صفحه اصلی آموزش نگارش مقاله مقاله بیس یا مقاله پایه چیست؟

مقاله بیس یا مقاله پایه چیست؟

یکشنبه ، 06 تیر 1400
به زبان ساده مقاله بیس به مقاله‌ای گفته می شود که شما در پژوهش خود (پایان نامه، مقاله) از آن بیشترین استفاده را می کنید.
مقاله بیس یا مقاله پایه چیست؟

برای نگارش یک مقاله و یا پایان نامه پژوهشی ، پژوهشگر می تواند از چند مقاله و یا چند پایان نامه استفاده نماید، اما دراین بین نویسنده از یک یا دو مقاله بیشترین استفاده را در نگارش پایان نامه و یا مقاله خود می کند.

نگارش پروپوزال و مقاله از مقاله بیس

تمام دانشجویان مقطه ارشد و دکتری از زمان ورود به دانشگاه باید به فکر پایان نامه خود باشند، بهتر هست هر دانشجویی قبل از ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی حوزه های مورد علاقه خود را مشخص کند و بداند میخواهد پایان نامه خود را در چه موضوعی کار کند. با توجه به طولانی بودن فرآیند نوشتن پایان نامه، وقتی دانشجو به موضوع انتخابی علاقه مند نباشد، نگارش پایان نامه از همان روزهای اول برای او خسته کننده خواهد بود. معمولا پیش می آید که دانشجو موضوع خاصی مدنظر ندارد در این مواقع باید از استاد راهنما کمک خواست تا یک یا چند موضوع را که قابلیت انجام پژوهش را دارند به دانشجو معرفی نماید. استاد راهنما در کنار انتخاب موضوع، چندین سایت و ژورنال معتبر انگلیسی زبان هم برای جستجو مقالات هم راستا با موضوع انتخابی به دانشجو معرفی می کند.
قبل از اقدام به نگارش پایان نامه باید ابتدا پروپوزال نوشته شود. برای نگارش پروپوزال دانشجو باید چندین مقاله بیس و یا پایه مرتبط با موضوع خود را مطالعه کند تا بتواند با استفاده از آن ها پروپوزال خود را بنویسد.

  • از جمله سایت های معتبر برای جستجوی مقاله بیس عبارتند از:

ساینس دایرکت (Science Direct)
یکی از بهترین سایت ها برای پیدا کردن مقاله بیس سایت دابرکت می باشد که در این سایت میتوانید در جعبه جستجو key words، موضوع خود را وارد کنید و مقالات مرتبط با موضوع جستجو شده را مشاهده نمایید.
بعد از دانلود مقالات مرتبط با موضوع، چکیده مقالات را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که هم سو با موضوع شما باشد.
بعد از مطالعه مقالات مختلف، یک یا دو مقاله خواهید یافت که از همه بیشتر به موضوع شما نزدیک هستند. در واقع چنین مقاله ای، مقاله بیس یا مقاله پایه کار پژوهشی شما خواهد بود و شما از این مقاله بیشتر از سایر مقالات و پایان نامه ها در نگارش بخش های مختلف پروپوزال و پایان نامه خود استفاده خواهید کرد.

70 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش