صفحه اصلی خدمات ما چاپ کتاب تبدیل پایان نامه به کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب

چهارشنبه ، 12 تیر 1398
تبدیل پایان نامه به کتاب و استخراج کتاب از پایان نامه یک کار تخصصی است و نیاز به دانش و تجربه ی خاصی دارد. برای تقویت رزومه دکتری ارائه مقاله و حتی کتاب امتیازی برای پژوهشگران محسوب میشود.
تبدیل پایان نامه به کتاب

چاپ کتاب از پایان نامه

با تهیه پایان‌ نامه و دفاع ، تلاش های بعد از آن به اتمام نمی‌رسد. پس از جلسه دفاع، برخی از دانشجویان می‌کوشند تا پس از دفاع پایان نامه خود حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب عرضه کنند.

استخراج مقاله به گونه ای است که به نسبت دانشگاها و قانونشان متغییر است، برخی دانشگاهها خواهان استخراج مقاله در همان روز دفاع هستند و برخی به چند روز بعد موکول میکنند.

در هر صورت دانشجویانی که از پایان نامه خود دفاع کرده اند یک محقق و پژوهشگر محسوب میشوند و می توانند پایان نامه خود را در قالب یک کتاب به چاپ برسانند.  

دانشجویانی که از محتوی علمی یا در واقع بار علمی بالای پایان نامه خود مطمئن هستند می توانند بدون هیچ گونه تغییر یا کم و کاستی آن را به چاپ برسانند، اما اگر در محتویات کوچکترین مورد یا کم کاری باشد، چاپ کتاب کار بیهوده ای است.

از دلایل مهم چاپ اینگونه کتابها برای دانشجو باید مخاطب عام دانشگاهی باشد یعنی در واقع برای قشر دانشجو نوشته شده باشد اساس کار دانشجو باید در هنگام تدوین پایان‌نامه ماندگاری آن باشد تا بتواند در قالب یک کتاب گنجانده شود.

گاهی اوقات در هنگام نگارش پایان نامه برخی از مطالب کنار گذاشته میشوند لذا در استخراج کتاب میتوان آن مطالب را جدای از ساختار پایان نامه در کتاب گنجانید. اما دانشجویان باید دقت داشته باشند که امر ویرایش کتاب را در مراحل خود بگنجانند چرا که امری است بسیار ضروری.

تصویر
بخشهای قابل ذکر پایان نامه در کتاب :

درهنگام تبدیل پایان‌نامه به کتاب نیازی نیست که همه فصول پایان نامه آورده شود. در چاپ کتاب، مبانی نظری و ادبیات تحقیق که شامل تعاریف، اهداف و انواع موضوع مورد نظر است ارائه می‌شود. در بعضی از موارد بخش بحث و نتیجه‌گیری که شامل پیشنهادهای تحقیق نیز است، بیان می‌شود.

در متن کتاب ضرورتی بر آوردن فرضیه، سوالات پژوهش، بیان مساله و مواردی از این قبیل نیست. در بخشهایی نیز حتما به راهنمایی نیاز خواهد بود تا نحوه تنظیم یک کتاب درست را به دانشجو القا کنند.

در تهیه نمایه یا فهرست کتاب از پایان نامه نیز از کلمات، اصطلاحات و اسامی اشخاص و مکان‌ مرسوم استفاده میشود و از پیوست‌های کتاب نمایه ‌نامه تهیه میشود.

نمایه‌ نامه فهرستی از اصطلاحات و اسامی است که در متن کتاب بکار میرود که درآن شماره صفحه و تعداد دفعات به ‌کارگیری ذکر میشود. همچنین برای کتاب که از پایان نامه استخراج میشود همچون پایان‌ نامه فهرست منابع باید تهیه شود. دقت کنید که لیست منابع پایان‌نامه با مطالب ذکر شده در کتاب مطابقت داشته باشد. 

تصویر

 صفحه‌آرایی و تصویر روی جلد کتاب

تصویرگری و نحوه صفحه‌آرایی کتاب از جمله برای مخاطبان یا خوانندگان بسیار مهم بوده و بر جلوه و توجه افراد می افزاید. با توجه به موضوع، بهتر است تصویر مناسب برای روی جلد در نظر گرفته شود. قطعه مناسب نیز باید با توجه به صفحه آرایی و اشکال و تصاویر ارایه شده در متن پیشنهاد داده شود.

هرگونه انجام تغییر درصفحه آرایی برای اعمال تصویری به صورت واضح ‌تر و بزرگتر را بهتر است به اطلاع ناشر، لیتوگراف و صفحه آرا رسانده شود. نکات کلیدی که در تبدیل پایان نامه به کتاب باید درنظر گرفت این است که  تمام کلماتی که به تحقیق پروژه و یا پایان نامه اشاره میکند بایستی تغییر داده شوند.

کلمات اشاره شده به استاد راهنما و استاد مشاور و مجری طرح و کمک هزینه طرح و تامین کننده بودجه و غیره همگی بایستی حذف گردند. بخشهای مربوط به جامع آماری کوچک بایستی تغییر پیدا کند.

قسمت تقدیمی کتاب باید مختصر باشد. مقدمه انتخاب شده باید مناسب طرح باشد لذا مشورت با اساتید در این مورد اهمیت پیدا می کند. زیرا مقدمه مهمترین تبلیغ کتاب می باشد تا افراد با خواندن مقدمه کتاب و فهرست مطالب آن، انگیزه خرید کتاب را پیدا کنند.

تصویر

مراحل چاپ کتاب در موسسه سینا:

 •  صفحه ارایی طبق نظرو خواست مشتری
 • طراحی جلد کتاب با نظر و خواست مشتری
 • تهیه شابک فیپا و مجوز
 • ثبت، مولف و نام کتاب در بانک اطلاعات کتابخانه ملی
 • چاپ کردن کتاب با تیراژ دلخواه
 • ارسال رایگان کتاب چاپ شده به آدرس ذکر شده

چرا موسسه سینا را برای چاپ کتاب انتخاب کنیم؟

 • ما نحوه ی دریافت مجوزهای لازم را در کمترین زمان محدود می دانیم
 • تالیف یا ترجمه کتاب را  با پایین ترین هزینه و در تیراژ محدودی چاپ می کنیم
 • پایان نامه شما را تبدیل به کتاب می کنیم
 • موسسه سینا پاسخگوی تمامی درخواستهای شما در کمتراز 24 ساعت از طریق ایمیل و تماسهای تلفنی میباشد 
46614 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
041 3325 0787
0914 972 4522
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش