خدمات ما چاپ مقاله پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی

پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی

یکشنبه ، 18 اسفند 1398
مقالات علمی پژوهشی جزو مقالاتی هستند که هم در مجامع علمی مقبولیت بالایی دارند و هم در کسب امتیازهای پژوهشی برای دانشجویان و محققین بسیار حائز اهمیت هستند. چرا که در اکثر مصاحبه‌های تحصیلی و شغلی امتیاز قابل توجهی به این گروه از مقالات اختصاص داده می‌شود.
پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی

مقالات علمی پژوهشی جزو مقالاتی هستند که هم در مجامع علمی مقبولیت بالایی دارند و هم در کسب امتیازهای پژوهشی برای دانشجویان و محققین بسیار حائز اهمیت هستند. چرا که در اکثر مصاحبه‌های تحصیلی و شغلی امتیاز قابل توجهی به این گروه از مقالات اختصاص داده می‌شود. مزیت دیگر مقالات علمی پژوهشی برای این قشر، دریافت فاند و بورسیه از دانشگاه‌های خارجی و معتبر دنیاست. به همین دلیل بسیاری از پژوهشگران و دانشجویان سعی در نگارش مقاله علمی پژوهشی به نام خود دارند. البته که نگارش این دسته از مقالات علمی، کاری سخت و زمان‌بر است و نیاز به تجربه و مطالعه دقیق و نیز راهنمایی و مشاوره افراد خبره در این کار دارد. اما مقاله علمی پژوهشی ماهیتاً چه نوع مقاله ایست؟

مقاله علمی پژوهشی

مقاله علمی پژوهشی مقاله ایست که در نگارش و گردآوری آن به جای پرداختن به نتایج تحقیقات گذشته در زمینه مطالعاتی و تحقیقاتی، یک ایده ناب و نوآورانه نسبت به تحقیقات قبلی کانون توجه و تمرکز محقق باشد. در واقع مقاله پژوهشی نوعی مقاله بیس است که برای نگارش آن از داده‌های خامی که خود محقق آن‌ها را کسب کرده، استفاده شده باشد. به همین دلیل اغلب نیازمند یک مرحله مطالعه میدانی و نیز  تجزیه و تحلیل‌های آماری می‌باشد.

مقاله علمی پژوهشی به رفع یک مشکل خاص میپردازد که قبلاً درباره آن راه حلی ارائه نشده است و یا راه حل‌های ارائه داده شده دارای خلاهای عملیاتی  هستند.

مراحل اکسپت و چاپ مقاله علمی و پژوهشی

با توجه به داوری سختگیرانه مجلات معتبر، لزوما باید تمام قواعد و اصول مربوط به ساختار و قالب مقاله های علمی را در تمام مراحل نگارش مد نظر قرار دهید. پس از نگارش و تنظیم فرمت مقاله نوبت به طی مراحل ارسال ، پذیرش و چاپ مقاله میرسد. این مراحل شامل موارد زیر است:

ترجمه تخصصی

اصل مهم در نگارش مقاله کیفیت محتوای آن است. اما این کیفیت بایستی در تمام مراحل بایستی در تمام مراحل تداوم داشته باشد. یکی از این مراحل که نقش اساسی در حفظ کیفیت محتوا دارد، مرحله ترجمه تخصصی مقاله برای ارسال به مجلات بین المللی است. ترجمه مقالات تخصصی باید به صورت مفهومی و با کیفیت بسیار بالا انجام گیرد. بدیهیست که چنین ترجمه ای مستلزم تجربه و تخصصی کافی در زمینه موضوعی مقاله است. پس حتما از یک مترجم متخصص برای ترجمه کمک بگیرید. موسسه سینا به عنوان یکی از معتبرترین موسسات ترجمه متون تخصصی در سطح کشور مقالات تخصصی شما محققین را به صورت کاملا تضمینی و با کیفیت بسیار بالا ترجمه می‌کند.

یافتن ژورنال معتبر

یکی از مراحل سخت کار همین مرحله است. با توجه به گسترش علوم مختلف و تخصصی شدن شاخه های علمی، مجلات نیز در حوزه های تخصصی مقاله پذیرش می‌کنند. مجلات باید در لیست مجلات مورد تایید وزارت علوم باشند و قبل از انتخاب مجله حتما باید این نکته را مد نظر داشته باشید. نکته دیگر در این مرحله بررسی اسکوپ ژورنال انتخابی است که بایستی با موضوع مقاله شما تناسب و هم خوانی داشته باشد. یکی دیگر از خدمات موسسه سینا معرفی مقالات معتبر تخصصی در حوزه موضوعی مقاله شماست. کارشناس موسسه لیست مجلات متناسب و معتبر را برای شما ارسال خواهد کرد و می‌توانید تصمیم خود را مبنی بر انتخاب ژورنال معتبر و متناسب بگیرید.

ویرایش تخصصی مقاله

اگر زمان کافی برای بازبینی و ویرایش مقاله طبق چارچوبها و قواعد ژورنال انتخابی خود ندارید، این کار را به یک ویراستار حرفه ای بسپارید. چرا که حتی کوچکترین ایرادات نگارشی، ساختاری و یا دستوری از دید داوران و ادیتور مجلات پنهان نمیمانند.  در این حوزه نیز میتوانید به ویراستاران کهنه کار موسسه سینا تکیه کنید.

سابمیت مقاله

هر ژورنال راه ارتباطی و نحوه تحویل مقاله به سردبیر را در سایت رسمی خود قرار داده است که برخی از ژورنالها از طریق ایمیل فایل را از شما دریافت می‌کنند و برخی دیگر سیستم مکانیزه ای برای دریافت مقالات دارند و می‌توانید توسط سیستم و سایت ژورنال مقاله را سابمیت کنید. کارشناسان موسسه سینا مقاله شما را به صورت تضمینی به ژورنالهای علمی پژوهشی سابمیت خواهند کرد و مقاله در این صورت هر چه سریعتر به مرحله داوری ارسال خواهد شد.

دریافت نامه پذیرش

نامه ی پذیرش نشریات علمی پژوهشی می‌بایست دارای مهر گرم بوده و به امضای شخص سردبیر رسیده باشد. نامه های الکترونیکی هم می‌بایست از طریق ایمیل نشریات به ایمیل نویسنده ارسال شده و این نامه ها نیز دارای مهر و امضا می‌باشند.

فرمت‌بندی گالی پروف مقاله

اخذ نامه پذیرش به منزله پذیرش قطعی مقاله شماست و می‌توانید از امتیاز چاپ مقاله استفاده کنید اما در صورت تمایل به چاپ مقاله در یک ژورنال و انتشار آن به صورت چاپ شده باید فایل اصلی مقاله دوباره فرمت‌بندی شود فرمت صحیح هر مجله را می‌توانید از سایت رسمی آن پیدا کنید بدون فرمت‌بندی مقاله و انجام گالی پروف احتمال چاپ وجود ندارد. باید بعد از تغییر فرمت، مقاله را مجددا به سردبیر ارسال کنید تا در ژورنال مد نظر چاپ شود. نکته مهم اینکه حق تغییر یا جابه جایی در هیچ یک از بخش های مقاله را ندارید و مقاله باید به همان شکلی که پذیرفته شده است چاپ شود در غیر اینصورت از طرف سردبیر پذیرفته نخواهد شد.

موسسه سینا با تجربه چندین ساله و کاردر مجرب و متخصص خود از اولین مرحله تا زمان رویت مقاله خود با نام خود در مجله انتخابی تان در کنار شما خواهد بود. با ما در ارتباط باشید. 

بیشتر بخوانید:

فرمت بندی مقاله در کمترین زمان

اکسپت مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی

پذیرش و چاپ مقاله JCR

چاپ مقاله در ژورنال های معتبر خارجی

193 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش