیار موسسه قرار دهند
  • انجام مراحل اداری  توسط انتشارات و اخذ شابک ، فیپا و مجوز ارشاد
  • آماده کردن طرح جلد و صحافی و چاپ کتاب
  • دریافت اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  • تحویل نسخه ها ی چاپی به نویسنده

برای سفارش چاپ آنلاین کتاب میتوانید از طریق یکی از راههای ارتباطی زیر اقدام فرمایید و درخواست خود را ثبت کنید تا هر چه سریعتر رسیدگی شود.

تلفن ثابت: ⌕

تلفن همراه: 09149724522

pub.sina@gmail.com

ثبت سفارش به صورت آنلاین

3645 بازدید | 4 دیدگاه
اشتراک گذاری
دیدگاه ها
موسسه سینا
5 آذر 1399 | 07:49
باسلام وعرض ادب دوست عزیز فقط شما تالیف کتاب انجام میدید بقیه موارد موسسه انجام خواهد داد ومراجل هم در محتوا ذکر شده که موسسه چه خدماتی را انجام میده. باتشکرازشما
razzavin77@gmail.com
3 آذر 1399 | 09:42
همه کاراشو که که ما میکنیم اونوقت همکاری شما چیه ین وسظ؟
موسسه سینا
4 اردیبهشت 1399 | 16:14
باسلام وعرض ادب احتراماخدمتتان عرض کنیم که موسسه در زمینه ویراستاری ادبی وصفحه ارایی وفهرست بندی وچاپ کتاب میتواند کمکتان کنه برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه درخدمتتان هستیم. باتشکر
حسن
4 اردیبهشت 1399 | 04:23
یه ایده ای برای درامد زایی سرخابی ها دارم می خام یه سر و شکل علمی هم به قضیه بدهم تقریبا مطالب خوبی جمع آوری کرده ام یه کار بینارشته ای ست از تاثیرات فرهنگی فوتبال در جامعه. بگیر تا دیپلماسی ورزشی تا مشکلات سرخابی ها تا تعالی سازمانی و فصول مدیریتی و کارآفرینی و هوش مالی و دیجیتال مارکتینگ و بحث های عرق ملی و شیوه های درامدزایی باشگاه ها و نقدی بر آنها حتی قالب نگارش ش هم دستم اومده فقط پراکندگی مطلب بالاست جمع بندی ش می خام بکنم یه چیز مرتب و شکیل و مدون انتهاش هم پس از نتیجه گیری می خام ایده یا راهکار م را ارائه دهم وقت زیادی هم ندارم
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش