صفحه اصلی خدمات ما استخراج مقاله از پایان نامه طریقه استخراج مقاله از پایان نامه

طریقه استخراج مقاله از پایان نامه

دوشنبه ، 11 فروردین 1399
نظر به اینکه زمان، انرژی و گاها هزینه زیادی توسط دانشجویان و محققین صرف انجام مطالعات برای تدوین و نگارش پایان نامه ها میشود، لذا انتظار میرود یافته ها و نتایج ارزشمند چنین پروژه هایی در سطح وسیعتری از دانشگاه و حتی در سطح بین المللی منتشر شود و این امر فقط در صورتی میسر است مه از این پایان نامه ها مقالات علمی استخراج و تدوین شوند.
طریقه استخراج مقاله از پایان نامه

نظر به اینکه زمان، انرژی و گاها هزینه زیادی توسط دانشجویان و محققین صرف انجام مطالعات برای تدوین و نگارش پایان نامه ها میشود، لذا انتظار میرود یافته ها و نتایج ارزشمند چنین پروژه هایی در سطح وسیعتری از دانشگاه و حتی در سطح بین المللی منتشر شود و این امر فقط در صورتی میسر است که از این پایان نامه ها مقالات علمی استخراج و تدوین شوند. در واقع میتوان گفت که استخراج مقاله از پایان نامه یا رساله یکی از تعهدات اخلاقی و حرفه ای هر محقق است. به دلیل اهمیت این موضوع در حال حاضر در برخی از دانشگاه های داخل کشور اخذ دو نمره دفاع پایان نامه منوط به استخراج یک مقاله از پایان نامه و پذیرش مقاله از مجلات مختلف مورد تایید وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه ازاد از جمله مجلات بین المللی ISI ،ISC ،SCOPUS ،Pubmed و Medline و یا حتی پذیرش مقاله در همایش ها و کنفرانس های ملی و بین المللی است. از طرف دیگر برای اقدام به اپلای در دانشگاه های خارجی نیز دانشجویان حتما نیاز به استخراج مقاله از پایان نامه و پذیرش آن در مجلات معتبر خارجی خواهند داشت.

انواع مقالات استخراج شده از پایان نامه

مقالات استخراج شده از یک پایان نامه معمولا در دو قالب علمی – پژوهشی و علمی – ترویجی با دسته بندی های متنوع قرار میگیرند:

مقالات علمی – پژوهشی: تمرکز این مقالات بر ارائه گزارش یافته های مفهومی و میدانی یک پژوهش است. یافته های مفهومی حاصل تحلیل های پژوهشگر از مطالعه مبانی نظری و پیشینه پژوهش هستند. یافته های میدانی حاصل تحلیل های پژوهشگر از داده هایی هستند که بصورت میدانی  از تجربه ها، دیدگاهها، نظر سنجی ها، بررسی ها، ارزیابی ها و مطالعات خود از جامعه مورد مطالعه در بافتی مشخص بدست آورده است. از این منظر مقالات علمی – پژوهشی به دو دسته تقسیم میشوند: ۱- مقالات مروری مفهومی  ۲- مقالات پژوهشی (میدانی، تجربی، آزمایشگاهی)

مقالات علمی – ترویجی: تمرکز این مقالات بر تشریح ابعاد موضوع و کاربردهای نظری و علمی پژوهش است. مخاطبین این مقالات معمولا انتظار دارند درباره چگونگی استفاده علمی و عملی دانش تولید شده پژوهش برای حل مسائل حرفه  یا تخصص خود و ارتقای خدمات و محصولات استفاده کنند. این کاربردها میتوانند کاربردهای روش شناختی، مثلا کاربرد یک روش پژوهش برای فهم موضوعی خاص در محیط کار یا بافت یک حرفه باشند یا درباره چگونگی استفاده از یک رویکرد برای ارتقای خدمات و محصولات باشند. همچنین میتوانند کاربردهای موضوعی باشند مثلا کاربرد قابلیت ها و امکانات شبکه های اجتماعی برای یادگیری و پژوهش.

جدای از جزئیات مربوط به شیوه نگارش و تنظیم محتوا که در انواع مقالات متفاوت است، معمولا فرآیند چاپ مقاله مسیر مشابهی را طی میکند که کارشناسان موسسه سینا از ابتدای کار همراه و همگام محققین و دانشجویان عزیز بوده و به ترتیب زیر این فرایند را به انجام میرسانند:

1. تعداد و نوع مقالات قابل استخراج از پایان نامه شما را پس از بررسی و مطالعه آن مشخص میکنند.

2. بر اساس نوع و هدف مقاله، محتوای مقاله را پس از استخراج تنظیم و قالب بندی میکنند.

3. در موارد لزوم برای تکمیل نواقص با هماهنگی و نظر شما تغییراتی در متن یا عناوین انجام میگیرد.

5. لیستی از مجلات معتبر تخصصی مرتبط با موضوع مقاله در اختیار شما قرار میگیرد تا مجله مورد نظر خود را انتخاب کنید.

6. متناسب با هدف و استانداردهای مجله، مقاله توسط ویراستاران حرفه ای فرمت بندی و ویرایش میشوند.

7. در صورت ارسال مقاله به مجلات خارجی، ترجمه تخصصی مقاله توسط مترجم حرفه ای انجام میگیرد.

8. مقاله به روش درخواستی مجله مورد نظر سابمیت میشود.

گروه تحقیقاتی موسسه سینا این خدمات را به صورت ویژه برای افرادی که پایان نامه خود را به اتمام رسانده و علاقه مند به استخراج مقاله از پایان نامه خود و چاپ آن در مجلات معتبر یا ارائه در کنفرانس های ملی و بین المللی می باشند، ارائه می کند. در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد می توان از پایان نامه یک الی سه مقاله و در مقاطع تحصیلی دکتری عموما می توان سه الی چهار مقاله از پایان نامه استخراج نمود. هزینه استخراج مقاله در صورت تعدد مقالات استخراجی شامل تخفیفات در نظر گرفته شده از سوی موسسه خواهد شد. برای دریافت این خدمات در اسرع وقت اقدام به ثبت سفارش کنید.

بیشتر بخوانید:

فرمت استخراج مقاله از پایان نامه

 مقاله استخراج شده از پایان نامه چه تفاوتی با مقاله دارد؟

هزینه استخراج مقاله از پایان نامه

مقاله استخراج شده را میتوان در مجلات معتبر چاپ کرد؟

501 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش