سابمیت فوری مقاله

یکشنبه ، 03 اسفند 1399
همه نویسندگان میخواهند بدانند که چگونه سابمیت مقاله را باید انجام دهند که روند داوری سریع تر طی بشه و در صورت لزوم چگونه با سردبیر مکاتبه داشته باشند.
سابمیت فوری مقاله

اکسپت مقاله چیست؟

هر مجله معتبری قواعد و قوانین خاص خود را دارد. برای اطلاع از این قوانین باید به وبسایت مجله مراجعه کنید و ببینید که چه بازه ای را برای داوری مقالات در نظر می گیرد. این محدوده زمانی می تواند از یک هفته تا حتی یک سال به طول بیانجامد. مقالات می توانند مدتی طولانی در فرایند داوری برای بررسی بمانند یا خییلی زود و سریع مورد داوری قرار بگیرند ونتیجه داوری سریع تر مشخص شود.

عوامل مختلف در زمینه داوری مقاله نقش دارند. برای مثال، اگر مقاله ای با موضوعی جدید و جذاب و کیفیت بسیار بالا برای مجله ارسال شود، سردبیر با دیدن عنوان آن، مقاله را بررسی می کند و بعد از تایید اولیه کار را به داوران دیگر می سپارد تا روند داوری مقاله شروع شود. زمان داوری بستگی به مجله دارد. اگر در مقاله مشکلی بابت ترجمه و ساختار وجود نداشته باشد، امکان دارد حتی در عرض یک هفته هم مقاله پذیرش شود. اما گاهی این روند طولانی تر خواهد بود.

بعد از سابمیت مقاله ،گاهی مقاله نیاز به اصلاحیه هایی دارد که از طرف سردبیر مشخص می شود. این اصلاحات میتواند محتوایی و با رفع ایرادات نگارشی و ترجمه ای باشند. اگر به مفاهیم و محتوای مقاله تان اصلاح وارد شود باید نهایت تلاش تان را به کار بگیرید تا داوران را قانع کنید. درباره ایرادات ویرایشی و نگارشی هم باید دقت نظر کافی به خرج بدهید تا هرگونه ایرادی از آن رفع شود و داوران مقاله تان را بپذیرند. بسیار مهم هست که به تمام ایرادات کلی و جزئی داوران به دقت و با فروتنی پاسخ بدهید.

نکات مهم سابمیت

  • روش های سابمیت مقاله به مجله بر اساس مجله مورد نظر می تواند متفاوت باشد. مجلات به دو روش سابمیت از طریق ایمیل و یا پنل انجام میگیرد.
  • روش ارسال از طریق ایمیل معمولا محدودیت های کمتری برای اصلاحات مقاله، اصلاح اسامی، تغییر قسمتی از مقاله و … نسبت به سابمیت از طریق پنل دارد.
  • سابمیت مقاله به معنای اکسپت مقاله نیست و صرفا مقاله شما با موفقیت در مجله مورد نظر به ثبت خواهد رسید تا پس از طی مراحل داوری نتیجه به شما اعلام گردد.
  • قبل از هرگونه سابمیت بهتر است به قسمت راهنمایی نویسندگان در سایت مجله که معمولا تحت منوی Insruction For Author می باشد مراجعه نمایید و تمامی نکات مربوط به فرمت بندی، تعداد لغات چکیده، توضیحات مربوط به جداول و شکل ها و … را رعایت نمایید این کار ضمن صرفه جویی در زمان شما به خاطر روند داوری سریعتر باعث افزایش شانس پذیرش مقاله شما در مقالات هم سطح خواهد شد.
  • نکته دیگر اینکه قبل از پذیرش مقاله بهتر است نسبت به پارافریز مقاله و ادیت نیتیو مقاله خود حتما توجه لازم را داشته باشید این دو نکته تاثیر بسیار زیادی در افزایش شانس پذیرش مقاله شما خواهند داشت.
  • سیستم سابمیت آنلاین هر مجله با مجله دیگر متفاوت است و ممکن مدت زمان سابمیت مقاله از این طریق برای یک مجله ده دقیقه و برای مجله دیگری حتی تا ساعت ها طول بکشد.
114 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش