آموزش نگارش مقاله نکات مهم در استخراج مقاله از پایان نامه

نکات مهم در استخراج مقاله از پایان نامه

شنبه ، 19 آبان 1397
بازنویسی یک رساله دکترا و یا پایان ‎نامه و سپس انتشار آن به عنوان یک مقاله ژورنالی در مجلات معتبر، به منظور استفاده محققین دیگر انجام میگیرد.
نکات مهم در استخراج مقاله از پایان نامه

مقاله و پایان نامه هر دو یافته های ثبت شده تحقیق هستند ولی تفاوت هایی با هم دارند.برای اینکه بخواهید پایان نامه خود را تبدیل به یک مقاله ژورنالی بکنید باید تفاوت بین آنها را به روشنی بدانید. پایان نامه یا رساله معمولا ادعایی همراه با دلایل محکم است که توسط دانشجویان به عنوان بخشی از دوره آموزشی نوشته می‎شود. بنابراین رساله هدفی آموزشی دارد و باید در مقابل یک کمیته ارائه و سپس ارزیابی شود تا شایستگی آن برای دریافت نمره بررسی گردد.

هدف از نگارش پایان نامه نشان دادن میزان آموخته های خود از دوران تحصیلات دانشگاهی است. اما مقاله ، میزان مهارت و علاقه دانشجو و یا محقق در زمینه تحقیق و پژوهش می باشد که قصد دارد یافته های خود را در خصوص یک موضوع خاص با دیگران به اشتراک بگذارد.ن گارش و ارائه یک مقاله علمی باید با دقت بالایی انجام گیرد. زیرا  افرادی که قرار است ان را بخوانند، دانشمندان و محققان در آن زمینه هستند که به دنبال یافته های عملی جدید و دارای دلایل محکم هستند. در واقع مقاله یک توضیح مختصر اما جامع از یک پایان نامه می باشد که بیشترین تمرکز خود را بر روی یافته ها و نتایج قرار می دهد.

استخراج مقاله ژورنالی از پایان نامه:

طول مقاله:مقاله و پایاننامه تفاوت های زیادی با هم دارند از جمله این تفاوت ها حجم پایان نامه ومقاله می باشد. در حالت کلی طول یک مقاله بسیار کوتاه تر از یک پایاننامه است.  درحالی‎که ممکن است طول یک پایان نامه به چند صد صفحه و حدود ۲۰،۰۰۰ واژه‎ برسد، طول یک مقاله وابسته به رشته و ژورنال به ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کلمه محدود می‎شود. بنابراین، هر یک از بخش‎های مقاله باید به طور قابل ملاحظه‎ای کاهش یابد.در نگارش پایاننامه بسیار توجه نمایید تا با حفظ ماهیت پژوهش جزئئات اضافی آنرا کنار بگذارید تا  طول مقاله طولاتی تر نباشد.

چکیده: مقاله و پایان نامه در اندازه چکیده باهم تفاوت دارند. در حالت عادی طول چکیده یک مقاله در حدود 150 تا 250 کلمه است در حالی که طول چکیده پایان نامه طولانی تر است و می تواند تا 400 کلمه هم باشد. طول چکیده مقاله بر اساس دستورالعمل مجله نوشته می شود. بسیاری از مجلات چکیده ای ساختار یافته را می پسندند در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند که یک چکیده کلی از مقاله نوشته شود. چکیده های گرافیکی و ویدیویی موجب جذابیت مقاله می‎شود.

مقدمه: مقدمه مقاله از لحاظ حجم بسیار متفاوت از پایان نامه است. شما در نوشتن مقدمه و ادبیات پژوهشی پایان نامه دستتان باز است و هیچ محدودیت حجمی ندارد. در بسیاری از پایان نامه ها مقدمه تا 50 صفحه نیز می رسد. با این حال در یک مقاله بخش مقدمه بایستی خلاصه ‎تر نوشته شود و باید صرفا نکات و دانشی از کارهای قبلی آورده شود که نوشتن آنها ضروری می باشد. اگر پژوهش شما در پایان ‎نامه یا رساله به بیش از یک سوال پاسخ می‎دهد، در مقاله خود فقط بر روی یکی از این سوال ‎ها تمرکز نمایید.

روش ها:بخش ایده‎ها و روشهای پایان نامه معمولا شامل بحثی گسترده از رویکردهای پژوهش و روش‎شناسی است. با این حال برای مقاله ژورنالی نیازمند ارائه ‎ای مختصرتر از روش‎ها هستید، باید خودتان را تنها به توصیف جزئیات روش ‎های مورد استفاده محدود نمایید.  آزمایش ‎های انجام شده و بحثی جامع بر روی روش‎های پژوهش در اینجا لازم نخواهد بود.

نتایج: همانطور که می دانید، نتایج مهم ترین بخش از یک پایان نامه و مقاله است. در نوشتن بخش نتایج پایان نامه، شما تمام جزئیات را بایستی شرح دهید و تمامی نمودارها و جداول و اشکال را درج نمایید. اما با توجه به محدودیتی که در مقاله دارید، فقط یافته‎ های اصلی را باید گزارش دهید. در واقع فقط نتایجی را در مقاله گزارش کنید که به طور مستقیم به سوال پژوهش مرتبط باشد و دلایلی محکمی برای آن‎ها داشته باشید. درصورت تمایل، یافته‎های ثانویه را می‎توانید به‎عنوان اطلاعات تکمیلی بیاورید.

بحث: قسمت بحث پایان‎نامه یا رساله نیز مهم می باشد و تا حدودی مفصل ‎تر نوشته می شود. هدف از نوشتن این بخش ارائه تفسیر کاملی از تمام نتایج و مقایسه آنها با نتایج کارهای قبلی می باشد. هرگز با تکرار نتایج خود در این بخش مرتکب اشتباه نشوید. سعی کنید فقط به تفسیر نتایج بپردازید. در مقاله نیز بعد از نوشتن بخش نتایج، بایستی در حد یک صفحه در خصوص تفسیر نتایج خود و دیگران توضیح دهید. بحث های طولانی در مقاله زیاد جالب نخواهد بود.

منابع: معمولا پایان ‎نامه‎ ها دارای لیستی جامع از استنادها و حتی گاهی اوقات شامل فهرست کتاب هستند. در حالی که تعداد منابع استفاده شده برای یک مقاله بسیار محدود می باشد و بخش مرجع تنها شامل آثاری است که در داخل مقاله ذکر شده‎ باشند.  برخی از ژورنال‎ها از نویسنده درخواست می کنند که از منابع در  یک حد مشخص استفاده کنند. 

راهنمایی‎های بالا به منظور آشنایی شما با نحوه‎ی تبدیل پایان‎نامه به یک مقاله ژورنالی آورده شده است. اگرچه نگارش مقاله به هیچ وجه کار آسانی نیست و نیازمند تلاش و دقت بسیار زیادی است. هرگز در نوشتن مقاله خود عجله نکنید و سعی کنید با دقت بالا و حوصله کافی و با یک برنامه ریزی خوب برای نوشتن هر بخش از مقاله خود وقت بگذارید.

موسسه سینا ارائه دهنده خدمات تخصصی در خصوص استخراج مقاله از پایان نامه، ترجمه فوق تخصصی، اخذ پذیرش و چاپ مقاله در مجلات مختلف هست. شما عزیزان می توانید با ارسال فایل پایان نامه خود به کارشناسان ما، از آنها بخواهید تا بر اساس حجم محتوایی پایان نامه و موضوع آن، برای شما مقاله استخراج نمایند. استخراج مقاله از پایان نامه در بازه زمانی 3-6 روز و توسط کارشناسان تحصیل کرده در آن رشته انجام میگیرد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما از طریق چت آنلاین و یا ایمیل موسسه در ارتباط باشید.

10565 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.