خدمات ما چاپ مقاله تفاوت چاپ مقاله در مجلات JCR و ISI

تفاوت چاپ مقاله در مجلات JCR و ISI

شنبه ، 22 تیر 1398
مقالات درشرکت تامسون رویترز (Thomson Reuters) در دو گروه به صورت JCR و ISI LISTED نمایه می شوند. WOS یک نمایه استنادی علمی است که توسط تامسون رویترز ایجاد شده است دو نوع مجله دارای ایمپکت فاکتور و دیگری بدون ایمپکت فاکتور دارد.
تفاوت چاپ مقاله در مجلات JCR و ISI

تفاوت مقاله ISI و جی سی آر

دانشجویان و دانشگاهیان بسیاری به دنبال چاپ مقالات علمی خود به بهترین نحو در معتبرترین مجلات هستند به خصوص اینکه داشتن مقاله در رزومه تحصیلی و علمی تاثیر بالایی در قوی شدن آن دارد و اگر در شرف مصاحبه دکتری نیز باشید بر اهمیت آن افزوده میشود. یکی پایگاههایی که مقالات را ایندکس میکند پایگاه ISI است که وابسته به موسسه تامسون رویترز می باشد.

این پایگاه داری دو نوع مجله JCR و ISI LISTED می باشد که در این پایگاه نمایه شده اند و ایمپکت فاکتور (Impact Factor) مهم‌ترین و اصلی‌ترین معیاری است که موسسه تامسون در انتشار این گزارش استنادی در نظر می‌گیرد. جی سی آر (JCR) مخفف عبارت Journal Citation Reports می باشد که ترجمه آن گزارش استنادی مجلات است.

به‌طورکلی می‌توان گفت مجلاتی که دارای نمایه ISI هستند به دودسته مجلات JCR و مجلات ISI listed تقسیم می‌شوند و معیار این تقسیم‌ بندی داشتن ایمپکت فاکتور است. یعنی مجلات ISI که دارای ایمپکت فکتور هستند، مجلات جی سی آر نامیده می شوند و مجلاتی که دارای نمایه ISI بوده ولی ایمپکت فاکتور ندارند، مجلات ISI listed نام گرفته اند.

تصویر
جی سی آر نشریه ای است که به صورت سالانه ارایه می شود و در آن مجلاتی که در آی اس آی نمایه شده اند و دارای ایمپکت فکتور هستند لیست شده است حتی می توان گفت این مجلات دارای نمایه JCR معتبرترین ژورنال‌های علمی هستند و به همین دلیل تضمینی نیستند زیرا داوران مجلات JCR در بررسی مقالات بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کنند. به همین دلیل فرآیند داوری مقالات ارسال شده با این مجلات حتی ممکن است چندین ماه طول بکشد.
 

این داوران به مقالاتی اکسپت می‌دهند که از نظر علمی سطح بالایی دارند. به همین دلیل فرآیند داوری مقالات ارسال شده با این مجلات حتی ممکن است چندین ماه طول بکشد و یا اکسپت این مقالات به سختی انجام پذیرد.

البته اعتبار مجلات ای اس ای نیز کمتر از جی سی آر نیست، اما نسبت به مجلات جی سی آر سخت گیر نسیتند و مراحل داوری راحتری دارند و تضمینی هستند و درای ایمپکت فاکتور میباشند. مقالات ISI  نیز از فیلترهای علمی معتبری عبور می کنند لذا دارای اعتبار بالایی هستند و دانشمندان و محققان به آسانی و با اطمینان بالا می‌توانند از نتایج آنها در تحقیقات خود استفاده کنند.

تصویر
در حقیقت ایمپکت فکتور ضریب تاثیر نیز نام دارد و به میانگین تعداد ارجاعات به یک مقاله در یک مجله علمی در طول بازه زمانی مشخص اطلاق می شود. این Impact factor یا ضریب تاثیر توسط موسسه تامسون ارزیابی میشود و مخفف آن با IF مشخص میشود و هر مجله برای خود یک ایمپکت فکتور مشخصی دارد.

اما در مجلات جی سی آر این ضریب تاثیر برای کل مجله محاسبه و تعیین می شود و مختص یک مقاله و یا یک نویسنده خاص نیز نمی باشد.

از طرفی دیگر نحوه نمره دهی و ضریب گذاری برای رشته های مختلف مختص همان رشته است و نمی توان ایمپکت فاکتورهای رشته های مختلف را با یکدیگر مقایسه نمود. در واقع چند مقاله بسیار قوی می‌تواند تعداد ارجاعات به مجله را بالا ببرد.

JCR با لیست کردن مجلات آی اس آی که دارای ایمپکت فکتور هستند در پیدا کردن این مجلات کمک بزرگی می کند. اما مجلاتی که دارای ایمپکت فکتور هستند معمولا پذیرش مقاله رایگان دارند و از ارزش علمی بالایی در سطح جهان به خصوص در دانشگاه های ایران برخوردار هستند و مقالات چاپ شده در آن ها اعتبار بالایی دارند. پذیرش و چاپ مقاله در مجلات جی سی آر زمانبر بوده و به دلیل بررسی و داوری سختگیرانه سخت تر خواهد بود.

خدمات موسسه سینا در زمینه چاپ مقالات معتبر ISI و JCR

بنابراین چاپ مقاله در مجلات ISI و به اصطلاح داشتن مقاله ISI برای نویسنده مقاله اعتبار علمی بالایی را به دنبال خواهد داشت و نویسنده می‌تواند از این عنوان در رزومه کاری و تحصیلی خود استفاده کرده و مراتب علمی و شغلی بالایی را به دست آورد. در موسسه سینا با انجام تمامی خدمات چاپ مقالات، سابمیت، اکسپت، در مجلات معتبر از طریق مشاوره و راهنمایی های همکاران ما می توانید سفارشات خود را به ما بسپارید. محققان و دانشجویان تمامی رشته ها و مقاطع مختلف دیگر نگران هیچ کدام از امورات دانشگاهی علمی پژوهشی خود نباشند.

ثبت سفارش
608 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش