خدمات ما چاپ مقاله پذیرش و اکسپت فوری مقاله ISI در مجلات معتبر

پذیرش و اکسپت فوری مقاله ISI در مجلات معتبر

شنبه ، 19 مهر 1399
مقالات ISI از مهمترین رزومه ی تحصیلی و پژوهشی هر دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است. در این بخش به بررسی اخذ پذیرش و چاپ مقالات ISI و فرآیند های مختلف سابمیت، اکسپت و چاپ مقالات می پردازیم.
پذیرش و اکسپت فوری مقاله ISI در مجلات معتبر

پذیرش و چاپ مقالات ISI

مزایای داشتن مقاله isi :

 • ارتقا رزومه ی علمی در مصاحبه ی دکتری
 • بالا بردن امتیازات پژوهشی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها
 • ارتقا رزومه علمی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر بین المللی
 • نیاز به چاپ مقاله ISI برای دانشجویان ارشد و دکتری به منظور دفاع و فارغ التحصیلی

نکات مهم برای پذیرش و چاپ مقاله isi

فرآیند اخذ پذیرش و چاپ مقالات ISI بسیار پیچیده می باشد لذا برای اینکه بتوانید مقالات خود را در ژورنال های ISI به چاپ برسانید بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • سطح کیفی مقاله باید بالا باشد. لذا از سرمایه گذاری روی مقالات با کیفیت متوسط و پایین خودداری کنید.
 • یک مقاله ی خوب مقاله ای است که پیکربندی مناسبی داشته باشد. عنوان کامل و مناسبی داشته باشد. کلمات کلیدی کاملا مرتبط با محتوی مقاله باشند. چکیده ی آن شامل مهمترین نتایج و روش تحقیق باشد. مقدمه به درستی نوشته شود. در ادبیات موضوع به موضوعات مرتبط و ترجیحا به روز اشاره شود. روش تحقیق کاملی ارائه شود و ترجیحا از فرمول ها، نمودار ها و جداول برای تبیین بهتر موضوع استفاده شود.
 • فصل نتایج و تحلیل که از مهم ترین بخش های مقاله می باشد باید به خوبی نوشته شود و در برگیرنده ی تمام نتایج باشد و به بهترین شکل ارائه شود.
 • پیشنهادات برای پروژه های آتی باید به خوبی مطرح شود.
 • از رفرنس های معتبر، مهم و به روز استفاده شود.
 • ژورنالی که میخواهید مقاله برای آن فرستاده شود باید کاملا متناسب با حوزه (Scope) تخصصی مقاله باشد.
 • ژورنال های معتبر و مورد تایید با مقاله را انتخاب نمایید.
 • مقاله نباید دارای کپی از مقالات چاپ شده باشد. کپی بودن متن مقاله ی شما از دید داوران یک نوع سرقت علمی (Plagiarism) محسوب می شود و خط قرمز بسیاری از داوران و ژورنال هاست.
 • ترجمه ی مقاله باید کاملا حرفه ای و تخصصی باشد. بسیاری از ژورنال ها ممکن است به دلیل ترجمه ی ضعیف و نگارش انگلیسی نامناسب، مقاله ی شما را رد کنند.

انواع مقالات isi

نکته مهمی درباره مقالات isi وجود دارد که باید بدانید. به طور کلی، به تمام ژورنال هایی که در پایگاه موسسه تامسون رویترز نمایه می شوند، isi می گویند. اما نمایه ها به دو دسته بندی تقسیم می شوند:

 • مجلات isi که دارای ضریب تاثیر یا ایمپکت فکتور (impact factor) هستند و به آنها jcr گفته می شود؛
 • مجلات isi-listed که فاقد ضریب تاثیر هستند.

زمانی که نویسنده فرصت محدودی دارد و میخواهد هر چه سریعتر مقاله خود را پذیرش بگیرد، لازم است اقدام به اخذ پذیرش و چاپ مقاله در مجلات ISI بدون ایمپکت کند که داروی سریع تر و تضمینی دارند.

سه تفاوت مهم و عمده ای دو نوع مجلات عبارتند از:

 • پذیرش مقاله در مجلات ISI بدون ایمپکت تضمینی میباشد. اما مجلات دارای ایمپکت JCR پذیرش تضمینی ندارند.
 • پذیرش مقاله در مجلات ISI سریعتر از پذیرش مقاله در مجلات JCR میباشد و مجلات ISI داوری بسیار سریع تری دارند.
 • پذیرش مقاله در مجلات دارای ایمپکت JCR تضمینی نمیباشد اما پذیرش مقاله در مجلات بدون ایمپکت ISI تضمینی است.

انتخاب مجله ISI مناسب

پس از آماده شدن مقاله باید مجله isi مناسب با مقاله را انتخاب کرد. نکته بسیار مهم این هست که حوزه ی تخصصی مقاله باید با حوزه های تخصصی مجله متناسب باشد. برای پیدا کردن مجله مناسب می توانید از سرویس های آنلاین مختلفی کمک گرفت. در ادامه به بررسی برخی از این سرویس ها می پردازیم:

 • وبسایت Journalfinder

این وبسایت متعلق به انتشارات Elsevier است. برای پیدا کردن ژورنال متناسب تنها کافی هست عنوان و چکیده ی مقاله ی خود و یا انتخاب گرایش و حوزه ی تخصصی مقاله وارد کنید تا مجلات پیشنهادی را ببینید. این پایگاه یکی از معتبرترین پایگاه های پیشنهاد مجلات می باشد.

 • استفاده از JCR یا Master Journal List

JCR یا همان Journal Citation Report گزارشی است که هر سال توسط تامسون منتشر می شود و در آن لیست مجلاتی که دارای نمایه ISI هستند قرار داده شده است. با مراجعه به این لیست می توانید تمامی مجلات و اطلاعات مربوط به ضریب تاثیر و درجه بندی آنها را مشاهده کنید. راه دیگر استفاده از پایگاه آنلاین MJL یا همان Master Journal List است. در این پایگاه با وارد کردن کلمات کلیدی که مرتبط با حوزه و گرایش تخصصی شماست، می توانید لیست مجلات را بررسی کنید.

 • استفاده از پایگاه Impactfactor.ir

این پایگاه یک پایگاه فارسی است که در آن با وارد کردن شماره شاپای مجله (ISSN) می توانید وضعیت ژورنال از نظر ISI بودن، نمایه شدن در Scopus، و مورد تایید بودن یا نبودن در وزارت علوم و بهداشت و ... را بررسی کنید. این پایگاه تا حد زیادی قابل اعتماد است اما بهتر است پس از چک کردن دوباره با پایگاه MJL چک شود.

فرآیند فرمت بندی و سابمیت مقاله ISI

بعد از انتخاب مجله مناسب باید مقاله ی خود را در وبسایت رسمی مجله بارگزاری کنید. قبل از بارگزاری مقاله، لازم هست حتما فرمت مقاله را به فرمت استاندارد مورد تایید مجله در بیاورید. فرمت استاندارد در وبسایت مجله قابل دسترسی می باشد. برای مثال فونت استفاده شده، حاشیه ی متن، تعداد صفحات و کلمات مجاز مقاله، نحوه ی معرفی رفرنس ها و منابع، که می تواند مجله به مجله متفاوت باشد. در صورتی که مقاله ی شما به فرمت مجله در نیاید و یا اینکه این کار بصورت ناقص صورت گیرد، مقاله ی شما بلافاصله رد خواهد شد. پس حتما به این مسئله ی مهم توجه کنید. همیشه بهتر است تعدادی از رفرنسهای مقاله ی شما از رفرنس هایی باشد که در مجله ی مورد نظر شما چاپ شده اند.

فرآیند اکسپت و چاپ مقاله ISI

پس از فرمت بندی و بارگزاری مقاله، مقاله وارد فرآیند بررسی و داوری می شود. در هر مرحله این امکان وجود دارد که مقاله ی شما یا کلا رد (ریجکت) شود و یا از شما خواسته شود تا اصلاحات ارائه شده توسط ادیتور و یا داوران مجله را رفع نمایید. میزان سخت گیری داوران و ادیتور و همینطور تعداد داورانی که مقاله ی شما را بررسی می کنند مجله به مجله متفاوت می باشد. با دریافت لیست ایرادات و اصلاحات ارائه شده توسط داوران، شما طی زمانی که مجله برای شما مشخص کرده است می توانید اصلاحات را انجام داده و برای مجله دوباره ارسال کنید. در صورتی که مقاله ی شما مورد تایید داوران باشد ، از طرف مجله پذیرفته (اکسپت) می شود. پس از پذیرش و اکسپت مقاله، مقاله ی شما وارد فرآیند چاپ شده و در زمان مورد نظر بسته به شرایط مجله (فصل نامه، دو فصل نامه و ...) چاپ خواهد شد. بسیاری از مجلات در مرحله ی چاپ پولی می باشند.

 • مجلات پولی

بسیاری از مجلات میتوانند پولی باشند به این طریق که شما پس از سابمیت کردن مقاله ی خود در این مجلات عموما باید برای فرآیند داوری و یا در صورت پذیرش شدن مقاله برای اکسپت و چاپ هزینه پرداخت کنید. این هزینه می تواند بسته به مجلات بسیار متفاوت باشد.

 • مجلات دسترسی آزاد (Open Access)

این مجلات هزینه ی چاپ را از نویسنده مقاله دریافت میکنند تا مقاله به صورت ازاد در اختیار خوانندگان قرار بگیرد. علت شکل گیری این مجلات به دو دلیل می باشد. اولا در بسیاری از موارد پژوهشگران زمان کمی برا اخذ اکسپت و پذیرش مقاله ی خود دارند. بدین منظور می توانند با پرداخت هزینه ، داوری سریع داشته باشند تا هرچه سریعتر مقاله ی خود را به دست داوری بسپارند. البته این به معنای پذیرش مقاله نیست. بلکه فقط پول داوری سریع و جلوتر از نوبت را پرداخت مشود. دلیل دوم حمایت از پژوهشگرانی است که می خواهند به این مقالات چاپ شده دسترسی ازاد و بدون هزینه داشته باشند.

چاپ فوری مقاله در مجلات ISI

برای دانشجویانی که نیاز به چاپ مقاله دارند زمان حکم مرگ و زندگی دارد و چنانچه تا زمان مقرر نتوانند پذیرش مقاله خود را از مجله اخذ نمایند ، امتیاز بسیاری از دست خواهند داد. لذا سعی دارند هر چه سریعتر مقاله خود را در مجلات معتبر منتشر کنند. برای اینکه مقاله بتواند هرچه سریعتر روند داوری را طی کند و در ژورنال مد نظرتان پذیرفته شود لازم است کیفیت محتوای آن بسیار بالا باشد و با کیفیت خوبی ترجمه شود.

برای چاپ تضمینی مقاله isi خود میتوانید از موسسه تحقیقاتی سینا که در زمینه چاپ مقاله و ترجمه سابقه موفقی دارد، همکاری بگیرید. موسسه سینا با توجه به تجربه و سابقه همکاری که با مجلات معتبر دارند میتوانند روند داوری را تسریع بخشند و در زمان کوتاه تری برای مقاله شما پذیرش بگیرند. برای چاپ فوری مقاله در مجلات ISI با هزینه بسیار پایین کافی هست درخواست خود را به کارشناسان مجرب و متخصص موسسه سینا ارسال نمایید تا کلیه خدمات چاپ مقاله سریعا و به صورت تضمینی پیش ببرند.

390 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش