اخبار ارشد ظرفیت ۳۵۰ هزار نفری در کنکور ارشد ۹۸

ظرفیت ۳۵۰ هزار نفری در کنکور ارشد ۹۸

پنجشنبه ، 23 خرداد 1398
رئیس سازمان سنجش گفت: ظرفیت پذیرش برای دوره های کارشناسی ارشد حدود ۳۵۰ هزار نفر است و نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.
ظرفیت ۳۵۰ هزار نفری در کنکور ارشد ۹۸

دکتر ابراهیم خدایی امروز در حاشیه بازدید از آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی در جمع خبرنگاران افزود: در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ تعداد ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ نفر ثبت نام کرده اند.

وی افزود: این آزمون در صبح و بعدازظهر امروز پنجشنبه ۲۳ خرداد و صبح جمعه ۲۴ خرداد در ۱۶۲ حوزه امتحانی و ۷۷ شهر مختلف کشور برگزار می‌شود.

خدایی با اشاره به ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ گفت: ظرفیت پذیرش در دانشگاههای دولتی دوره های شهریه پرداز، پیام نور و سایر دوره ها غیر از دانشگاه آزاد و با احتساب ظرفیت استعداد درخشان های بدون آزمون حدود ۱۹۰ هزار نفر است و با توجه به اینکه دانشگاه آزاد سال گذشته حدود ۱۳۰ هزار نفر ظرفیت پذیرش داشت و امسال این ظرفیت تغییری نکرده است، ظرفیت پذیرش امسال ۳۵۰ هزار نفر است.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینکه تعداد داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ حدود ۱۲۱ هزار کاهش داشته است، تصریح کرد: علت این کاهش میزان خروجی دوره های کارشناسی دانشگاهها است.

وی افزود: حدد ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار نفر خروجی دوره های کارشناسی دانشگاهها است و در مقابل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاهها را نیز افزایش داده ایم. بنابراین به تعادل در ورودی و خروجی کارشناسی ارشد رسیده ایم.

خدایی خاطرنشان کرد: پشت کنکوری های کارشناسی ارشد به همین نسبت کاهش پیدا می کند و سال آینده نیز افزایش نخواهد یافت.

رئیس سازمان سنجش درباره موضوع داوطلبان مناطق سیل زده و طرح مسئله اختصاص سهمیه به این داوطلبان گفت: به داوطلبان کارشناسی ارشد سهمیه ای منوط به موضوع سیل اختصاص نمی یابد و در آزمون کارشناسی ارشد سهمیه سیل زدگان نداریم.

خدایی درباره زمان اعلام نتایج یادآور شد: کارنامه داوطلبان مجاز انتخاب رشته در نیمه دوم تیرماه منتشر می‌شود و پس از انتخاب رشته و سایر مراحل نتایج نهایی اواخر شهریورماه ۹۸ اعلام می‌شود.

موسسه سینا برای تمامی عزیزانی که در ازمون کارشناسی ارشد سال 98 شرکت کرده اند آرزوی موفقیت و پیروزی دارد باشد که شما عزیزان آینده ساز کشور بتوانید در رشته دلخواهتان پذیرفته شوید.موسسه سینا با سابقه چندین ساله در زمینه خدمات دانشگاهی در ارائه خدمات به شما عزیزان آماده عقد قرار داد میباشد و میتوانید به صورت صد درصد تضمینی و با بهترین کیفیت از خدمات این موسسه بهره لازم را ببرید.

راههای ارتباطی زیر جهت ارائه مشاوره و ارتباط با کارشناسان موسسه به صورت 24 ساعت در خدمت شما عزیزان میباشد.

تلفن ثابت: ⌕

تلفن همراه: 09149724522

pub.sina@gmail.com

ثبت سفارش به صورت آنلاین

427 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
sina.pub@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
ارسال سفارش