صفحه اصلی خدمات ما تبدیل پایان نامه به کتاب نحوه ثبت پروپوزال در ایرانداک

نحوه ثبت پروپوزال در ایرانداک

یکشنبه ، 28 اردیبهشت 1399
یکی از اصطلاحات رایج برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که معمولا در شروع پروژه پایان نامه خود با آن سرو کار دارند، پروپوزال یا طرح اولیه و طرح پیشنهادی تحقیق است.
نحوه ثبت پروپوزال در ایرانداک

یکی از اصطلاحات رایج برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که معمولا در شروع پروژه پایان نامه خود با آن سرو کار دارند، پروپوزال یا طرح اولیه و طرح پیشنهادی تحقیق است. پژوهشگری که قصد تحقیق دارد، ابتدا باید برای پژوهش مورد نظر خود طرح تحقیق بنویسد. در حقیقت پروپوزال، طرحی است که در ذهن دارید و می‌خواهید آن را عملی کنید و باید آن را به صورت استاندارد و مکتوب به گروهی پیشنهاد بدهید. شما باید بدانید نقطه آغاز و پایان تحقیق شما کجاست و با هدف تحقیق آشنایی داشته باشید. پس پروپوزال نقشه و طرح کلی پروژه شماست. زمانی که این طرح از سوی دانشجو آماده و قابل ارائه شد، بایستی در سامانه ایران داک ثبت گردد تا هم تکراری نبودن عنوان پژوهش برای دانشجو و خصوصا دانشگاه محرز گردد و هم از تحقیقات مشابه و موازی کاری توسط محققین بعدی ممانعت شود. 

ثبت پروپوزال در ایران داک

برای ثبت پروپوزال در سامانه ایران داک باید مراحلی طی شود تا در نهایت دانشجو موفق به ثبت طرح خود و اعلام نتیجه توسط سامانه به دانشگاه مربوطه شود. این مراحل عبارتند از:

1. ابتدا وارد آدرس سایت ایران داک شوید. چنانچه از قبل در سیستم عضو شده اید از قسمت ورود به سامانه وارد سایت مورد نظر شوید و در غیر این صورت بر روی گزینه نام نویسی کلیک نمائید.

2. در مرحله نام نویسی تمامی اطلاعات خواسته شده را به صورت کامل وارد نمائید.

3. پس از تکمیل اطلاعات شخصی جهت نام نویسی، پیامی تحت عنوان "برای تایید حساب کاربری به رایانامه خود بروید و روی لینک ارسالی کلیک نمائید" برای شما نمایش داده میشود.

4. به رایانامه خود بروید و روی لینک ارسالی جهت تکمیل ثبت نام کلیک کنید. 

5. حال از قسمت ورود به سامانه با رایانامه و گذرواژه مشخص شده وارد سامانه ثبت شوید.

6. بعد از وارد شدن به سامانه و ورود به پروفایل مخصوص خود، در مرحله اول بر روی پیشنهاده (پروپوزال) کلیک نمائید.

7. در این مرحله باید اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را با دقت وارد و سپس اطلاعات مربوط به پروپوزال را تکمیل کنید.

8. در این مرحله اطلاعات مربوط به اساتید راهنما و مشاور در سیستم ثبت می شود.

9. با تکمیل اطلاعات اساتید راهنما و مشاور اطلاعات پروپوزال تکمیل شده است و در مرحله بعد باید اطلاعات محتوای پروپوزال توسط دانشجو در سیستم ثبت شود.

10. پس از تکمیل اطلاعات پروپوزال، وارد مرحله بعدی شده و فایلهای متنی پایان نامه یا رساله خود را به دو صورت WORD و PDF در سایت بارگذاری کنید. 

11. بعد از این مرحله باید گزینه ثبت پرداخت را انتخاب کنید. برای پرداخت هزینه ثبت پروپوزال خود در سامانه، باید مشخصات فردی و حساب بانکی خود را در این بخش وارد نمایید و هزینه را پرداخت کنید.

11. .بعد از واریز هزینه، در نهایت یک کد رهگیری به نشانه اتمام انجام کار برای شما ارسال و پروپوزال شما ثبت میشود که برای پیگیری بعدی باید از آن استفاده کنید. 

نکته: پس از دریافت کد رهگیری از سامانه، فایلهای pdf و Word دریافت شده از دانشجویان، برای بررسی در اختیار کارشناسان ایرانداک گذاشته شده و پس از 72 ساعت بعد از تایید دانشگاه از سوی سیستم ایران داک ایمیلی مبنی بر گواهی پذیرش پروپوزال دانشجو به ایمیل دانشجو (ایمیلی که در پروفایل شخصی خود در سامانه وارد نموده اید) ارسال میشود. لازم به ذکر است هر گونه تغییری در سامانه ثبت پرپوزال شما، از سوی سامانه ایران داک به صورت پیامک به شماره همراهی که در سامانه وارد نموده اید و یا از طریق ایمیلی که در سامانه وارد کرده اید به اطلاعتان خواهد رسید. از این رو لازم است اطلاعات شخصی خود را به صورت کامل و دقیق پر کنید.

لازم بـه ذكـر است تغيير اساتيدی كه دانشجو به عنوان استادان راهنما يا مشاور خود در سيستم انتخاب كرده است مشـكلاتی را برای دانشجو ايجاد خواهد كرد. لذا انتخاب اساتيد راهنما و مشاور بايد با نظر گروه تخصصی مربوطه باشد. بعد از تکمیل همه این مراحل فرم درخواستی شما به مشاور یا استاد راهنما ارسال می شود که استاد راهنما باید آنرا تایید نماید. پس از تایید استاد راهنما باید از طریق ایمیل اطلاعات را تکمیل تر نمایید. در نهایت شما میتوانید پس از دریافت تاییدیه از استاد راهنما شروع به نوشتن پایان نامه کنید.

بیشتر بخوانید:

نمونه فرم پروپوزال دانشگاه

نحوه نگارش پروپوزال دکتری

منظور از متغیر در پروپوزال چیست؟

رفرنس نویسی در پروپوزال چگونه است؟

1538 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
041 3325 0787
0914 972 4522
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش