صفحه اصلی خدمات ما چاپ مقاله نحوه چاپ مقالات ترجمه شده در مجلات داخلی

نحوه چاپ مقالات ترجمه شده در مجلات داخلی

یکشنبه ، 16 شهریور 1399
ISC یکی از این پایگاه هاست که مجلات علمی را نمایه می کند. این پایگاه سامانه ای است برای رتبه بندی و ارزشگذاری مجلات و دانشگاه های ایران و کشورهای اسلامی است و معیارها و استانداردهای علمی برای خود تعریف کرده است که به وسیله آن ها مجلات علمی چاپ شده در کشورهای اسلامی مورد ارزیابی و کنکاش قرار می گیرند و بر اساس این معیارهای علمی، مجلات نمایه می شوند.
نحوه چاپ مقالات ترجمه شده در مجلات داخلی

مجلات داخلی چه مجلاتی هستند؟

پایگاه استنادی جهان اسلام توسط مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری شیراز پایه ریزی گردید. این مجلات بعد از نشریات الزویر و اسکوپوس رتبه سوم را به خود اختصاص داده اند و هم اکنون جز معتبرترین مجلات علمی در دنیا شناخته می شوند. در مجلات علمی در داخل ایران، می توان مقاله های علمی فارسی را چاپ کرد. بعضی از مجلات داخلی، ترجمه انگلیسی مقاله های فارسی را هم چاپ می کنند. فقط مقاله باید استاندارد ها و سطح کیفی مشخصی داشته باشد. این مجلات داوری بسیار سختگیرانه ای دارند و به مراتب پذیرش مقاله در این مجلات دشوارتر از سایر مجلات می باشند و پذیرش تضمینی ندارند. مقاله باید سطح علمی و اعتبار لازم را داشته باشد تا قابل انتشار در این مجلات باشد. همانطور که عنوان شد این مجلات سطح علمی بسیار بالایی دارند و از لحاظ رتبه علمی بسیار معتبر می باشند. اما دانشجویان فقط در صورتی که قصد مهاجرت نداشته باشند می توانند اقدام به انتشار مقاله در این نشریات کنند زیرا این نشریات در خارج از کشور فاقد اعتبار علمی می باشند.

مزایای اکسپت مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی

 • داشتن نامه پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی مورد تایید وزارت علوم به منزله ی نخبه بودن پژوهشگر و محقق می باشد.
 • معافیت از سربازی برای نخبگانی که اکسپت و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم دارند.
 • در بسیاری از دانشگاه های بزرگ کشور، از شرایط اساسی جذب هیئت علمی، داشتن اکسپت و چاپ در نشریات علمی پژوهشی داخلی مصوب وزارت علوم می باشد.
 • ارتقاء رتبه برای اعضای هیئت علمی که مقاله ی اکسپت یا چاپ شده در این نوع مجلات دارند.
 • با داشتن اکسپت و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم می توان در رشته های علوم انسانی و هنر بدون کنکور به مصاحبه دعوت شد

نحوه چاپ مقاله در مجلات isc

برای انتشار تحقیقات خود در مجلات isc الگوریتم زیر را دنبال کنید:

ترجمه تخصصی مقاله

مجلات داخلی isc مقالات را به صورت فارسی و انگلیسی پذیرش می کنند و چنانچه مقاله شما به زبان انگلیسی یا ترجمه شده از انگلیسی باشد باید دستور العمل مجله را مطالعه فرمایید که به چه زبانی مقاله پذیرش می کند. می توانید مقاله خود را ترجمه کنید و به زبان اصلی به مجله سابمیت کنید. اما چنانچه احتیاج به ترجمه داشتید مقاله باید با کیفیت کاملا طلایی و بیشترین درصد کلمات تخصصی ترجمه شود و کیفیت لازم را داشته باشد. مقالات علمی چنانچه کیفیت ترجمه لازم را نداشته باشند در مرحله داوری فاقد اعتبار و امتیازات لازم خواهند بود. برای چاپ مقالات ترجمه شده نیاز به یک مترجم متخصص دارید.

ویراستاری مقاله

اغلب مقالاتی که ترجمه شده از یک زبان می باشند در متن آنها اصولا قواعد نگارشی و دستور زبانی رعایت نمی شود که این خود نشان از ضعف نویسنده می باشد و باید ایرادات گرامری دستور زبانی و محتوایی برطرف گردند تا مقاله کیفیت و اعتبار لازم را داشته باشد. ویراستاری مقاله بخش مهمی از مراحل می باشد و باید مقاله را با کیفیت بسیار بالایی ویراستاری نمایید تا اعتبار و سطح کیفی لازم را دارا باشد.

پارافریز مقاله

با توجه به اینکه در سالهای اخیر اغلب مقالات علمی به دلیل وقوع سرقت علمی در متن آنها ریجکت شده است. از این رو مقالات باید قبل از سابمیت به مجله پارافریز شوند و تشابهات علمی موجود در آنها برطرف گردد سرقت علمی و یا تشابهات علمی ناخواسته در متن مقاله مقاله یک اقدام غیر اخلاقی می باشد و باید حتما قبل از سابمیت مقاله به مجله برطرف گردد.

تصویر

فرمت بندی مقاله

مقاله باید قبل از اینکه به یک مجله سابمیت شود فرمتبنید شود و فرمت و ساختار مقاله تبدیل به فرمتی شود که از طرف مجله درخواست شده است از این رو باید حتما مقاله را قبل از سابمیت به یک مجله فرمتبندی و اصلاح کنید.

سابمیت مقاله

مقاله بعد از اینکه کلیه اقدامات و اصلاحات فق انجام گرفته شد آمادگی سابمیت به مجله مورد نظر را دارد و می توانید از راههای مشخص شده مقاله خود را به مجله سابمیت نمایید.

برای اعتبار سنجی مجلات داخلی isc قبل از سابمیت مقاله می توانید از طریق لینک های زیر اقدام فرمایید:

 • ISC: http://www.isc.gov.ir مجلات
 • مرکز برنامه ریزی و سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم و تحقیقات فناوری (https://rppc.msrt.ir/fa)
 • دفتر گسترش تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی (http://rvp.iau.ir/sp/)
 • مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی (http://blacklist.research.ac.ir/)

با در اختیار داشتن ISSN و یا عنوان مجله می توانید با ورود به سایت های فوق مجله انتخابی خود را اعتبار سنجی کنید و بعد از کسب اطمینان از اعتبار آنرا سابمیت نمایید. مجله باید از لحاظ حوزه موضوعی و سطح علمی با مقاله مطابقت داشته باشد سابمیت مقاله به مجلاتی که مطالبقت از لحاظ سطح کیفی و حوزه موضوعی ندارند توصیه نمی شود زیرا حتما عامل ریجکت مقاله خواهد بود.

خدمات موسسه سینا برای انتشار مقاله در مجلات داخلی

در موسسه سینا برای انتشار مقاله در مجلات معتبر خدمات زیر با کیفیت کاملا تضمینی ارائه می گیرند:

 • ترجمه تخصصی مقالات از فارسی به انگلیسی و از انگلیسی به فارسی با کیفیت کاملا تضمینی و به صورت طلایی و با کمترین هزینه
 • ویراستاری مقالات از لحاظ دستور زبانی و محتوایی با کیفیت بسیار بالا و به صورت کاملا تضمینی توسط کارشناسان مجرب و متخصص
 • پارافریز تضمینی و تخصصی مقالات با کیفیت بسیار بالا و کاملا تضمینی و توسط کارشناسان مجرب و فرهیخته
 • اعتبار سنجی مجلات و بررسی ISSN و عنوان مجلات و تایید اعتبار علمی مجله
 • سابمیت مقاله به مجله و اخذ نتیجه پذیرش
 • واریز هزینه های داوری و چاپ مقاله
 • رایزنی با داوران و سردبیر ژورنال جهت تسریع روند داوری
 • و هزاران خدمات ارزنده دیگر که همه خدمات توسط کارشناسان و مترجمین مجرب و متخصص ارائه می گردد که با سالها تلاش و سابقه در این حوزه اکنون قادر به ارائه بهترین خدمات تضمینی برای شما عزیزان می باشند.

پذیرش مقاله در مجلات داخلی ISC تضمینی نمی باشند اما با عملکرد صحیح و استاندارد در مراحل سابمیت می توانید احتمال پذیرش را بالاتر ببرید که کارشناسان موسسه سینا با عملکرد صحیح در فرآیند پذیرش مقاله می توانند درصد و احتمال پذیرش را بالاتر ببرند.

450 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش