صفحه اصلی آموزش کار با نرم افزار طرز کار با نرم افزار AMOS

طرز کار با نرم افزار AMOS

یکشنبه ، 14 بهمن 1397
نرم افزار آموس (ايموسAmos ) نرم افزاري براي مدل سازي معادلات ساختاري است که مدل سازی معادله ساختاری را به شیوه ای ترسیمی ارائه می دهد، به نحوی که می توان به سرعت مدل ها را تعریف کرد، محاسبات را انجام داد و در صورت نیاز آن ها را به سادگی اصلاح کرد.
طرز کار با نرم افزار AMOS

یک نرم افزار مدل سازی معادلات ساختاری قدرتمند است که شما را قادر می سازد تا از روش های تحلیلی چند متغیره نظیر رگرسیون، تحلیل عاملی، همبستگی و تحلیل واریانس در تحقیقات و نظریه های خود استفاده کنید. با آموس شما می توانید مدل های نگرشی و رفتاری را ایجاد کنید که رابطه های پیچیده تر را با دقت بیشتری نسبت به تکنیک های آمار چند متغیره با استفاده از رابط کاربری گرافیکی یا محیط برنامه نویسی نشان می دهد.

IBM® SPSS® Amos به شما امکان می دهد تا به راحتی مدل سازی معادلات ساختاری (SEM) را انجام دهید. با استفاده از SEM، شما می توانید به سرعت مدل هایی را برای تست فرضیه ها ایجاد کنید و روابط بین متغیرهای مشاهده شده و پنهان را تأیید کنید.

اموس (Amos) یکی از 4 نرم افزار اصلی مدل سازی (Amos, EQS, Lisrel, MPLus) است که در مدل یابی معادلات ساختاری (SEM) بسیار توانمند عمل می کند. هر چند هدف اصلی از طراحی این نرم افزار، مدل سازی است اما قابلیت اجرای مجموعه ای از تحلیل های کمی و آماری معمول نیز به وسیله آن وجود دارد.
نرم افزار مذکور (Amos) در یاری رساندن به محقق با استفاده از تحلیل های چند متغییره استاندارد مانند: رگرسیون، تحلیل واریانس، تحلیل عاملی و همبستگی ها نقش بسزایی ایفا می کند و ضمن ایجاد امکان ترسیم مدل های زیبا به کمک محاسبه آمارهایی خاص، فرضیات تحقیق را مورد آزمون قرار می دهد.

شایان ذکر است، نرم افزار اموس (Amos) به دو روش عمده قابلیت استفاده دارد:

  •  نوشتن برنامه به زبان VB.NET (یا ویژوال بیسیک)
  •  استفاده از Amos Graphics

برنامه VB.NET (یا ویژوال بیسیک) برنامه ای است که د اده ها و مدل تدوین شده را می توان به کمک آن معرفی و محاسبات را انجام داد. اما به دلایل زیر تمرکز کار خود را بر روی استفاده از Amos Graphics قرار می دهیم:

الف) استفاده از AG) Amos Graphics) در مقایسه با نرم افزار های مشابه دیگر بسیار ساده است.
ب) استفاده از (AG) جذاب تر است و فضای کاری دلنشین تری را برای کاربر به وجود می آورد.
ج) امکانات دو روش مذکور به لحاظ کار بر روی انواع مدل ها، استفاده از انواع شیوه های برآورد پارامترها و یا محاسبه انواع شاخص های برازش و اخذ خروجی های مختلف، با یکدیگر مشابه است.


برای مطالعه تکمیل تر آموزش نرم افزار amos پی دی اف زیر را دانلود و مطالعه فرمایید.

 

دریافت فایل آموزش نرم افزار amos

ویدیو آموزشی جزئی نرم افزار amos
 
 
2647 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش