قالب بندی مقاله

دوشنبه ، 29 اردیبهشت 1399
مجلات و ژورنالهای علمی چه داخلی و چه خارجی، برای پذیرش و چاپ مقالات، علاوه بر کیفیت محتوا، فرمت و ساختار آنها را نیز در بررسی های اولیه بر اساس قالب استاندارد تعیین شده برای مقالات علمی مورد ارزیابی قرار میدهند و چنانچه ساختار مقاله ای با این استاندارد مغایرتی داشته باشد، مقاله به نگارنده آن بازگشت داده میشود.
قالب بندی مقاله

مجلات و ژورنالهای علمی چه داخلی و چه خارجی، برای پذیرش و چاپ مقالات، علاوه بر کیفیت محتوا، فرمت و ساختار آنها را نیز در بررسی های اولیه بر اساس قالب استاندارد تعیین شده برای مقالات علمی مورد ارزیابی قرار میدهند و چنانچه ساختار مقاله ای با این استاندارد مغایرتی داشته باشد، مقاله به نگارنده آن بازگشت داده میشود. از این رو باید قالب‌های به خصوصی که معمولاً سایت مجلات در اختیار مخاطبان و محققان قرار داده و مورد قبول ویراستاران مجله است، در تدوین و تنظیم مقالات اعمال شود. قالب استانداردی که به آن اشاره شد، برای بسیاری از مجلات یکسان و مورد قبول اکثر ویراستاران مجلات است. بنابراین نویسندگان مقالات برای چاپ مقاله و گرفتن پذیرش از سوی مجلات مختلف بایستی برای کسب اطمینان از قالب استاندارد مجله مد نظر خود، به سایت  مجله مراجعه نموده و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنند.

فرمت کلی مقاله

یک فرمت کلی برای طریقه نوشتن مقاله را که برای اکثر مجلات قابل استفاده باشد، می‌توان به صورت زیر تعریف کرد:
• عنوان مقاله

هر مقاله علمی بایستی دارای عنوان مناسبی باشد که به طور صحیح تحقیقات انجام گرفته شده در متن مقاله را توصیف کند. نام مقاله باید به گونه‌ای انتخاب شود که خواننده با دیدن نام مقاله، متوجه اقدامات کلی انجام شده و مسئله اساسی تحقیقات شود و نیازی به مطالعه کل مقاله برای معرفی کار نداشته باشد. 
• چکیده

چکیده چیزی فراتر از خلاصه متن یک مقاله است؛ خلاصه بازنویسی شده کل متن در جملات کوتاه‌تر و برای کسانی است که قبلاً متن را مطالعه کرده‌اند، در حالی که چکیده مختصری از گزارشات تحقیق است که مناسب افرادی است که متن را مطالعه نکرده‌اند و قصد دارند در رابطه با ادامه مطالعه آن تصمیم بگیرند. با این وجود چکیده نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای کل متن اصلی باشد.
• مقدمه

مقدمه به منظور معرفی مسئله اصلی مورد تحقیق و انگیزه‌های رفع مشکل مذکور نگارش می‌شود. این بخش بایستی اطلاعات کافی را در اختیار خواننده
قرار دهد به نحوی که خواننده برای خواندن ادامه متن مشتاق شود.
• روش تحقیق

این بخش مربوط به زمان، مکان و چگونگی انجام تحقیقات است. محقق در این بخش از مراحل نوشتن مقاله، طرح تحقیقاتی، لوازم مورد نیاز، روش جمع‌آوری اطلاعات و کنترل نتایج را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.
• نتایج

در این بخش نویسنده به کمک جدول‌ها، تصاویر و نمودارهای مختلف نتایج کسب شده از هر آزمایش را در اختیار خواننده قرار می‌دهد و توضیحی در رابطه با معنی این نمودارها و تجزیه و تحلیل نتایج ارائه نمی‌دهد.
• بحث و تجزیه و تحلیل

در این قسمت نویسنده توضیحات بیشتری در رابطه با نتایج به دست آمده، همبستگی متغیرها و تفسیر آن‌ها در اختیار خواننده قرار می‌دهد. 
• نتیجه گیری

در این قسمت نویسنده بایستی بتواند به سادگی نتیجه کلی حاصل از تحقیق، معنای آن و تفسیر خود از نتایج به دست آمده را برای مخاطب ارائه کند.
• منابع

در این قسمت نویسنده بایستی لیستی از تمامی منابعی که در نگارش مقاله به آن‌ها استناد کرده است، تهیه کرده و در انتهای مقاله خود آن را درج کند. استفاده از هرگونه داده، تصویر، نمودار و غیره از مقالات علمی دیگر بدون اشاره به نام آن در لیست منابع، نوعی سرقت علمی به شمار می‌رود.

قالب بندی تخصصی مقالات در موسسه سینا

یکی از حوزه های تخصصی فعالیت موسسه تحقیقاتی سینا، قالب بندی تخصصی مقالات علمی است. با توجه به مطالب بالا و اهمیت این موضوع، قالب بندی یک فرایند تخصصی است که بایستی توسط افراد کاربلد در این حوزه انجام گیرد. افرادی که تجربه کافی در فرمت بندی مقالات علمی و ارسال آنها به مجلات معتبر را داشته باشند. یک کادر متخصص در موسسه سینا متشکل از برجسته ترین اساتید و کارشناسان کشوری، با اتکا به سوابق چندین ساله خود، جامع ترین خدمات اعم از ویرایش و قالب بندی دقیق مقالات را در این حوزه با بهترین کیفیت و در کمترین زمان به مشتریان خود ارائه میدهند. لازم به ذکر است فرمت بندی مقالات در این موسسه تضمینی بوده و در مدت زمان توافقی، این کار انجام خواهد شد. همچنین سایر امور مربوط به پذیرش و چاپ مقاله نیز در این موسسه برای شما محققین عزیز قابل انجام است. برای اطلاع از هزینه ها و نحوه انجام کار، می توانید با یکی از راه های ارتباطی موسسه، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید:

قالب استاندارد مقالات

فرمت بندی مقاله در کمترین زمان

هزینه فرمت بندی مقاله

فرمت مقاله نویسی ISI

715 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش