صفحه اصلی خدمات ما ترجمه تخصصی ترجمه متون تخصصی روانشناسی

ترجمه متون تخصصی روانشناسی

پنجشنبه ، 04 شهریور 1400
رشته روان‌شناسی از اصلی‌ترین رشته‌های شاخه علوم انسانی است که هرساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل به این رشته جذب می‌شوند. دانشجویان و افراد فعال در حوزه روانشناسی نیازند ترجمه متون تخصصی رشته روان‌شناسی هستند چرا که ترجمه متون تخصصی این حوزه می‌تواند اطلاعات زیادی را به متخصصان این حوزه تخصصی ارائه دهد.
ترجمه متون تخصصی روانشناسی

موسسه سینا به عنوان مجموعه فعال در حوزه ترجمه متون تخصصی روانشناسی بهترین و ساده ترین راه را برای ترجمه تخصصی متون ارائه میدهد. اگر شما هم برای ترجمه انواع متن های علمی و تخصصی خود در حوزه روانشناسی به کمک مترجم های حرفه ای این حوزه نیازمندید، در ادامه همراه ما باشید.

ترجمه متن دانشگاهی تخصصی روانشناسی

بیشتر دانشجویان و افرادی که در شرف فارغ التحصیلی در این رشته تخصصی قرار دارند قصد دارند با ترجمه مقاله و متن های تخصصی دانشگاهی خود، پروژه های دانشگاهی و علمی خود را تکمیل نمایند لذا ترجمه متن دانشگاهی از کاربردی ترین ترجمه ها میان دانشجویان می باشد.

با توجه به گستردگی علم روانشناسی در گرایش های علمی مختلف، در ادامه کاربردهای متنوع ترجمه روان شناسی را به اختصار توضیح خواهیم داد تا شما بتوانید متناسب با نیاز خود از خدمات ترجمه موسسه سینا استفاده نمایید.

ترجمه مقاله روانشناسی عمومی

روانشناسی عمومی ازجمله مهم ترین گرایش های تخصصی روانشناسی است، رواشناسی عمومی در مورد تئوری ها و علوم مرتبط با علم روانشناسی صحبت می کند و نظریه های متخصصان مختلف را بررسی می نماید.

مطالعه ترجمه مقاله به روز و علمی می تواند بهترین منبع علمی برای متخصصان علم روانشناسی عمومی به حساب بیاید. علاوه بر این کلیه دانشجویان مقطع تحصیلی دکتری، برای چاپ مقالات خود در ژورنال های بین المللی معتبر تخصصی روانشناسی نیازمند همراهی و کمک مترجم های متخصصی هستند که در امر ترجمه هر چه بهتر متون آن ها را یاری کنند.

ترجمه کتاب روانشناسی بالینی

ترجمه تخصصی روانشناسی بالینی به نسبت سایر گرایش های رشته روان شناسی به تخصص و تجربه بیشتری نیاز دارد چراکه این رشته علمی از کلمات، لغات و عبارات تخصصی تشکیل شده که هر مترجمی به آن مسلط نیست.

عمده کلمات و عباراتی که در حوزه ترجمه کتاب و متون حرفه ای روانشناسی بالینی وجود دارد به اصطلاحاتی در مورد انواع بیماری های روحی روانی و روش درمان آن ها و انواع داروها برمی گردد. در این خصوص مترجم های متخصص موسسه سینا با تسلط بر روی کلیه مفاهیم و اصطلاحات رایج در حوزه متون روانشناسی، بهترین ترجمه را ارائه میدهند تا متن های تخصصی به بهترین و حرفه ای ترین شکل ممکن ترجمه و به زبان مقصد برگردانده شود.

ترجمه متن روانشناسی انگلیسی به فارسی ویژه پزشکان

از مهم ترین مواردی که در حوزه ترجمه روانشناسی باید به آن اشاره کرد ترجمه متن تخصصی ویژه پزشکان روانشناس است چراکه افراد صاحب تخصص در این حوزه برای ترجمه انواع نسخه های پزشکی، ارسال پروپوزال های پزشکی و ترجمه دعوت نامه برای شرکت در سمینارهای تخصصی و مواردی از این قبیل، به همراهی مترجم های متخصص و حرفه ای نیاز دارند.

ترجمه روانشناسی کودک و نوجوان

روانشناسی بالینی در حوزه کودک و نوجوان، از دیگر گرایش های ترجمه در حوزه روانشناسی است که به بررسی اختلال های روانی دوره کودکی و نوجوانی پرداخته می شود.

ترجمه متون روانشناسی تربیتی برای پزشکان روانشناس و افرادی که در حوزه روان درمانی و مشاوره فعال هستند بسیار کاربرد دارد چراکه با توجه به افزایش سطح علم و آگاهی در حوزه مشاوره به کودکان و نوجوانان، روزانه مقالات، کتب و حتی فیلم های آموزشی زیادی در سراسر دنیا تولید می شود که نوید فرضیه ها و تئوری های تازه ای در حوزه علم روانشناسی کودک دارد. به همین جهت متخصصان و علاقه مندان می توانند علاوه بر ترجمه انواع متن به سفارش ترجمه فیلم و ویدئوهای آموزشی نیز بپردازند تا به این صورت بتوانند قدم بزرگی در حوزه اطلاع رسانی علمی به مراجعه کنندگان و علاقه مندان به حوزه روانشناسی کودک داشته باشند.

تصویر

ترجمه تخصصی متون روانشناسی صنعتی و سازمانی

از دیگر گرایش های مهم و کاربردی رشته روان شناسی، می توان به روانشناسی صنعتی و سازمانی اشاره کرد. این رشته تخصصی برای طراحی ساختارهای کلی سازمان ها، گزینش و انتخاب نیروی انسانی و همچنین مشاوره دادن به کارمندها استفاده می شود. اما، ترجمه متن های تخصصی در حوزه روانشناسی صنعتی و سازمانی می تواند نگاه تازه ای از علوم نوین روانشناسی صنعتی را به جامعه نشان دهد.

ترجمه تخصصی توسط چه کسی انجام می شود؟

صرفا داشتن مدرک ترجمه و با مطالعه زبان و زبان شناسی برای انجام ترجمه تخصصی کافی نیست. یک مترجم که دارای تحصیلات آکادمیک در رشته زبان یا مترجمی باشد ممکن است مترجم خوبی باشد اما برای ترجمه متون تخصصی مهارت بیشتری نیاز است. مترجم متخصص علاوه بر زبان شناسی و علم ترجمه، باید کاملا با مفهوم متن مبدا آشنا و به آن مسلط باشد. هر مترجم در زمینه های خاصی می تواند به خوبی مفهوم و اصطلاحات تخصصی را درک و منتقل نماید و اصطلاحات موجود در سایر گرایش ها برای ایشان قابل درک نخواهد بود.

انجام ترجمه یک هنر و بسیار حساس است. مترجم متخصص باید متن را از زبان مبدا به صورت روان و خوانا و بدون کم و کاست به زبان مقصد منتقل کند. به علاوه تعهد و نظم برای انجام ترجمه خیلی مهم است و نباید در انجام پروژه وقفه ایجاد شود یا ترجمه دارای نقص و ایراد باشد.

قیمت ترجمه تخصصی چگونه محاسبه می شود؟

تصویر
رایگان و بدون دردسر فایل خود را برای ما ارسال نمایید تا قیمت گذاری شود و با توجه به بودجه و کیفیت مورد نظر پروژه خود را ثبت نمایید. قیمت ترجمه بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. ما در عین ارائه خدمات با بالاترین کیفیت، قیمت های بسیار مناسبی ارائه نموده ایم.

ترجمه با گارانتی کیفیت بی قیدوشرط

پس از تکمیل پروژه ترجمه توسط مترجم متخصص، ویراستار کنترل کیفی پروژه را بار دیگر از لحاظ کیفیت و رعایت قواعد و قوانین ترجمه و نگارش کنترل می نمایند و درصورتی که بدون ایراد بود برای مشتری ارسال می گردد.

با این فرآیند امکان وجود خطا و اشکال در متن کاهش می یابد اما چنانچه پس از تحویل، ایرادی وجود داشت بدون دریافت هزینه و کاملا رایگان مجددا به مترجم و ارزیاب بازگشت داده می شود تا برطرف گردد.

ترجمه تخصصی فوری

چنانچه برای تحویل و ارائه پروژه ترجمه خود زمان محدودتری در اختیار دارید می توانید هنگام تایید و ثبت سفارش این مسئله را با همکاران ما در میان بگذارید.

ما راه حل های مختلفی برای ارائه ترجمه فوری پیش بینی کرده ایم. ترجمه فوری اصلا به معنای افزایش بیش از حد قیمت و کاهش محسوس کیفیت ترجمه نیست و فقط در زمان کمتری پروژه با همان کیفیت قبل به شما ارائه خواهدشد.

66 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش