صفحه اصلی آموزش کار با نرم افزار طرز کار با نرم افزار Eviews

طرز کار با نرم افزار Eviews

پنجشنبه ، 04 بهمن 1397
این نرم افزار برای تخمین و شبیه سازی الگوهای اقتصاد سنجی است که توسط شرکت QMS طراحی شده است.در سال 2010 این شرکت توسط شرکت نرم افزار IHS تملک گردید و در حال حاضر این نرم افزار متعلق به IHS در کشور آمریکاست.
طرز کار با نرم افزار  Eviews

evieweچیست؟

امروزه نرم افزار های زیادی در تمامی رشته ها و زمینه ها وجود دارند که برحسب کاربرد آنها برای هر رشته به وجود آمده اند یکی از حوزه هایی که بیشترین استفاده از نرم افزار دارند. حوزه اقتصادی میباشد که نرم افزار eviewe یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین نرم افزار ها در این حوزه میباشد این نرم افزار یک نرم افزار تجزیه و تحلیل آماری میباشد که بررسي رابطه تابعـي بين متغيرهاي مختلف و بـرآورد توابع مختلف در مطالعـات انجـام شـده در حـوزه هاي مختـلـف بخصـوص در بررسـي هاي اقتصادي و مالـي، نقـش موثـري ايفـا مي کند. در مدلسازي هاي مالي و اقتصادي غالبا به برآورد رگرسيونـي (یک فرایند آماری برای تخمین روابط بین متغیرها می‌باشد. این روش شامل تکنیک‌های زیادی برای مدل‌سازی و تحلیل متغیرهای خاص و منحصر بفرد، با تمرکز بر رابطه بین متغیر وابسته و یک یا چند متغیر مستقل، می‌باشد.)توابـع و تخمين پارامتـرهاي مربوط به آن‌هـا نيـاز است که براي انجـام اين منظور استفاده از نـرم افـزارهاي مختلف کمک شايانـي به استفاده موثـر و مطلـوب از داده هاي آمـاري مي نمايد. يکـي از بـهتريـن و پرکاربـردترين نرم افزارهاي مورد استفاده براي بـرآورد رگرسيونـي توابـع مختلف و انجام آزمون‌هاي مختلـف آمـاري براي اطمينان از صحت نتايـج بدست آمده نرم افـزار Eviews است.

طرز کار با این نرم افزار به صورتی میباشد که ابتدا باید داده ها را وارد نرم افزار نماییم مرحله وارد کردن داده به این نرم افزار به این صورت میباشد که:

ابتدا باید با استفاده از گزینه فایل که در قسمت بالای سمت چپ نوار ابزار قرار دارد و سپس در نواری که باز خواهد شد گزینه های زیر را به ترتیب میزنیم:

File > New > Workfile …

تصویر

گزینه هایی که در این بخش ها در دسترس است عبارتند از:
 unstructured/undated :ساختار بدون داده های مقطعی
 Dated-regular frequency :ساختار همراه با سری زمانی داده ها
Panel Balanced :داده های پنل

تصویر

  • برای مطالعه کامل طرز وارد کردن داده ها و اطلاعات به این نرم افزار این پی دی اف را دانلود و مطالعه فرمایید.

دریافت فایل طریقه وارد کردن داده ها به این نرم افزار

دومین بخش بعد از وارد کردن داده ها به این نرم افزار طریقه محاسبه آنها میباشد که به صورت زیر میباشد:
  • برای مطالعه چگونگی رسم جدول فراوانی و محاسبه ی شاخص های آماری در نرم افزار  Eviews پی دی اف زیر را مطالعه فرمایید.

دریافت فایل رسم جدول فراوانی و محاسبه ی شاخص های آماری

بخش بعدی در طرز کار با این نرم افزار آزمون نرمال بودن داده ها میباشد برای مطالعه چگونگی آزمون نرمال بودن داده ها بعد از رسم جدول فراوانی آزمون نرمال بودن داده ها میباشد.که برای مطالعه و آموزش این بخش پی دی اف زیر را مطالعه فرمایید.

 

دریافت فایل آزمون نرمال بودن داده ها

قسمت بعدی در  طرز کار با این نرم افزار  آزمون برابری با عدد خاص میباشد برای مطالعه و آموز ش کامل این بخش پی دی اف زیر را مطالعه فرمایید:
 

دریافت پی دی اف آزمون برابری با عدد خاص

بعد از قسمت برابری با عدد خاص بخش آزمون برابری با توجه به داده های برابری میباشند که برای مطالعه این بخش میتوانید پی دی اف زیر را دریافت و مطالعه فرمایید.

دریافت فایل آزمون برابری با توجه به دسته بندی داده ها میباشد

تولید یک سری از اعداد تصادفی بخش بعدی در طرز کار با این نرم افزار میباشد که برای دریافت فایل پی دی اف کامل آموزش کامل این بخش پی دی اف را دانلود و مطالعه فرمایید.

دریافت فایل پی دی اف تولید یک سری از اعداد تصادفی

بخش آخر بخش تحلیل و همبستگی داده ها میباشد برای آموزش طرز کار با این بخش پی دی اف زیر را دانلود و مطالعه فرمایید.
 

دریافت فایل پی دی اف آخرین بخش طرز کار با نرم افزار eviews

ویدیو آموزش مختصر با محیط نرم افزار  Eviews

 
2463 بازدید | 4 دیدگاه
اشتراک گذاری
دیدگاه ها
موسسه سینا
10 آذر 1399 | 08:17
باسلام وعرض ادب دوست عزیزموسسه در این زمینه فعالیتی نداره ولی باز درخواستاان ارسال نمایید کارشناسان بررسی وپاسخ دهند هدف موسسه کمک برای فرهیختگان گرامی میباشد. باتشکرازحسن توجه شما به موسسه سینا
مرضیه
9 آذر 1399 | 15:01
باسلام و خسته نباشید من برای تحلیل رگرسیون در ایویو مشکل دارم داده هام 5 متغیر که همه باهم همبستگی دارند واقعا نمیدونم چیکارکنم. در اس پی اس اس نتونسم مشکل حل کنم . رم افزار ایویو نصب کردم تا بتونم با رگرسیون ریج انجام بدم ولیکن نمیدونم چطور اگه کمکم کنید ممنون میشم تشکر
موسسه سینا
21 مهر 1399 | 15:18
باسلام وعرض ادب دوست عزیزخوشحال شدیم که تونستیم کمکتان نماییم برای خدمات موسسه امری باشد درخدمتیم. باتشکر ازحسن توجه شما به موسسه سینا
میترا
21 مهر 1399 | 04:20
سلام عالی بود . خیلی کارم راه افتاد. سپاس فراوان
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش