آموزش تحصیل در خارج شرایط کار ضمن تحصیل در کره جنوبی

شرایط کار ضمن تحصیل در کره جنوبی

سه شنبه ، 20 شهریور 1397
در این مقاله شرایط کار ضمن تحصیل در کره جنوبی مورد بررسی قرار می گیرد.
شرایط کار ضمن تحصیل در کره جنوبی

 کره جنوبی بعنوان کشوری با سنتی کهن و فرهنگی  اصیل، بسیاری از میراث های فرهنگی و سنتی خود را حفظ کرده است . فرهنگ متفاوت بطور محسوس و غیر محسوسی در طول هزاران سال در تمام زوایای جامعه پخش شده است و هنوز هم ادامه دارد . موج کره ای که از درام های کره ای آغاز شده توسعه پیدا کرده است که فرهنگ کره و علاقه به زبان کره ای را تحت تاثیر قرار بدهد . تعداد نمایشهای اخیر کره ای که نه تنها فرهنگ کره است بلکه فرهنگ کل دنیا نیز می باشد می تواند در بین مردم دنیا پخش شود در آنها وجود دارد . تحصیل در کره که کشوری است که در آن سنت قدیمی و فرهنگ مدرن پویا با هارمونی توسعه پیدا کرده است بسیار جذاب خواهد بود و اگر شما در این محیط تحصیل کنید می توانید راهنمایی و بینش عمیق مورد نیاز در یک راهنما برای رهبری تمدن بشری در آینده را توسعه دهید.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در کره جنوبی

 

کار نیمه وقت : دانشجویان خارجی که در یک دوره تحصیلی  منظم ثبت نام کنند می توانند در طول ترم تحصیلی ۲۰ ساعت در هفته  به صورت نیمه وقت کار کنند و در طول تعطیلات هم این دانشجویان براساس قانون کار نیمه وقت دانشجویان خارجی وزارت دادگستری  ،اجازه کار تمام وقت را دارند . برای اینکار شما باید دانشجو باشید و باید از جانب استاد ناظرتان توصیه نامه داشته باشید . شما یک ویزای تحصیلی ( D-2, D-4 ) دارید و باید۶ماه در یک موسسه آموزشی دانشگاهی تحصیل کرده باشید .

کار تمام وقت : بر اساس قانون کنترل مهاجران دارندگان ویزای اساتید ( E-1 ) ، تحقیق ( E-3 ) ویژه علوم طبیعی و مهندسی و یا کارهای تخصصی ( E-7 ) ،خارجی هایی که تحصیلات مقطع لیسانس خود را در رشته های علوم طبیعی و مهندسی و افرادی که کارشناسی ارشد در علوم انسانی از یک دانشگاه کره ایی دارند می توانند بدون مجوز ورود دوباره در کره بمانند و کار تمام وقت داشته باشند.

 

مدت زمان مجاز برای کار ضمن تحصیل

افراد در قدم اول برای کار در کره  جنوبی نیازمند دعوت  کارفرما از این کشور است که باید اشخاص بیگانه را حمایت کنند و برای آنها دعوت نامه کاری ارسال نمایند. “دانشجویان خارجی که در یک دوره آموزشی منظم ثبت نام می کنند می توانند در مدت زمان ترم کمتر از 20 ساعت در هفته کار کنند و کارهای نامحدود در طول دوره تعطیلات تحت شرایط مقدماتی دانشجوی خارجی وزارت دادگستری انجام می شود. فقط لازم است که دانشجویان خارجی که پیشنهاد استاد نظارت خود را دریافت کرده اند.“ و به این ترتیب دانش آموزان ویزا D-2 و D-4 می توانند بدون هیچ مشکلی در مدت زمان کار خود مشغول به کار باشند تا زمانی که موسسه اجازه حضور در آن را داشته باشد. همچنین طبق قوانین مهاجرت، هر روادید دارای حوزه خاصی از فعالیت است که آنها مجاز به انجام آن هستند. یعنی صاحبان ویزای D-2 می توانند برای یک بار ورود به دانشگاه با 2 ساعت یا کمتر از سه هفته به دو محل کار مختلف تقاضای درخواست کنند . در حالی که صاحبان ویزای D-4 می توانند برای یک ماه بعد از 6 ماه اقامت در کره و یک توصیه از استاد مدیریت در دانشگاه درخواست دهند.همچنین برای اهداف قانونی، دانش آموز، (به عنوان توصیه شده) باید مجوز از هر اداره مهاجرت را به طور قانونی به عنوان یک تایمر در نظر گرفته شود.

 

الزامات مورد تایید در کار نیمه وقت

  • گذرنامه و کارت ثبت نام خارجی
  • فرم درخواست اجازه برای فعالیت در خارج از وضعیت فعلی اقامت
  • فرم یکپارچه برای شغل نیمه وقت (باید توسط استاد راهنمای کارفرمای کارکنان مسئول دانشجویان خارجی در یک دانشگاه امضاء شود)
  • گواهی تحصیل
  • هزینه: KRW 10،000 کره جنوبی (ارائه دهنده سند پشتیبانی کننده) از هزینه ها معاف است

دانشگاه های مختلف، مطابق با سیاست های مهاجرت، مشاغلی را به شمار می آورند که دانش آموزان در حین تحصیل در واقع می توانند از آن استفاده کنند . این برای جلوگیری از کم کردن شرایط است که ممکن است در حالی که در یک کار نیمه وقت بوجود می آیند. محدودیت های کاری بر عهده هنجارهای اجتماعی و آداب و رسوم (نوار کارائوکه، نوار سرگرمی بزرگسالان، حمام بزرگسال، گمانه زنی)، آموزش خصوصی و غیره است. بیشتر یا کمتر، دانش آموزانی که کار کرده اند همیشه سعی در کار کردن در رستوران ها، مغازه ها یا آکادمی های کوچک و بزرگ که به آنها اجازه می دهند بر اساس هدف خود کار کنند. بعضی از مدارس حتی در مؤسسه خود موقعیت های شغلی ارائه می دهند، مانند اجازه دادن به برنامه های تبادل زبان دانشجویان خارجی، کمک هزینه می شود.

نکته 1 : اگر چه قوانین مهاجرت در حال حاضر با توجه به شرایط کار 20 ساعته و 2 محل کار برای دانش آموزان تعیین شده است. بیشتر دانش آموزان هنوز ساعات بیشتری از آنچه مجاز است کار می کنند. اما پس از آن، همانطور که گفته شد، دوره تعطیلات به دانشجویان اجازه می دهد که بیشتر از حد محدود کار کنند. اگر چه تقریبا همه آنها فقط در یک نوع شغل کار می کنند در حالی که کار نیمه وقت انجام می شود.

نکته 2: افراد زیر 18 سال اجازه کار در کره جنوبی را ندارند مگر اینکه اجازه پدر و مادر یا قیم خود را به صورت مکتوب داشته باشند، در هر صورت افراد زیر سن قانونی اجازه کار در شیفت شب را ندارند مگر با کسب اجازه از وزارت کار

291 بازدید | 2 دیدگاه
اشتراک گذاری
دیدگاه ها
موسسه سینا
25 آذر 1397 | 10:37
باسلام وعرض ادب احتراما خدمتتان عرض کنیم مواردی که برای تحصیل برای این کشور میباشد در سایت قابل مشاهده میباشد میتوانید استقاده نمایید. باتشکر
سپیده
24 آذر 1397 | 18:32
سلام خسته نباشید شما اطلاع دارید که برای کار اموزش و تدریس در هنر _نقاشی امکان پذیر هست یا نه با مدرک لیسانس و تسلط برزبان کره ای
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.