صفحه اصلی آموزش نگارش مقاله نمونه مقاله استخراج شده از پایان نامه

نمونه مقاله استخراج شده از پایان نامه

چهارشنبه ، 25 مهر 1397
یکی از معیارهای مهم برای ارزیابی پایان نامه های دانشجویان توسط اساتید در جلسه دفاعیه، اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی و کسب امتیاز در مصاحبه دکتری، مقاله استخراح شده از پایان نامه است.
نمونه مقاله استخراج شده از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه برای یک محقق یا دانشجو بسیار اهمیت دارد، ارزش یک پایان نامه با مقاله ای که از آن استخراج شده است، تعیین می‌شود. پایان نامه بیشتر ماهیت آموزشی دارد و نشان دهنده میزان تسلط، آگاهی،  دانش یک دانشجو از تحصیلات دانشگاهی است. اما مقاله نشان دهنده علاقه دانشجو به تحقیق و ارائه ایده های علمی ناب است. بنابراین یک مقاله علمی باید دارای نوآوری و سندیت قوی علمی باشد تا توسط محققین دیگر مورد مطالعه قرار گیرد.
استخراج مقاله از پایان نامه به میزان زیادی به کار پژوهشی دانشجو بستگی دارد. بنابراین قبل از اقدام به استخراج مقاله از پایان نامه، لازم است تا برنامه ریزی  خوبی برای آن انجام شود. برای مثال می توان به ترتیب زیر عمل کرد:

 1. انتخاب مجله
 2. یادداشت کردن دستورالعمل مجله در خصوص نحوه نگارش مقاله
 3. مطالعه اجمالی پایان نامه و جدا کردن بخش های مهم آن
 4. تعیین بخش های مختلف مقاله
 5. نگارش مقاله
 6. بازبینی مقاله توسط فرد دیگر
 7. تعیین نویسندگان مجله
 8. مرور مقاله قبل از ارسال به مجله
 • انتخاب مجله

انتخاب مجله یک گام بسیار مهم در چاپ مقاله است. مجله ای که انتخاب می کنید باید متناسب با موضوع شما باشد تا خوانندگان، مقاله شما را برای مطالعه انتخاب نمایند. انتخاب مجله باید با دقت و وسواس خاصی انجام گیرد. با توجه به اینکه در سال های اخیر شاهد فعالیت یکسری مجلات جعلی با سوءاستفاده از نام مجلات معتبر بوده ایم، در نتیجه بایستی قبل از ارسال مقاله به مجله، حتما از اعتبار مجله مطمئن شویم.

 1. یکی از راه های انتخاب مجله متناسب با موضوع مقاله، مراجعه به لیست منابع پایان نامه است. ببینید مقالاتی که از آنها بعنوان منبع اصلی استفاده کرده اید در کدام مجلات به چاپ رسیده اند.
 2. نسخه های قبلی چاپ شده در مجله را مطالعه کنید. ببینید چقدر تشابه موضوعی با عنوان و موضوع شما دارند.
 3. برای بررسی کیفیت مجله، حتما issn ان را در سایت clarivate  analytics چک نمایید.
 4.  Scop یا حوزه فعالیت مجلات را مطالعه کنید. ببینید موضوعاتی که در آن زمینه اقدام به پذیرش و چاپ مقاله می کند چیست. برخی مجلات جعلی، دامنه گسترده ای از موضوعات را دارند و هیچ تعریف مشخصی از حوزه فعالیت ندارند.
 5. مورد بعدی، بررسی مقالات چاپ شده در ان مجله می باشد. اگر 80-90 درصد مقالات چاپ شده در یک مجله از یک کشور باشد، زیاد به آن مجله اعتماد نکنید.
 • یادداشت کردن دستورالعمل مجله در خصوص نحوه نگارش مقاله

بعد از انتخاب مجله، به سراغ دستورالعمل آن بروید. توضیحات مربوط به فرم نگارشی مجله در بخش authors guidline نوشته می شود. در اینجا لازم است ابتدا نوع مقاله خود را مشخص کنید. این که می خواهید یک مقاله گزارشی ارائه کنید و یا یک مقاله مروری، پژوهشی ، نقد یا بررسی . زیرا هر کدام از این نوع مقالات ساختار نگارشی و فرمت بندی متفاوتی دارد. دقت نمایید که هر مجله ای دستورالعمل مخصوص به خود را دارد که در صورت رعایت نکردن آن، مقاله از سوی مجله ریجکت می شود.

 • مطالعه اجمالی پایان نامه و جدا کردن بخش های مهم آن

با توجه به اینکه پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حجم بالای 80 صفحه را دارند، و از طرفی یک مقاله بطور متوسط مابین 8-15 صفحه می باشد، در نتیجه، بایستی تنها بخش های مهم و ضروری از پایان نامه استخراج و در مقاله نوشته شود. مقاله هایی که در حجم بالا نوشته می شوند ، معمولا مورد پذیرش مجلات قرار نمی گیرند، مگر آنکه خود مجله بیان کند که مقالات با تعداد صفحات مثلا 10-25 را می پذیرد.

 • تعیین بخش های مختلف مقاله

بهترین را برای نگارش یک مقاله این است که برای هر کدام از بخش های مقاله یک برنامه مشخص تعیین کنید. مثلا می خواهید بخش مقدمه مقاله را بنویسید. در اینصورت به هیچ عنوان به دنبال نتایج و بحث و بخش های دیگر مقاله نروید. تمام تمرکز خود را بر روی بخش مقدمه بگذارید و تا اتمام این بخش، بخش دیگری را آغاز نکنید.

 • بازبینی مقاله توسط فرد دیگر

بعد از اتمام نگارش مقاله، حتما از فرد دیگری بخواهید تا مقاله شما را بخواند.  چون شما در حین نوشتن مقاله چندین بار متن خود را خوانده اید و شاید به نظرتان هیچ ایرادی نداشته باشد. اما وقتی نفر سوم مقاله شما را میخواند بهتر می تواند در خصوص آن نظر دهد و ایرادات ان را رفع نماید.

 • تعیین نویسندگان مجله

اگر قصد دارید که با همکاری چند نفر، مقاله خود را بنویسید، در ابتدا باید آنها را مشخص کنید. اینکه هر نویسنده چه نقشی در نوشتن مقاله شما دارد. مثلا ممکن است فردی در انجام کارهای پژوهشی مقاله به شما کمک کرده باشد و یا فرد دیگری به عنوان ویراستار ادبی و گرامری مقاله به شما کمک کند. هر کدام از این افراد باید جایگاه مشخصی را داشته باشند. زیرا ترتیب اسامی نویسندگان در میزان امتیازدهی به آنها مهم می باشد.

 • مرور مقاله قبل از ارسال به مجله

هرگز در ارسال مقاله خود به مجله عجله نکنید. اینکه مقاله شما یک ماه زودتر به مجله ارسال شود و بعد از 2 ماه ریجکت شود بهتر است یا اینکه مقاله شما یک ماه دیرتر سابمیت شود و در عوض از سوی مجله پذیرفته شود. تنها تمرکز خود را روی نگارش مقاله بگذارید. بارها و بارها مقاله خود را بخوانید تا جای هیچ گونه ابهامی برای شما باقی نماند. هرگز از دید خودتان به مقاله نگاه نکنید؛ خودتان را بجای داوران مجله قرار دهید. ببینید آیا مقاله ای که نوشته اید از همه لحاظ قابل قبول می باشد یا نه. در قضاوت در خصوص مقالیتان بی رحم باشید. کوچکترین ایرادات را اصلاح نمایید تا با خیال راحت مقاله خود را برای مجله ارسال کنید.

 موسسه سینا با سال ها تجربه در امر استخراج مقاله، ویرایش، ترجمه ، سابمیت و چاپ مقاله در مجلات معتبر، این خدمت را به صورت ویژه برای افرادی که پایان نامه خود را به اتمام رسانده و علاقه مند به استخراج مقاله از پایان نامه خود و چاپ آن در مجلات معتبر یا ارائه در کنفرانس های ملی و بین المللی می باشند، ارائه می کند. در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد می توان از پایان نامه حداقل دوالی سه مقاله استخراج نمود و در مقاطع تحصیلی دکتری عموما می توان  3الی 4 مقاله از پایان نامه استخراج نمود. هزینه استخراج یک مقاله 200 هزار تومان میباشد ولی اگر تعداد مقالات استخراجی بیشتر باشد موسسه حتما تخفیفات بیشتری خواهند داد.
مزیتی که استخراج مقاله توسط کارشناسان موسسه سینا دارد این است که استخراج مقاله شما در کمترین زمان و با بهترین کیفیت توسط فارغ التحصیلان هم رشته شما از بهترین دانشگاه های ایران انجام می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه استخراج مقاله از پایان نامه، می توانید با کارشناسان انلاین ما مشاوره نمایید.

4922 بازدید | 20 دیدگاه
اشتراک گذاری
دیدگاه ها
دانیال مهرجویی
28 آذر 1397 | 12:13
سلام. برای استخراج مقاله از پایان نامه کل فایل رو باید برای شما ارسال کنم؟ چند مقاله از یک پایان نامه 120 صفحه ای میشه استخراج کرد؟ و اینکه برای استخراج هر مقاله چقدر هزینه میگیرید؟
فرناز عبدالهی
28 آذر 1397 | 11:51
سلام من پایان نامم رو وسال 92 نوشتم و الان میخواک ازش مقاله استخراج کنم و در مجله isi چاپ کنم. لطفا راهنمایی می فرمایید که چیکار کنم؟تشکر
azadeh
28 آذر 1397 | 12:02
سلام. ممنون از مطالب خوبتون. میخواستم بدونم هزینه استخراج مقاله از پایان نامه؛ ترجمه؛ و ارسال به مجلات isi چقدر می شود؟ رشته من معماری مقطع کارشناسی ارشد هست. با تشکر
موسسه سینا
28 آذر 1397 | 16:16
باسلام واحترام استدعا میشود فایل ورد پایان نامه را به ایمیل زیر ارسال مینمایید تا از ان مقاله استخراج شود وبعد استخراج برای ترجمه ارسال شود وبعد اتمام ترجمه برای هر مجله تایید شده ای اس ای اقدام نماییم. بی صبرانه منتظر ایمیلتان هستی. باسپاس pub.sina@gmail.com
حسن رنجبری
28 آذر 1397 | 11:56
با سلام. من کارمند هستم و فرصت کافی واسه نوشتن مقاله ندارم. می خواستم بدونم هزینه استخراج مقاله از پایان نامه، یک مقاله فارسی (برای مجلات علمی پژوهشی داخلی) و یک مقاله انگلیسی (برای مجلات ISI ایمپکت دار) چقدر میشه؟ مجلات رو خودم باید پیدا کنم یا شما معرفی می کنید؟ با تشکر
علی کشاورز
3 شهریور 1399 | 20:54
بسیار مفید وعالی -سپاسگزار
موسسه سینا
28 آذر 1397 | 16:10
باسلام فرهیخته گرامی هزینه استخراج یک مقاله 180.000تومان دربازه زمانی دو روزه به اتمام میرسد بعد اتمام استخراج برحسب تعداد کلمات مقاله هزینه ترجمه براورد میشود وهزینه پذیرش وچاپ مجلات ای اس ای هم از 1.000.000تومان به بالامیباشد که برحسب رشته متغیر میباشد برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان موسسه درتماس باشید. باتشکر
موسسه سینا
21 شهریور 1400 | 07:43
باسلام وعرض ادب احتراما هزینه استخراج یک مقاله از پایان نامه درحال حاضر450.000 تومان میباشد ودربازه زمانی دوالی سه روز کاری خدمتتان تقدیم میشود مایل باشید فایل پایان نامه را به ایمیل موسسه ارسال نمایید بررسی شود چه عناوینی قابل استخراج میباشد خدمتتن عناوین تقدیم شود هر کدام تاییدفرمودید اقدام شود. باتشکرازشما sina.pub@gmail.com
مریم کریمی
19 شهریور 1400 | 22:54
سلام، هزینه استخراج مقاله از پایان نامه چقدر است؟
موسسه سینا
14 اسفند 1399 | 07:42
باسلام وعرض ادب احتراما هزینه استخراج یک مقاله 250.000تومان ودومقاله 450.000تومان میباشد ودربازه زمانی دوالی سه روز کاری یک مقاله قابل استخراج میباشد وبرای اقدام هم لطفا فایل پایان نامه به ایمیل موسسه ارسال نمایید بررسی شود چه عناوینی قابل استخراج میباشد خدمتتان تقدیم میشود هرکدام موردتاییدتان باشد اقدام نماییم. باتشکر ازحسن توجه شما به موسسه سینا
مهدیه
13 اسفند 1399 | 07:56
با سلام و خسته نباشید. میشه بفرمائید هزینه استخراج مقاله از پایان نامه چقدر میشه. البته هر کدوم جدا. با تشکر
موسسه سینا
18 بهمن 1399 | 07:35
باسلام وعرض ادب دوست عزیز موردی نیست برای اقدام جهت استخراج مقاله ابتدا فایل پایان نامه را به ایمیل موسسه ارسال نمایید بررسی شود وعناوین قابل استخراج خدمتان تقدیم وبعد تاییدیه از طرف جنابعالی اقدام شود وبرای تاییدیه بهتر استادراهنما اطلاع داشته باشد اگر اسم ایشان مدنظرتان باشد بیاورید باید اطلاع داشته باشد وبرای راهنمایی بیشتر بهتره با شماره تماس موجود درسایت با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید کارشناسان بهتر راهنمایی میکنند. 09149724522 04133250787 شماره تماس موسسه باتشکرازحسن توجه شما به موسسه سینا
زهرا
18 بهمن 1399 | 00:51
با سلام و خسته نباشید لطفا بنده رو راهنمایی کنید بنده یک هفته دیگه دفاع ارشد دارم آیا بنده میتونم از کارم مقاله استخراج کنم و اینکه برای این کار حتما باید تایید و نظر استاد راهنما باشد به عبارتی برای لحاظ شدن نمره مقاله در پایان نامه چه باید کرد ؟ در ضمن اگر کلا دفاع کنم و به استاد اطلاع ندهم و از پایان نامه مقاله استخراج شود آیا غیر قانونی است ؟؟ آیا میتونید کمکم کنید در چاپ در مجلات معتبر و کسب نمره عالی در پایان نامه؟
موسسه سینا
4 شهریور 1399 | 17:14
باسلام وعرض ادب دوست عزیزخوشحالیم که باعث رضاییتان شده ومنتظرهمکاری با جنابعالی هستیم. باتشکر
موسسه سینا
19 فروردین 1399 | 01:51
باسلام وعرض ادب دوست عزیز برای ثبت مقاله درمجلات داخلی وخارجی لطفا درخواستتان را بهه ایمیل موجود درسایت موسسه ویا با ثبت سفارش ارسال نمایید کارشناسان مجلات خدمتتان معرفی نمایند. باتشکرازشما
azam
18 فروردین 1399 | 23:28
سلام وخسته نباشید من مقاله استخراج شده از پایان نامه (ارشد اقتصاد) رو ترجمه کردم فقط میخواستم شرایط ثبت در مقالات فارسی و انگلیسی رو بدونم
موسسه سینا
10 اسفند 1398 | 17:05
باسلام وعرض ادب احتراما خدمت جنابعالی عرض کنیم که هزینه استخراج یک مقاله 200.000تومان ودومقاله 360.000تومان میباشد ودربازه زمانی دو الی سه روزکاری خدمتتان تقدیم میشود.لطفا درخواستتان را به ایمیل موسسه یا در سایت ثبت سفارش نماییدتا اقدامات لازم صورت پذیرد. باتشکرازشما
احسان
10 اسفند 1398 | 06:48
سلام،من رشته ام ریاضی کاربردی گرایش جبرخطی عددی هست میخوام ی مقاله علمی و پژوهشی از مقاله ی پایان نامه ام برام استخراج کنید،چقدر هزینه اش میشه،ممنون
موسسه سینا
28 آذر 1397 | 16:14
باسلام وقت بخیر احتراما خدمتتان عرض کنیم که موسسه با دریافت پایان نامه هم استخراج مقاله هم ترجمه هم پذیرش وچاپ را در بازه زمانی زیر یک ماه خدمتتان تقدیم نماید.هزینه استخراج دو مقاله 360.000تومان وهزینه مجلات داخلی از 700.000تومان وهزینه مجلات ای اس ای از 1.000.000تومان به بالا میباشد که برحسب رشته هزینه ها فرق میکندبرای اطلاع از هزینه ومعرفی مجلات میتوانید با ایمیل زیر یا باشماره تماس زیر با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید. pub.sina@gmail.com 09149724522 سپاسگزارم
موسسه سینا
28 آذر 1397 | 16:08
باسلام وعرض ادب احتراما خدمتتان عرض کنیم که برای استخراج مقاله باید فایل ورد پایان نامه را ارسال نماییدوازیک پایان نامه تا 3مقاله قابل استخراج میباشدوهزینه هریک مقاله استخراج شده کلا با تخفیف 180.000تومان میباشد ودربازه 2روزه به اتمام میرسد. باسپاس
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش