خدمات ما چاپ مقاله پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی وزارتین

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی وزارتین

سه شنبه ، 18 آذر 1399
چاپ مقاله در مجلات علی پژوهشی داخلی بدلیل مزایای خاصی که دارد، مورد توجه دانشجویان و اساتید می باشد.
پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی وزارتین

دانشجویان و اساتید باید نتایج پژوهش ها و تحقیقات خود را در قالب مقالات علمی پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و یا خارجی به چاپ برسانند. به دلیل عدم نیاز به ترجمه و آشنا بودن به ساختار مقالات مجلات علمی پژوهشی داخلی، اساتید و دانشجویان تمایل بیشتری به پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی بیشتر از مجلات ISI و اسکوپوس دارند. البته بسیاری از متخصصان معتقدند که سطح علمی برخی از مجلات علمی پژوهشی داخلی از مجلات مشابه خارجی نمایه شده در ISI و اسکوپوس نیز بالاتر است و به همین دلیل برای چاپ مقاله در مجلات داخلی باید سطح مقاله نگارش شده بسیار بالا باشد.

انواع مجلات داخلی

 • مجلات علمی پژوهشی : مجلاتی هستند که تحقیقات انجام گرفته در خصوص موضوعات علمی ، منجر به طرح ایده و اندیشه نو گردد و مشکلی از مشکلات جامعه را حل کند. این مقالات دارای ویژگی های اصالت و ابداع هستند و هدف اصلی آن ایجاد یک استدلال است.
 • مجلات علمی ترویجی : این مجلات می تواند تفسیری جدید از مقالات و کار های نویسندگان قبلی باشد و یا اطلاعات جدید را با تفاسیر جدید ادغام کند.در واقع مجلات علمی ترویجی بدون اینکه مطلب جدیدی را کشف کنند فقط به خلاصه کردن نوشته ها و ایده های دیگران بسنده می کنند.
 • مجلات علمی تخصصی: این مقالات به بررسی موضوعات تخصصی با موضوعات خاص می پردازند و نویسندگانی که در زمینه چنین موضوعاتی نوشته اند می توانند مقالات خود را ارسال کنند. با توجه به اینکه مجلات علمی تخصصی به هیچ ارگان یا م institutionسسه ای وابسته نیستند ، بنابراین انتشار مقالات در این مجلات مزایای تحقیقاتی ندارد. هدف این مقالات فقط اطلاع رسانی و افزایش آگاهی عمومی است.

مزایای پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی

 • کسب شرایط جذب در هیئت علمی دانشگاهها
 • ارتقاء درجه یا رتبه علمی اعضای هیئت علمی دانشگاهها
 • معافیت سربازی برای نویسندگان مقالات علمی پژوهشی
 • نخبه محسوب شدن نویسندگان مقالات علمی پژوهشی
 • ورود به مصاحبه مقطع دکتری بدون کنکور در رشته های علوم انسانی و هنر
 • تقویت رزومه برای کسب امتیاز پژوهشی مربوط به چاپ مقاله در مصاحبه دکتری
 • کسب نمره پایان نامه و اخذ اجازه دفاع در مقاطع تحصیلات تکمیلی

انتخاب مجله علمی پژوهشی

یکی از معیارهای مهم سنجش اعتبار مقالات علمی فارغ از محتوا و بار علمی انها، اعتبار و کیفیت مجله ای است که مقاله در آن چاپ و منتشر می شود. از این رو دانشجویان دوره ی دکتری و اساتیدی که عضو هیئت علمی دانشگاه ها هستند، باید نهایت دقت را در انتخاب مجله به خرج دهند و با اصول اعتبار سنجی مجلات آشنا باشند. اما در مواردی ممکن است افراد آشنایی چندانی با این مقوله نداشته باشند. به همین دلیل کارشناسان موسسه سینا بر اساس تجربیات خود اقدام به مطالعه مقاله ارسالی شما کرده و پس از بررسی لیست مجلات مورد تایید وزارت علوم، مجله های معتبر متناسب با اسکوپ مقاله شما را معرفی خواهند کرد.

چاپ مقاله علمی پژوهشی داخلی

برای استفاده از مزایای چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی ،علاوه بر تمرکز روی بار علمی مقالات بایستی در تنظیم فرمت آنها در قالب و فرمت درخواستی مجله دقت لازم را به خرج دهید. به علاوه این مجلات داوری سختگیرانه ای داشته و پروسه داوری در آنها بسیار طولانی تر است و اگر شخصا اقدام به سابمیت مقاله کنید گاها تا یک سال پروسه داوری طول می کشد اما اگر کار سابمیت مقاله را به کارشناسان موسسه سینا بسپارید، با پیگیری های مداوم و نیز بدلیل آشنایی کامل کادر مجرب سینا با پروسه چاپ مقاله بدلیل سابقه چندین ساله در این حوزه، در بازه زمانی یک ماه تا سه ماه پروسه داوری به پایان می رسد و نتیجه داوری مقاله ارسال می شود. برای سفارش چاپ مقاله خود در مجلات داخلی کافیست در پایین همین صفحه و یا از طریق ایمیل درخواست خود را برای کارشناسان موسسه ارسال کنید تا راهنمایی های لازم در این زمینه ارائه گردد.

183 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
 • فایل پیوست ضروری نیست.
 • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش