صفحه اصلی خدمات ما چاپ مقاله نکات بسیار مهم در چاپ مقاله که باید بدانید

نکات بسیار مهم در چاپ مقاله که باید بدانید

شنبه ، 13 شهریور 1400
ماه‌ها و گاهی سال‌ها زمان میبرد تا یک کار پژوهشی انجام شود. پس اتمام تحقیقات ، قدم بعدی آماده کردن یک مقاله علمی و چاپ آن در مجلات معتبر دنیا است. حتی اگر فرد خبره ای در زمینه چاپ مقاله باشید، باز هم جمع آوری اطلاعات و نگارش مقاله علمی باکیفیت ، کاری بزرگ و پرپیچ و خم است. پس در این مطلب باما همراه باشید تا نکات مهم چاپ مقاله را با هم بررسی کنیم.
نکات بسیار مهم در چاپ مقاله که باید بدانید

نکات مهم در چاپ مقاله

برای چاپ مقاله در مجلات علمی معتبر دنیا، ابتدا باید مطالب تحقیق و پژوهش در قالب یک مقاله علمی نوشته شود. پس از آن است که قدم بعدی برای چاپ مقاله برداشته می شود. در این مقاله نکات مهمی که اغلب محققان و دانشجویان با نادیده گرفتن آنها باعث ریجکت مقاله شان میشود را بررسی می کنیم و می آموزیم چگونه بتوانیم مقاله خود را در کمترین زمان در مجله با کیفیتی به چاپ برسانیم.

قدم اول: ژورنال مناسبی انتخاب کنید

دلیل رد بسیاری از مقالات این موضوع می باشد که موضوعشان در محدوده موضوعات مورد نظر ژورنال نیست. باید بدانید که هر ژورنالی مخاطب خاص خود را دارد و اگر مقاله شما برای آن مخاطب مناسب نباشد، ریجکت خواهد شد. این نکته ایست که بسیاری از محققان آن را نادیده میگیرند و اقدام به ارسال مقاله خود به هر مجله می کنند حتی اگر نامرتبط با موضوع مقاله باشید! هنگامیکه می خواهید برای چاپ مقاله خود مجله ای انتخاب کنید، حوزه موضوعات آن را به طور دقیق بررسی کنید.

برای بررسی محور های مجور می توانید به صفحه «درباره ژورنال» یا «اهداف و محدوده ها» بروید و آن را کامل مطالعه نمایید. ببینید آیا این مجله مناسب مقاله شما است یا خیر؟ آیا موضوع مقاله شما در دسته بندی موضوعات آن قرار می گیرد؟ و از همه مهم تر، مقاله شما روی این مجله مخاطبی خواهد داشت؟ خواندن برخی از مقالات چاپ شده در مجله نیز می تواند کمک بسیاری در شناخت مجله و موضوعات آن بکند.

برای انتخاب مجله مناسب میتوانید از کارشناسان موسسه سینا راهنمایی بخواهید. کارشناسان 24 ساعته انلاین و در دسترس هستند تا برای انتخاب مجله مناسب در کنار شما باشند.

قدم دوم: مقاله خود را ویراستاری کنید

بسیار مهم هست که مقاله شما توسط ویراستاران حرفه ای و تخصصی بررسی شود تا اگر ایرادی در مقاله باشد رفع گردد. ویرایش تخصصی به روی نکات گرامری، ساختار جملات، دستور زبان و موارد اینچنینی صورت می گیرد.

همچنین میزان تشابهت یا سرقت ادبی نیز باید بررسی شود تا اگر درصد تشابه مقاله بالا بود اقدام به پارافریز شود. همان طور که میدانید دلیل بسیاری از ریجکت ها توسط مجله ایرادات گرامری و سرقت ادبی مقاله هست.

قدم سوم: از کاورلتر غافل نشوید

تمامی مقالات ژورنالی باید همراه با یک کاورلتر برای مجله ارسال شوند. کاورلتر فرصت شما برای انتقال اهمیت مطالعه علمی و تاثیر احتمالی آن در زمینه تحقیقات دیگر است. یک کاورلتر متقاعد کننده کمک می کند مقاله شما با اعتبار بیشتری معرفی شود. برای نوشتن یک کاورلتر خوب و متقاعد کننده نیز می توانید از برخی از شرکت های ویراستاری کمک بگیرید.

برای نوشتن کاورلتر میتوانید از کارشناسان خبره موسسه سینا کمک بگیرید تا در اسرع وقت کاورلتری دقیق و کامل و در عین حال جذاب برای ادیتور نوشته شود.

قدم چهارم: صبور باشید

همان طور که می دانید چاپ مقاله پروسه طولانی است. حتما توجه کنید که قرار نیست یکی دو روز بعد از ارسال مقاله جوابی دریافت نمایید. آماده کردن و ارسال مقاله برای مجله از اولین اقدامات است. بعد از این مراحل، مقاله شما تازه وارد روال چاپ در مجله شده است.

ابتدا باید داوران مجله و سردبیر مقاله شما را کاملا بررسی کنند و نظرات و انتقادات خود را ارائه نمایند. مراحل داوری تا چاپ مقاله در یک مجله ممکن است حتی چند ماه به طول انجامد.

قدم پنجم: از تغییرات در مقاله خود استقبال کنید

در بسیاری از موارد که حتی مقاله رد نمیشود نیز سردبیر و داور مجله درخواست تغییر و اصلاحیه می کنند. بنابراین پس از دریافت پاسخ از سوی سردبیر مجله، کاملا به نکاتی که گفته شده دقت کنید و سعی کنید تا جای ممکن انتقادات را پذیرفته و تغییرات مورد نظر را در مقاله خود اعمال نماید.

برای اینکه بتوانید مقاله بهتری به چاپ برسانید باید به نظرات داورهای مجله اهمیت دهید. تغییراتی که سردبیر مجله از شما میخواهد ممکن است مربوط به نکات ویرایشی ساده باشد، یا شاید از شما بخواهند اطلاعات قسمتی از مقاله را تغییر دهید یا تکمیل نمایید. خیلی نادر است که یک مقاله در مرحله اول ارسال به مجله، مورد تایید قرار بگیرد و هیچ اصلاحیه ای درخواست نشود.

چاپ مقاله خود را به کجا بسپاریم؟

اگر زمان کافی و یا اشنایی لازم با مراحل چاپ مقاله ندارید میتوانید کار چاپ مقاله خود را به موسسه سینا بسپارید. موسسه سینا در تمام مراحل دلسوزانه و متعهدانه در کنار شما هسنتند تا بتوایند پذیرش مقاله خود را در زمان کوتاه تری دریافت نمایید و به چاپ برسانید.

تنها کافی هست از طریق ثبت سفارش در پایین همین صفحه و یا ارسال ایمیل ، واتساپ و یا تماس با کارشناسان موسسه سینا ، درخواست خود را ارسال بفرمایید تا کار چاپ مقاله تان سریعا آغاز شود.

31 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش