صفحه اصلی خدمات ما تبدیل پایان نامه به کتاب نحوه ثبت پایان نامه در ایران داک

نحوه ثبت پایان نامه در ایران داک

یکشنبه ، 28 اردیبهشت 1399
همانطور که میدانید دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی به منظور فراهم نمودن امکان دسترسی به منابع غنی علمی برای پژوهشگران و علاقه‌مندان، اجتناب از تکرار مطالعات و تحقیقات انجام یافته و تکمیل پایگاه اطلاعاتی پایان‌نامه‌های دانشجویی کشور، موظف به ثبت اطلاعات پایان نامه ها و رساله های خود در سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران (ایران داک) میباشند.
نحوه ثبت پایان نامه در ایران داک

همانطور که میدانید دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی به منظور فراهم نمودن امکان دسترسی به منابع غنی علمی (پایان نامه‌ها/رساله‌ها) برای پژوهشگران و علاقه‌مندان، اجتناب از تکرار مطالعات و تحقیقات انجام یافته و تکمیل پایگاه اطلاعاتی پایان‌نامه‌های دانشجویی کشور، از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موظف به ثبت اطلاعات پایان نامه ها و رساله های خود در سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران (ایران داک) میباشند. به این منظور، دانشجو پس از تصویب پروپوزال در شورای تحصیلات تکمیلی موسسه، در نشانی http://thesis.irandoc.ac.ir بخش ثبت پیشنهاده (پروپوزال)، ورود اطلاعات می نماید و شماره رهگیری را از طریق سیستم دریافت نموده، رسید موقت ثبت پیشنهاده پایان نامه (Proposal) را که از سایت پژوهشگاه دریافت نموده به دفتر تحصیلات تکمیلی تحویل میدهد. بنابراین اولین گام برای شروع پروسه، ورود و ثبت نام در سایت این پژوهشگاه برای عضویت و ورود اطلاعات میباشد که خود مستلزم گذراندن مراحل زیر است:

1. ابتدا وارد آدرس سایت ایران داک شوید. چنانچه از قبل در سیستم عضو شده اید از قسمت ورود به سامانه وارد سایت مورد نظر شوید و در غیر این صورت بر روی گزینه نام نویسی کلیک نمائید.

2. در مرحله نام نویسی تمامی اطلاعات خواسته شده را به صورت کامل وارد نمائید.

3. پس از تکمیل اطلاعات شخصی جهت نام نویسی، پیامی تحت عنوان "برای تایید حساب کاربری به رایانامه خود بروید و روی لینک ارسالی کلیک نمائید" برای شما نمایش داده میشود.

4. به رایانامه خود بروید و روی لینک ارسالی جهت تکمیل ثبت نام کلیک کنید. 

5. حال از قسمت ورود به سامانه با رایانامه و گذرواژه مشخص شده وارد سامانه ثبت شوید.

6. بعد از وارد شدن به سامانه و ورود به پروفایل مخصوص خود، در مرحله اول بر روی پیشنهاده (پروپوزال) کلیک نمائید.

7. در این مرحله باید اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را با دقت وارد و سپس اطلاعات مربوط به پروپوزال را تکمیل کنید.

8. در این مرحله اطلاعات مربوط به اساتید راهنما و مشاور در سیستم ثبت می شود.

9. با تکمیل اطلاعات اساتید راهنما و مشاور اطلاعات پروپوزال تکمیل شده است و در مرحله بعد باید اطلاعات محتوای پروپوزال توسط دانشجو در سیستم ثبت شود.

10. پس از تکمیل اطلاعات پروپوزال، وارد مرحله بعدی شده و فایلهای متنی پایان نامه یا رساله خود را به دو صورت WORD و PDF در سایت بارگذاری کنید. 

11. بعد از این مرحله باید گزینه ثبت پرداخت را انتخاب کنید. برای پرداخت هزینه ثبت پروپوزال خود در سامانه، باید مشخصات فردی و حساب بانکی خود را در این بخش وارد نمایید و هزینه را پرداخت کنید.

11. .بعد از واریز هزینه، در نهایت یک کد رهگیری به نشانه اتمام انجام کار برای شما ارسال و پروپوزال شما ثبت میشود که برای پیگیری بعدی باید از آن استفاده کنید. 

پس از دریافت کد رهگیری از سامانه، فایلهای pdf و Word دریافت شده از دانشجویان، برای بررسی در اختیار کارشناسان ایرانداک گذاشته شده و پس از 72 ساعت بعد از تایید دانشگاه از سوی سیستم ایران داک ایمیلی مبنی بر گواهی پذیرش پروپوزال دانشجو به ایمیل دانشجو (ایمیلی که در پروفایل شخصی خود در سامانه وارد نموده اید) ارسال میشود. این گواهی به منزله مجوز شروع کار برای نگارش پایان نامه است. 

زمانی که پروسه نگارش پایان نامه به اتمام میرسد و دانشجو جلسه دفاع از آن را پشت سر میگذارد، پس از جلسه دفاع، بایستی اطلاعات نمایه پایان نامه را به دو زبان فارسی و انگلیسی آماده کرده و در نشانی http://thesis.irandoc.ac.ir با وارد کردن مشخصات کاربری که قبلا در مرحله ثبت پروپوزال ثبت نموده، وارد سایت شده و در بخش ورود اطلاعات پایان نامه، آن اطلاعات نمایه را بارگزاری کند و شماره رهگیری را از طریق سیستم دریافت می نماید.  پس از تائید پایان نامه توسط هیات داوران، دانشجو نسخه نهایی (الکترونیکی و چاپی) پایان نامه خود را در دو نسخه‌ چاپی و الکترونیکی همراه با شماره رهگیری دریافتی از سایت، جهت تحویل به پژوهشگاه، تحویل دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه می‌دهد. نماینده دفتر تحصیلات تکمیلی پس از اطمینان از ارسال موفق فرم و تایید محتویات پیوست، تائیدیه دریافت فرم را از سامانه پرینت می‌کند و پس از تائید (مهر و امضا)، تحویل دانشجو می‌دهد و در نهایت دانشجو رسید را به بخش فارغ‌التحصیلان دانشگاه تحویل میدهد که وجود آن جهت تکمیل مراحل فراغت از تحصیل دانشجو الزامیست.

بیشتر بخوانید:

پروپوزال (Proposal) چیست و چگونه نوشته می شود؟

نکات کاربردی و مهم در نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد

دو نمره پایان نامه با چاپ مقاله ISI

تفاوت ساختار مقاله با پایان نامه

 

1141 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
041 3325 0787
0914 972 4522
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش