افزایش H-Index مقاله

فرم ارسال سفارش


خدمات مورد نیاز خود را انتخاب نمایید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.

تلفن ثابت: 04133250787

تلفن همراه: 09149724522

ایمیل: pub.sina@gmail.com

گفت و گوی آنلاین
افزایش H-Index مقاله

برای افزایش اچ ایندکس جهت ارتقای رزومه خود می توانید از طریق همین سایت بدون نیاز به عضویت، سفارش خود را ارسال کرده و یا از طریق اطلاعات تماس موسسه اقدام نمایید.

تعریف شاخص H-Index

اين شاخص به منظور تمایز محققانی که تأثيرگذاری بیشتری نسبت به آنهايی که صرفاً تعداد زيادی مقاله منتشر می ‌کنند، طراحی شده است. ممکن است محققی تعداد بالایی مقاله داشته باشد اما افراد زیادی این مقالات را مورد استفاده قرار ندهند اما در مقابل شخصی علاوه بر تولید آثار علمی فراوان، با پژوهش بروی موضوعات بنیادی و کاربردی علاوه برکمیت از کیفیت بالای علمی نیز برخوردار باشد.

شاخص H میتواند برای مقایسه افرادی که در یک حوزه و رشته کاری یکسان فعالیت می‌کنند کاربرد داشته باشد، بطوری که افراد با شاخص بالاتر دارای مرتبه و توانایی علمی بالاتری هستند.

شناسه H کاربرد زیادی در پیشگویی افرادی دارد که در آینده عناوین افتخاری می‌گیرند مانند کسب جایزه نوبل و یا بعنوان چهره های ماندگار در رشته تخصصی خود شناخته میشوند و برای افراد جوانی که نیاز به استاد راهنما دارند مناسب است، زیرا با استفاده از این ضریب می توانند فردی را انتخاب نمایند که ایندکس بالاتری داشته باشد. هرچه ضریب استاد بالاتر باشه یعنی از نظر علمی قوی تر بوده و کار کردن با یک فرد قوی در مقایسه با فرد ضعیف تر مزایای زیادی از جمله پیشبرد قویتر و سریعتر تحقیقات و نهایتا چاپ مقاله های معتبر و .. غیره را خواهد داشت. از طرفی توصیه نامه وی بعد از فارغ التحصیلی به مراتب با ارزش تر خواهد بود. در رقابت استخدام و حتی جذب سرمایه برای انجام کارهای پژوهشی افرادی موفق تر خواهند بود که H-index بالاتری داشته باشند.

مزایای H_index 

با استفاده از شاخص H ژورنال (H_index Journal) که در بسیاری از ژورنال ها در کنار ضریب تاثیر (impact factor) گزارش می شود می توان از اعتبار مجلات آگاهی پیدا کرد. این شاخص در مجلات، که ممکن است عددی بین ۱ تا بی نهایت باشد بیانگر میزان تاثیرگذاری هر ژورنال است. هرچه اچ ایندکس یک مجله بالاتر باشد اعتبارش بیشتر بوده و استنادات بالایی داشته است، بنابراین مجلاتی که اچ ایندکس بالاتری دارند احتمالا مقالات ارزشمندی را نشر کرده و یا در پایگاه های معتبری ایندکس بوده و در دسترس پژوهشگران مختلف می باشند. یکی از راهکارهای افزایش ایندکس شخصی، انتشار مقالات در همین مجلات باH-index  بالا می باشد، در این صورت مقاله شما در معرض بازدید بیشتر بوده و مسلما استنادات آن بالا خواهد رفت که در نهایت باعث ارتقاء ایندکس شما، دانشگاه یا دپارتمانتان خواهد گردید. از اندیس های مقاله محور که مستقل از مجله محل انتشار مقاله، خود مقالات را مورد ارزیابی قرار می دهد، اندیس اچ است.

توجه کنید که ممکن است یک نفر ۱۰۰ تا مقاله داشته باشد. اما اندیس اچ او فقط سه شود. برای محاسبه ساده این اندیس کافی است، مقالات خود را بر حسب تعداد ارجاع (refer) مرتب کنید و از بالا شروع کنید به حرکت به پایین و تاجایی در لیست تا سطر n، پایین بایید که مقالات بالاتر حداقل n بار ارجاع شده باشند.

 

نحوه محاسبه اچ ایندکس

محاسبه اچ ایندکس توسط پایگاه‌های اسکوپوس، آی اس آی و گوگل اسکالر برای مقالات انگلیسی زبان و نیز پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) برای مقالات فارسی امکان‌پذیر شده است. محاسبه ایندکس اچ بر پایه توزیع استنادات داده شده به آثار منتشره یک فرد یا گروهی از افراد صورت می‌گیرد که معتبرترین پایگاه که استناد بیشتری بر روی آن صورت می پذیرد اچ ایندکس انتشار یافته در پایگاه اسکوپوس می باشد. چرا که تنها از بین تمام ارجاعاتی که به مقالات شما داده شده است تنها آنهایی مورد قبول بوده که خود مقالات و ریفرنس ها در سایت اسکوپوس نمایه شده باشد. به زبان دقیق‌تر، وقتی اچ ایندکس برای شخصی به میزان h است، یعنی تعداد h مورد اثر انتشاراتی (مثل مقاله) دارد که به هر کدام از آن‌هادست‌کم h بار استناد شده است. مثلاً اگر می‌گوییم ایندکس تأثیرگذاری علمی فردی از طریق ایندکس اچ به میزان ۵ محاسبه شده است، منظورمان این است که این شخص ۵ اثر انتشاراتی، مثل مقاله، دارد که به هر کدام از این ۵ مقاله، دست‌کم ۵ بار استناد شده است. این شاخص می‌توان برای تأثیر گذاری علمی گروهی از دانشمندان یا مجلات نیز بهره برد، مثلاً ایندکس اچ برای محاسبه تأثیرگذاری علمی دانشگاه‌ها و دانشمندان یک کشور نیز قابل استفاده است. شاخص (H) در سال ۲۰۰۵ توسط جرج هیرش (Jorge E. Hirsch)، فیزیکدان آرژانتینی ارائه شده است و از این رو گاهی با نام‌های هیرش ایندکس یا مقدار هیرش نیز شناخته شده است. هرش که خود شاخص H برابر ۵۵ دارد، معتقد است یک «دانشمند موفق» باید پس از ۲۰ سال تلاش علمی-پژوهشی شاخص H بیشتر از ۲۰ داشته باشد. این شاخص می بایست برای یک «دانشمند برجسته»، ۴۰ و برای یک «دانشمند بی نظیر» برابر با ۶۰ در طی ۲۰ سال باشد. هیرش نشان داد که شناسه اچ تأثیر زیادی در پشیگویی افرادی دارد که بعداً نشان‌های افتخار می‌گیرند از جمله جایزه نوبل. او نشان داد که فیزیکدانان دارای شناسه اچ ۱۲ می‌توانند دانشیار دانشگاه باشند و با شناسه ۱۸ می‌توانند استاد تمام باشند و با ۱۵ تا ۲۰ می‌توانند عضو انجمن فیزیک آمریکا باشند و با بیش از ۴۵ می‌توانند عضو آکادمی ملی علوم در آمریکا باشند.

نحوه افزایش H-Index

 در کشورمان ایران یکی از بند های شرطی دست یافتن به درجه استادی داشتن اچ ایندکس 6 در نمایه اسکوپوس می باشد که این امر برای بعضی از رشته ها شاید کاری سهل و برای بسیاری رشته ها کاری غیر ممکن باشد. متخصصین و کارشناسان موسسه سینا می توانند با نوشتن مقالات هم بستر با مقالات منتشر شده شما در نمایه اسکوپوس و ارجاع به مقالات شما این شاخص را تا عدد دلخواه شما افزایش دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره می توانید از طریق فرم تماس موسسه و همچنین بخش نظرات و دیدگاه ها اقدام نمایید.

راه های ارتباطی با موسسه سینا

تلفن ثابت:  ۰۴۱۳۳۲۵۰۷۸۷        تلفن همراه: ۰۹۱۴۹۷۲۴۵۲۲

ایمیل: pub.sina@gmail.com


سفارش آنلاین چاپ مقاله

دیدگاه ها

  • نویسنده
    نویسنده 18:55 , 9 اسفند 1396

    پرسش یا پیشنهاد خود را می توانید در قسمت نظرات مطرح کنید.
    در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد.

بیان دیدگاه

غیر ضروری (نمایش داده نمی شود)