آموزش زبان انگلیسی منابع آزمون MSRT

منابع آزمون MSRT

جمعه ، 07 اردیبهشت 1397
تهیه منابع آزمون MSRT  از جمله دغدغه های اصلی داوطلبان می باشد. برای آزمون MSRT از همان منابع تافل استفاده می‌ گردد. منابع پیشنهادی این آزمون در این مقاله آورده شده است.
منابع آزمون MSRT

در این مقاله به معرفی منابع آزمون MSRT می پردازیم. آزمون MSRT  توسط وزارت علوم برای سنجش مهارت زبان دانشجویان دوره دکتری در سه بخش شنیداری، گرامر و درک مطلب برگزار می گردد. برای هر یک از این سه بخش هم نیاز یادگیری مهارت های پایه از طریق مطالعه منابع درست و دقیق دارید. در این مقاله به معرفی کامل این منابع و شیوه مطالعه آنها و شیوه آماده شدن برای آزمون زبان MSRT  نیز می پردازیم.

منابع آزمون MSRT

  • Barrons essential words for toefl
  •  Understanding and Using English Grammar
  •    504 words
  •   Vocabulary for high school students
  •  Longman Preparation for the TOEFL

باید در نظر داشت که منابع ذکر شده، تنها منابع آزمون MSRT نیستند که سوالات آزمون از آن ‌ها گرفته می‌ شود، بلکه تمامی ژورنال ‌های بین‌المللی که به زبان انگلیسی منتشر می ‌گردند و مقالات به روز دنیا هم در دسته بندی منابع سوالات قرار دارند. افرادی هم که در آزمون ‌های اخیر شرکت کرده و فقط منابع فوق الذکر را مطالعه نموده اند با ابهامات، لغات و نکات جدیدی رو به رو شده اند که همین امر نشان دهنده عدم تکیه کامل به منابع معرفی شده می باشد.

منابع بخش گرامر وساختار زبان

بخش گرامر آزمون زبان MSRT شامل ۳۰ سوال از ۱۰۰ سوال این آزمون می باشد و منابع زیر کاملا برای این بخش توصیه می گردد:

۱- کتاب گرمر این یوز در سطح متوسط : Grammar in use intermediate

۲- بخش گرامر کتاب تافل کاغذی لانگ من : TOEFL PBT by Longman

منابع بخش ریدینگ و درک مطلب

بخش ریدینگ آزمون MSRT دارای ۴۰ سوال از ۱۰۰ سوال این آزمون می باشد و برای آمادگی این بخش شما علاوه بر مهارت درک مطلب نیاز به دامنه لغات کافی برای ترجمه متون آن نیز دارید.

منابع بخش شنیداری Listening

برای بخش شنیداری آزمون MSRT که شامل ۳۰ سوال باقیمانده می باشد شما نیاز به تمرین و تکرار زیاد دارید. هر چند مطالعه کتاب هایی نظیر inter change و Head way می تواند تا حد زیادی تمامی مهارت های زبان شما را تقویت کند و بهبود ببخشد اما برای سطوح آکادمیک کافی نمی باشد و بهتر است بخش به بخش برای آیتم های مختلف آزمون زبان آماده گردید، بنابراین اگر کتاب های لغت و گرامر را مطالعه نمایید بهترین کار دریافت فایل های صوتی همین کتاب ها و تمرین زیاد می باشد. بخش صوتی آزموتMSRT نسبتا آسان می باشد.

1446 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.