مجلات isi

شنبه ، 05 مهر 1399
مؤسسهٔ اطلاعات علمی یا ISI (به انگلیسی: Institute For Scientific Information) مؤسسه‌ای با تمرکز بر علم‌سنجی و انتشارات علمی است که در سال ۱۹۶۰ توسط یوجین گارفیلد تأسیس شد. این مؤسسه توسط مؤسسهٔ علمی تامسون در سال ۱۹۹۲ خریداری و به‌عنوان Thomson ISI شناخته شد و اکنون نیز با نام Thomson Scientific شناخته می‌شود. 
مجلات isi

مؤسسهٔ ISI خدمات مربوط به پایگاه های دادهٔ فهرست کتاب ها و مقالات را ارائه می دهد. به طور اختصاصی این خدمات نمایه سازی نقل قول ها و تحلیل آن ها است که توسط خود گارفیلد پایه گذاری شده است. این خدمات شامل نگهداری داده های ارجاع (citation)های مقالات هزاران نشریهٔ دانشگاهی است. این خدمات از طریق سرویس پایگاه دادهٔ ISI's Web of Knowledge در دسترس است. این پایگاه داده به پژوهشگران این امکان را می دهد که بدانند کدام مقاله ها بیشتر مورد ارجاع قرار گرفته و چه مقالاتی از این مقاله مطلبی را نقل قول کرده اند.

بررسی اعتبار مجلات isi

isi سالانه گزارشی را تحت عنوان گزارش استنادی مجلات علمی که با سرواژه جِی سی آر (به انگلیسی: Journal Citation Reports) معروف است ارائه می کند که در آن، مجلات نمایه شده در بانک اطلاعاتی خود را بر اساس شاخصی با عنوان ضریب تأثیرگذاری رتبه بندی می کند. در حال حاضر ضریب تأثیرگذاری یکی از شاخص های اصلی برای اعتبار علمی مجلات علمی محسوب می شود. مرجع رسمی بررسی اعتبار مجلات، وبگاه تامسون رویترز است. با داشتن یکی از اطلاعات زیر می توان اعتبار مجلات را بررسی نمود:

نام کامل مجله

شاپا یا کد 8 رقمی ISSN

در صورتی که مجله مورد نظر در سایت تامسون رویترز نمایه شده باشد، جزئیات آن قابل مشاهده خواهد بود.

سه دسته كلي در موسسه ISI

موسسه ISI با دسته بندي علوم در سه دسته كلي SCI ,SSCI ,Art&Humanities به سنجش علوم منتشره مي پردازد.

دسته نخست (SCI) شامل موضوعات علوم كشاورزي، زيست محيطي، مهندسي، فناوري و علوم كاربردي، علوم پزشكي و زيستي، علوم فيزيكي و شيميايي است.

دسته دوم (SSCI) شامل علوم اجتماعي، جامعه شناسي، ارتباطات، علوم تربيتي، روانشناسي و مديريت است.

دسته سوم (Art&Humanities) شامل هنر، ادبيات، تئاتر و هنر هاي نمايشي، مذهب، تاريخ معماري، راديو و تلويزيون و موسيقي است.

چاپ مقالات ISI در ایران

مقالات ISI نقش بسیار مهمی در فعالیت های علمی پژوهشگران داخل کشور ایفا می کند. در ایران بالاترین امتیاز به پژوهشگری تعلق می گیرد که بتواند مقاله خود را در مجله ISI چاپ نماید. طبق بخش نامه وزارت علوم نتیجه فعالیت های پژوهشی که به صورت مقاله های علمی چاپ می شوند بر اساس WOS (یا JCR) بودن یا ISI Listed بودن دارای امتیازات جداگانه هستند.

دانشگاه های مختلف امتیازات خاصی را برای چاپ مقاله مستخرج از پایان نامه برای دفاع ارشد و دکتری و همچنین برای مصاحبه دکتری و ارتقا رزومه در نظر گرفته اند. همچنین دانشجویان خارج از کشور برای به تأیید رساندن مدرک خود در وزارت علوم باید یک مقاله مستخرج از رساله دکتری در مجلات WOS چاپ نمایند.

چاپ مقاله ISI تضمینی

همکاران و مشاوران ما در موسسه سینا با سال ها تجربه در امر استخراج مقاله از پایان نامه ، ترجمه تخصصی گارانتی دار، سابمیت، پذیرش و چاپ تضمینی مقاله در مجلات و نشریات معتبر ISI شما دانشجویان و اساتید گرانقدر را یاری می نماید. در تمامی فرآیندهای اکسپت و چاپ تضمینی مقاله یک معیار بسیار مهم و اساسی محور کار همکاران حاضر در گروه موسسه سینا می باشد و آن هم این است که مجلات معرفی شده به دانشجویان و متقاضیان می بایست مورد تایید وزات علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام نور باشد و این فرصت به متقاضی چاپ مقاله داده میشود تا اعتبار مجلات را بررسی و تایید نمایند.
در صورت نیاز به معرفی مجله و یا مشاوره در خصوص چاپ تضمینی مقاله، می توانید با کارشناسان ما از طریق ایمیل، شماره تماس و یا چت آنلاین سایت سینا در ارتباط باشید.

363 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش